Co kupić po plaźmie?

Witam,
czas zmienić starego dobrego Panasa P50ST60E na coś nowszego.
Większość LEDów powoduje wrażenie jakby miały gorszy obraz, dlatego ukierunkowałem się na OLEDy.
Ale czy na pewno to jedyn droga? Na pewno droga droga :)
Czy znacie i możecie polecić jakiegoś LEDa, czy QLEDa 65 cali, żeby człowiek miał wrażenie, że zmienił na lepsze i nie wydał 7-8k?

Proszę o sensowne propozycje z jakimś uzasadnieniem.
 
Mam podobny problem. Chcę zmienić tv po plazmie samsunga (najwyższy model w 2008 roku).
Po obejrzeniu dwóch modeli oled następcą plazmy nie będzie ta technologia.
Kupując plazmę postawiłem na kontrast, czerń, kolory, kąty, i temu podobne. To już 12 rok a jeszcze nie przestałem żałować że wybrałem tv o tak niskiej jasności i który nie jest w stanie wyświetlić koloru białego.
 

SDman

Banned
Mam podobny problem. Chcę zmienić tv po plazmie samsunga (najwyższy model w 2008 roku).
Po obejrzeniu dwóch modeli oled następcą plazmy nie będzie ta technologia.
Kupując plazmę postawiłem na kontrast, czerń, kolory, kąty, i temu podobne. To już 12 rok a jeszcze nie przestałem żałować że wybrałem tv o tak niskiej jasności i który nie jest w stanie wyświetlić koloru białego.


Rozwiń proszę bo to co piszesz to LCD tym bardziej NIE ?
To jakby nie zależało Ci na "Bajerach HDR`ach i ostrości obrazu 4K ?
Plazma to mega plastyka i super ogląda się nawet SD -FHD to bajka jak to 4k oczywiście pow 2,5metra.
Ale OLED`a możesz przygasić i to bardzo mocno.
 
Rozwiń proszę bo to co piszesz to LCD tym bardziej NIE ?
To jakby nie zależało Ci na "Bajerach HDR`ach i ostrości obrazu 4K ?
Plazma to mega plastyka i super ogląda się nawet SD -FHD to bajka jak to 4k oczywiście pow 2,5metra.
Ale OLED`a możesz przygasić i to bardzo mocno.


W pokoju gdzie jedna strona to 5 metrów okien potrzebuję czegoś co będzie jasne. Oled jest jasny, tak ? Wyświetla biały kolor bez zafarbu, a już im więcej białego to nie przygasa ?
Teraz, z racji życia zawodowego, oglądam tv najczęściej na budżetowych lcd. To ogromna ulga po plaźmie, bo teraz ja decyduję czy mogę zrobić ciemniej, a nie jestem w sytuacji, że nie mogę zrobić jaśniej. Jakość zeszła na drugi plan.

Skoro tak, tzn że doczesne wady technologii lcd, w szczególności kiedy kupię coś z półki średnio wyższej, nijak nie będą mi przeszkadzać, a już na pewno nie będę ich kontestować.
 

pantomima

Banned
Witam,
czas zmienić starego dobrego Panasa P50ST60E na coś nowszego.
Większość LEDów powoduje wrażenie jakby miały gorszy obraz, dlatego ukierunkowałem się na OLEDy.
Ale czy na pewno to jedyn droga? Na pewno droga droga :)
Czy znacie i możecie polecić jakiegoś LEDa, czy QLEDa 65 cali, żeby człowiek miał wrażenie, że zmienił na lepsze i nie wydał 7-8k?

Proszę o sensowne propozycje z jakimś uzasadnieniem.

Posiadam 3 plazmy : g30, vt60 i jakąś Samsunga . Pół roku temu kupiłem Oleda . To jedyna słuszna przesiadka również w Twoim przypadku .

