co kupić? Samsung UE46F6770 czy Sony KDL-47W805

trek21

Member
Witam,

aktualnie chcę kupić telewizor do mieszkania, bo teraz korzystam z monitora '27.

Interesują mnie dwa modele wskazane w temacie czyli Samsung UE46F6770 oraz Sony KDL-47W805.
Ewentualnie myślałem też o Sony KDL-50W656.

Telewizor będzie używany do kablówki, PS3, ważne są możliwości SmartTV, czasami może jakiś film na DVD lub BR. 3D raczej nie będzie często wykorzystywane.

Telewizor będzie używany w salonie, około 20m2.

Proszę o pomoc w wyborze najbardziej optymalnego telewizora.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
F6770 i W805 to ta sama półka, W6 nie ma motionflow >> oczywiście musisz zobaczyć czy będzie Ci to przeszkadzać....

Jaka odległośc od TV?
 

trek21

Member
ta 50 najbardziej się nadaje do tej odległości...
Widziałeś te tv w akcji?
w akcji widzialem tylko dwa modele Sony.

Wiadomo wielkość'50 jest super. i jest tanszy okolo 400zl.
Jednak posiada gorsza matryce. ogolnie widac roznice w obrazie.
Ale nie probowalem tych tv w warunkach domowych.

W sumie chciałem kupic tego w805, ale wczoraj zauwazylem tego Samsunga. Jest to chyba calkiem nowy model na rynku.
 

tdx

New member
Bez reklam
nie to dokładnie model z 2013 roku tak jak sony.
Ja z tych 2 czyli F6770 i W805 wybrał bym samsunga za matryce multimedia i smarta ale jeśli kupisz w805 to wcale źle nie zrobisz :D
 

jarjar82

New member
czy ten test czytałeś ?

h t t p : / / h d tv p o l s k a . c o m / p a g e / a r t i c l e s . h t m l / _ / t e s ty / t e l e w i z o r y - l c d / s o n y / m e g a - t e s t - s o n y - br a v i a - k d l - 4 7 w 8 0 5 - p a s y w n e - 3 d - r 1 7 3
 

trek21

Member
czy ten test czytałeś ?

h t t p : / / h d tv p o l s k a . c o m / p a g e / a r t i c l e s . h t m l / _ / t e s ty / t e l e w i z o r y - l c d / s o n y / m e g a - t e s t - s o n y - br a v i a - k d l - 4 7 w 8 0 5 - p a s y w n e - 3 d - r 1 7 3
Witam,

tak czytałem. Obraz po kalibracji wydaje się super.

widzę, że sam posiadasz takiego samsunga.

Może mi coś zdradzisz o nim?
 

jarjar82

New member
zaloookaj do tematu F6500 lub stricte do F6770

Zalety są względne ...wady konkretne to :

spotykany cluding większy bądź mniejszy (sprawa raczej powszechna we wszystkich LEDach )....ciemne naroża matrycy ( do zniwelowania ustawieniami ) ...i niestety kujący w oczy banding ( seanse meczy piłki nożnej cierpią najbardziej )
 

pyczkens

New member
Witaj.
Stałem przed podobnym dylematem. Zasadniczo, ostatnie wątpliwości pomiędzy oboma telewizorami rozwiała moja partnerka, która widząc oba stwierdziła, że Sony jest okropny i bardziej podoba jej się Samsung:]
A tak po prawdzie to wybór padł na Samsunga ze względu na bardziej rozbudowany ( i bardziej przyszłościowy ) Smart, inną matrycę i cenę. Brałem 55cali, więc różnica w cenie to 7 stówek.
I nie żałuję. 3D traktuję jako ciekawostkę, nie jest to dla mnie ważna funkcja ( aczkolwiek za pasywnym przemawiają lżejsze okulary i większa głębia ).
Przypadłości takie jak clouding, ciemniejsze rogi czy banding oczywiście występują. Jednakże miałem tego świadomość. Banding ledwie widoczny i kompletnie pomijalny, ciemniejsze rogi również udało się przyzwoicie wyeliminować, a clouding widoczny jedynie podczas przełączania kanałów.
Dla mnie atutem jest także wygląd samego Smarta. Jest ładny. Żywy, kolorowy, ale nie przeładowany.
Menu Sony mam w ps3 więc wystarczy:]
Jeszcze jedna ciekawa kwestia, którą radzę przemyśleć i zastanowić się. Zauważyliście, że w większości sklepów, telewizory Sony ( seria 8 i w górę ) ma swoje własne stanowiska? A jeśli jakimś cudem takowego nie posiada to przynajmniej lecą na nich autorskie "testery". Zauważyłem taką sytuację w kilku EURO, w Saturnie i MM. Wówczas telewizory są już mniej porównywalne. Stety niestety to zręczny marketing sprzedaje telewizory Sony. Oczywiście trzeźwemu klientowi coś takiego różnicy nie zrobi, ale przeciętny i spontaniczny konsument prędzej wybierze sony ( gotów dopłacić ) niż coś innego równie dobrego bądź nawet lepszego.
 

