co kupić, samsung czy toshiba?

thermos69

New member
Świeżak jestem, właśnie padł mi telewizor który głównie służył mi do odbierania cyfry+ z satelity (ferguson3018se) I skoro już coś kupić to coś co jest na fali, żeby nie zmieniać za pare najbliższych latek. Na fali jest LCD, no ok, ale jak już LCD to na fali również jest HDTV (przynajmniej w bliższej lub dalszej przyszłości). Kasy nie mam za wiele więc chciałbym kupić jakiś tivilizor w granicy 3000 PLN, no ale myślę, że dobrze by było jakby on już był ready na to HDTV, przyszłość nowego tv wiązałbym również z podłączeniem do PC, co by wrażenia z gier byly doraźniejsze. Zainteresowałem się takimi oto modelami (pamiętajcie że bieda po kieszeni mi hula i na superZajefakenbistej jakości mi nie zależy tak mocno) Po pierwsze: SAMSUNG CZY TOSHIBA? A konkretnie TOSHIBA 27WL54G która ma to swoje 27" i HD READY, a i cena przyzwoita, na pixmania 2 975 PLN. SAMSUNG LE 27T51 B który też ma 27" a kupić można już za ok 3 300 PLNów. Tyle że nie ma "HD Ready", jednakże o ile sie nie mylę to nie dyskwafikuję go do odbierania HDTV?:> No i jeszcze zastanawiam się nad mniejszym ale bogatszym SAMSUNGIEM LE 23R51 B który jest tylko niewiele tańszy od większej TOSHIBY (ok 2 850 PLN):/ TOSHIBA na dodatek ma rozdzielczość 1280 x 720, co by chyba lepiej wpłynęło na odbieranie HD, gdyż nie miałoby miejsca skalowanie obrazu z 1366 x 768 (rozdzielczość samsungów). Możę wypisuję głupoty (późno jest), prosiłbym jednakże o jakąkolwiek radę, może o inne propozycję, cokolwiek. Ja już nie wiem...
 

krytyk

New member
zdecydowanie polecałbym ci Toshibę,
swego czasu miałem okazję pobawić się tymi wyrobami od 20", 27", 32", 37" i 42" w wydaniu serii 54, 56 oraz 58,
na mój subiektywny gust grały zdecydowanie lepiej od popularnych samsungów i LG, poza tym, wykorzystanie Toshiby do PC daje rewelacyjny efekt, do dzisiaj używam jako monitora do PC toshibę LCD TV 20" model 20WL56G 16:9,
w mojej ocenie samsung jest juz na poziomie ilosci nie jakosci, czego wyraz daja opinie na temat szczególnie plazm samsung, od wprowadzenie na rynej mowych modeli minęło kilka miesiecy i zaczyły sie problemy,
rozważ również FSC V27-1 ale Toshiba jest tu chyba optymalnym produktem
 

thermos69

New member
No już byłbym prawie że zdecydowany na Toshibe dzięki twojej odpowiedzi, ale Toshiba jest rzadko spotykanym produktem na polskim rynku. Zna kto
 

janunio

New member
Bez reklam
[1] Nie kupuj Samsunga z serii T51
[2] Weż na kredyt i kup wyższy model. Dorobbisz w wakacje i zamkniesz temat.

SAMSUNGIEM LE 23R51 B jest super mam i wiem co piszę.

[3] Sprawa serwisu. Jak wiadomo TV mogą się zepsuć.
Toshiba jest nowa na rynku. Sprawdź jaki mają i gdzie serwis.
Ich LCD TV wyglądaja ładnie ale jak grają nie mam pojęcia bo w Saturnie idzie na nich "zemsta Woronbicza".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
popieram takie rozumowanie
ale jak sie nie ma za duzo kasy - to sprawdź
26 R 41 Samsunga - tez z dobrego źródła gra extra
i dostaniesz dobrą ceną. Ma wiekszą szybkość , lepszą czerń i lepsze kolory oraz lepszą płynność
Przy Twoich sygnałach bedzie bardzo dobry obraz.
Toshibę odpuszczam aż bedzie jej pełna znajomość , łacznie z serwisem
pozdrawiam
 

thermos69

New member
Re: kabel HDMI/DVI- GZIE KUPIĆ

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi, zdecyduję się raczej na samsunga R51 a czy to będzie trafny wybór czy nie to opisze to na forum
 

thermos69

New member
jeszcze malutkie skromne pytanko, jaka jest róznica pomiedzy samsungami z serii R41 a R51? Które lepsze i czy różnice są znaczące?
 

krytyk

New member
widzę, że bardzo łatwo odpuściłeś Toshibę, a jest to zdecydowanie lepszy produkt, a o serwis bardziej bym sie martwil w przypadku zakupu samsunga, bo co ci daje ze nawet masz moze go blisko, jak zbyt czeste odwiedziny moga zepsuc humor, poza tym duzo juz bylo na tym forum jak dziala ten serwis, i jaka jest awaryjnosc tych produktow, tak naprawde teraz po kilkumiesiacach od wejscia na rynek co one sa warte, co z tego ze Samsung robi b.dobre matryce, jak reszta nie dostaje do tego,
 

thermos69

New member
Z Toshibą to jest tak że trudno ją gdziekolwiek dostać, żaden sklep w pobliżu mojej miejscowości nie sprowadza tych telewizorków, a ze sklepów internetowych znalazłem oferte tylko na pixmania. A wolę osobiście przyjrzeć się kupowanemu produktowi
 

krytyk

New member
twoja decyzja, ale bylbys bardziej zadowolony Toshiby, choc to niszowy towar, to wada i zaleta, a sądzę że znalazł bys napewno kilka firm ktore dostrcza ci ten towar do domu, do testów do sprawdzenia, a test u siebie na wlasny kablu, czy dvd jest najlepszy, to chyba potwierdzi kiki bo sie tym trudni, sprzet w domu daje najbardziej miarodajny wynik,
 

krytyk

New member
jak połączyć dekoder cyfry+ z komputerem

tu ci nie pomoge, nie bede reklamowal firm, niech same zabiegaja o klientow, ale spoko znajdziesz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zdecydowanie prawda
Moja opinia zbyt często sie potwarza i staje sie nudna - nawet dla mnie . Ale wreszczie odzywaja się osoby które miały prezentacje w swoim domu - pisząc zresztą znakomite recenzje . Więc warto.
Toshiba wkrótce zadebiutuje oficjalnie w Polsce.
pozdrawiam
 

Rafik

New member
kiki napisał:
witam
zdecydowanie prawda
Moja opinia zbyt często sie potwarza i staje sie nudna - nawet dla mnie . Ale wreszczie odzywaja się osoby które miały prezentacje w swoim domu - pisząc zresztą znakomite recenzje . Więc warto.
Toshiba wkrótce zadebiutuje oficjalnie w Polsce.
pozdrawiam

KIKI... a kiedy mozna sie spodziewać tego debiutu? Widzisz... podpytuje cie juz od kilku dni na okolicznośc LCD i ja chyba jednak zdecyduje się na toshibę WL66 42 cale. Spędziłem dziś kilka godzin porównując z innymi w podobnej cenie. NIE MA BARDZIEJ SOCZYSTEGO OBRAZU niz w tej toshibie. A cene za jaką znalazłem to 8000... niespełna
 
Do góry