Co do Qled : Telewizor OLED jest lepszy od telewizora QLED pod kilkoma względami: zaoferuje głębszą czerń, bardziej jednolitą biel, wyższy kontrast, nieco wierniejsze odwzorowanie kolorów, szersze kąty widzenia i bardziej płynny obraz. Będzie również bardziej energooszczędny.
QLED TV za to będzie mógł pochwalić się wyższym poziomem jasności, choć jest to kwestia dyskusyjna .HDR w OLED mimo niższych wartości niż w przypadku topowych Led robi duże wrażenie i potrafi przyćmić obraz z HDR na Led , który posiada np. taką samą lub nieco wyższą średnią wartość jasności jak na OLED.
Kontrast oled w tym przypadku robi robote.

Wejdź na konkurencyjne forum i poczytaj temat : hdr w oled, jest tam wszystko precyzyjnie opisane .
 

SDman

Banned
Teraz, z racji życia zawodowego, oglądam tv najczęściej na budżetowych lcd. To ogromna ulga po plaźmie, bo teraz ja decyduję czy mogę zrobić ciemniej, a nie jestem w sytuacji, że nie mogę zrobić jaśniej. Jakość zeszła na drugi plan.


Plazma ST60 potrafi świecić nawet w dzień -oczywiście do 300W dochodzi wtedy jak nic, ja akurat takiego obrazu nie lubię.
Testowałem pobór prądu LG B9 w 55" calach i on też spokojnie do 290W dochodzi normalna praca
to tak 65-160W czyli trochę lepiej niż w mojej 50" plaźmie (85-180W)
Z tego co napisałeś masz super podejście możesz kupić co tylko chcesz -pozdrawiam.
 
W moim samsungu zaimplementowano specjalny filtr ekranowy mający pogłębić czerń, zlikwidować odblaski itd. O tym że obetnie jasność i biel nie wspomnieli.
Pozdro zwrotnie.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Testowałem pobór prądu LG B9 w 55" calach i on też spokojnie do 290W dochodzi
normalna praca to tak 65-160W
Czy ktoś może potwierdzić tak duży maksymalny pobór prądu w LG OLED55B9 ?
Bo w swojej specyfikacji TV ma podane (oczywiście średnio) : "Klasa energetyczna A. Pobór mocy IEC 62087 Ed.2 (tryb włączenia) 107 W"
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Czy ktoś może potwierdzić tak duży maksymalny pobór prądu w LG OLED55B9 ?
Bo w swojej specyfikacji TV ma podane (oczywiście średnio) : "Klasa energetyczna A. Pobór mocy IEC 62087 Ed.2 (tryb włączenia) 107 W"

Kupując tv , naprawdę bedziesz brał pod uwagę jego pobór mocy ?
Gratuluję, że tak dbasz o środowisko!, bo zapewne nie dopytujesz o ten aspekt w kwestii przyszłego rachunku z prąd.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Czy ktoś może potwierdzić tak duży maksymalny pobór prądu w LG OLED55B9 ?
Bo w swojej specyfikacji TV ma podane (oczywiście średnio) : "Klasa energetyczna A. Pobór mocy IEC 62087 Ed.2 (tryb włączenia) 107 W"


Zapewniam Cię, że mój miernik się nie myli.
Dodam jeszcze po wyłączeniu do standby trzyma przez 2 min.-38W, potem jakieś jeszcze 6-7 min 33-34W i dopiero przysłowiowe "wampirze" branie 0,5W.
Jak wyłączysz obraz i jest tylko fonia 38W.
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Trochę zabawna ta dyskusja, kupujecie tv z wysokiej półki i martwicie się o pobór prądu?
 

SDman

Banned
Trochę zabawna ta dyskusja, kupujecie tv z wysokiej półki i martwicie się o pobór prądu?


To zwykłe uświadamianie, większość ludzi nie ma pojęcia, że zostawimy tą planetę w opłakanym stanie pokoleniom.
Tutaj na porównanie idealne do producentów samochodów (czyżby zmowa) deklarowane wartości spalania mają się nijak do rzeczywistości.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 55nano 863 - masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
LG 55Nano 913 w programie
Sony 55XF9005
 
Do góry