zbyniu4

New member
zaloookaj do tematu F6500 lub stricte do F6770

Zalety są względne ...wady konkretne to :

spotykany cluding większy bądź mniejszy (sprawa raczej powszechna we wszystkich LEDach )....ciemne naroża matrycy ( do zniwelowania ustawieniami ) ...i niestety kujący w oczy banding ( seanse meczy piłki nożnej cierpią najbardziej )

Należy dodać że banding jest widoczny mniej lub więcej w zależności od źródła sygnału. U mnie np sygnał z dekodera NC+ i mecze , skoki, piłka czy inne obraz jest super. Bandingu trudno dostrzec chyba że tv będzie się oglądać z wiecznym nastawieniem do testów. Po ustawieniach samsung F6770 jest bardzo dobrym tv z tej półki cenowej.
ps
przed zakupem też się zastanawiałem nad 55W850, wybrałem 55F6770 i nie żałuję.
 

Bebol

New member
Witam,

Do 31 stycznia bodajże, w Neo24 i Neonecie jest promocja na Samsunga 6500 w różnych rozmiarach, dają 2 dodatkowe lata gwarancji producenta. Myślę, że też dobra opcja do rozważenia, bo jak gdzieś pisał TDX ten 6770 nie świeci zauważalnie lepiej od 6500, a gwarancja się przyda.
 

trek21

Member
Witam,

Do 31 stycznia bodajże, w Neo24 i Neonecie jest promocja na Samsunga 6500 w różnych rozmiarach, dają 2 dodatkowe lata gwarancji producenta. Myślę, że też dobra opcja do rozważenia, bo jak gdzieś pisał TDX ten 6770 nie świeci zauważalnie lepiej od 6500, a gwarancja się przyda.

a jaka jest różnica między F6770 a F6500?
 

Bebol

New member
a jaka jest różnica między F6770 a F6500?
Z tego co pamiętam to 6770 ma CMR 600 a 6500 ma CMR400 i pewnie jeszcze coś więcej ale nie będę zmyślał... w każdym bądź razie też się zastanawiałem nad tymi modelami i jeśłi mialbym brać Samsunga to bym brał 6500 (pisali też że może być mniej widoczny clouding niż w 6770 no i ta gwarancja i pewnie też cena). Natomiast cały czas po głowie chodzi mi też W8, bo mam sentyment do Sony (Stary 32D3000 gra do tej pory). Martwi mnie tylko ta słaba czerń... i smart jest chyba lepszy w samsungu..
 

trek21

Member
Z tego co pamiętam to 6770 ma CMR 600 a 6500 ma CMR400 i pewnie jeszcze coś więcej ale nie będę zmyślał... w każdym bądź razie też się zastanawiałem nad tymi modelami i jeśłi mialbym brać Samsunga to bym brał 6500 (pisali też że może być mniej widoczny clouding niż w 6770 no i ta gwarancja i pewnie też cena). i smart jest chyba lepszy w samsungu..

a czy możliwości SmartTV mają identyczne?

a czy nie lepiej jak ma większe to CMR?

bo wiecie co myślicie wtedy o UE50F6500? w sumie też by się łapał w moich możliwościach cenowych?

a co myślicie o zakupie jakiegoś taniego soundbara do tv? powiedzmy do 700zł. czy to się opłaca?
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
a czy możliwości SmartTV mają identyczne?

a czy nie lepiej jak ma większe to CMR?

Smart taki sam, a CMR to wiesz papier wszystko przyjmie. Ja bym brał 6500, będziesz miał 4 lata gwarancji (jak kupisz w tych sklepach, w innych tego nie widziałem).

Jarjar:

Masz rację zapomniałem o tym FAQ TDX :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Roznice to wyglad matryca 6500 psa f6770 spva z microdimmingiem i metalowy pilot zamiast plastikowego

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 
Do góry