Co kupić? Panasonic TX-P42C3E czy Samsung PS42C450?

beybik

New member
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Przekopałem przez ostatnich kilka dni masę stron na temat telewizorów plazmowych i muszę przyznać, że im więcej czytam, tym trudniej mi się zdecydować. Byłem bliski wybrania nowego modelu Panasonica, lecz w ostatniej chwili poczytałem trochę o tym Samsungu, którego model podaję w temacie.

Liczę, że znajdzie się ktoś kto pomoże mi dokonać dobrego (lepszego) wyboru. Z góry serdecznie dziękuję za poświęcony czas.


Odległość od ekranu - 2,5 metra
Jak słońce świeci w pokoju - w godzinach popołudniowych pokój nasłoneczniony
Jak duży jest pokój - 4 x 3 metry (TV ma stać na dłuższej ścianie)
Jaki masz obecnie telewizor - CRT (21 cali)
Jakie programy najczęściej oglądasz? - kablówka SD, chciałbym dokupić pakiet HD
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem? - częściej wieczorem, choć i w dzień zdarza się coś obejrzeć
Preferowana wielkość telewizora? 42 cale
Preferowana marka? Panasonic, Samsung
Czego nie lubisz w telewizorach?
Jakie urządzenia będą podłączone? DVD i tuner telewizji kablowej
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? Tylko i wyłącznie TV (w tym DVD)
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych? Praktycznie na wprost, czasem siedzą 4 osoby na kanapie, więc nie zawsze
Telewizor ma mieć wifi? Nie.
Ma czytać przez USB filmy? Chciałbym. Tym właśnie kusi mnie Samsung. Możliwość odtwarzania filmów przez USB, odtwarza format MKV czego nie jest w stanie uczynić zwykły odtwarzacz DVD
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? Tylko DVD.
Jaki masz sygnał? Kablówka SD.
Ile programów HD? Obecnie brak, kilka powinno się pojawić z zakupem nowego TV.
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? 6-8 godzin.
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
Ma stać czy wisieć? Stać.
Przedział cenowy: do 2000 zł.

Dzięki serdeczne raz jeszcze.

Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
podobny przedzial cenowy to telewizory 42pj550,p42c450, tx-p42c3e.
jesli chodzi natomiast o ten ostatni telewizor to czytajac komentarze w internecie duzo osob kupilo c2e. uwazajac ze to ten sam telewizor. to inny telewizor. najwieksze roznice pomiedzy np x20, c2e to
c3e to nowy panel g14
nizszy pobor energii max 150wat
wyzszy kontrast
Telewizor Panasonic TX-P42C3 - opinie, komentarze o produkcie
LG , tez ma dobre opinie na forum i ceneo
Telewizor LG 42PJ550 - opinie, komentarze o produkcie
duzy plus na pj550 to odczyt plikow z usb
uwazam ze LG 42pj550 moze smialo konkurowac z telewizorem lcd sharp za 3999 zl.
LG ma wyraznie lepsza jakosc obrazu od lcd sharp
beybik jesli uwazasz ze telewizor ma dobra jakosc obrazu ale nie ma portu usb do odczytu zdjec ,filmow, itp to warto pomyslec o odtwarzaczu hdplayer. korzystam. jest ok.
kazdy wybor bedzie dobry , czyli generalnie plazma.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/56228-jakich-playerow-uzywaja-forumowicze-statystyka.html
 
Ostatnia edycja:

beybik

New member
rozważ lepiej LG 42PJ550, ten Samsung to ryzyko bzyczenia, gorsza czerń

Dzięki Don za kolejną alternatywę. Na Panasonica choć to faworyt jednak się nie zdecyduję, gdyż brak w nim portu USB. Pozostają zatem Samsung PS42C450 oraz LG 42PJ550.

W niemieckim "Stiftung Warentest" Samsung otrzymał notę 2,7, a LG 3,2 (im mniejsza nota tym lepiej, skala od 1 do 6). Swoją drogą z trzech testowanych najsłabszy z notą 3,3 okazał się Panasonic TX-P42GW20.

Samsung PS42C450 czy LG 42PJ550? Może ktoś z was jest użytkownikiem tych telewizorów? Czytałem już opinie posiadaczy tych plazm na forum hdtv lecz proszę o kolejne :)

Z góry dziękuję. Na pewno napiszę o swoim ostatecznym wyborze oraz o wrażeniach po kupnie.

Pozdrawiam!
 
W

witek_z

Guest
Ja mam 550 i nie jestem zadowolony, gdybym miał Panasa "V" z ramką od LG i USB oraz brak green duszków byłbym szczęśliwy.
Generalnie te telewizory mają podobne procesory (nic wielkiego) obraz nie jest zbyt fajny.
Mają jeden mankament który jest widoczny dla wprawnego oka.
 

wuja69

New member
Mam takiego Samsunga od 4 miesięcy,mega zadowolony jestem,pokój podobny do twojego,bzyczenie umie jest ale zasilacz do podświetlania ledów bzyczy głośniej,kupiłem go za 1600zł obraz ustawiony jest raczej pastelowo,czerń -gradacja bardzo dobra.Gra razem xboxem 360-żadnych powidoków i wypaleń nie zauważyłem - polecam.
 

digitalus

Banned
Ja mam 550 i nie jestem zadowolony, gdybym miał Panasa "V" z ramką od LG i USB oraz brak green duszków byłbym szczęśliwy.
Generalnie te telewizory mają podobne procesory (nic wielkiego) obraz nie jest zbyt fajny.
Mają jeden mankament który jest widoczny dla wprawnego oka.
dlaczego zmieniles zdanie o LG? masz teraz wiekszy telewizor 50 cali?
tutaj napisales co innego. chyba ze apetyt rosnie w miare jedzenia.

http://www.hdtv.com.pl/forum/615062-post47.html
przeciez mozna trafic gorzej ,czyli w lcd
http://www.hdtv.com.pl/forum/serwis/21437-nierownomierne-podswietlenie-matrycy.html
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
digitalus, widziałem Samsung PS42C450 i LG 42PJ550 (w sklepie) i za tą cenę były one całkiem, całkiem, lecz po czteromiesięcznym użytkowaniu 550 stwierdzam że telewizory koreańskie są w tyle w stosunku do japońskich.
Nie chcę się rozpysywać, ale jak chcesz.....
Generalnie 550 jest fajna dla przeciętnego Kowalskiego.
 

beybik

New member
Serdeczne dzięki Panowie! Nie spodziewałem się jakiegokolwiek odzewu w mojej sprawie, tym bardziej miło mi, że tyle osób odpowiedziało.

Miałem niesamowite szczęście, gdyż przed kilkoma godzinami miałem okazję zobaczyć obydwie plazmy (Samsung PS42C450 oraz LG 42PJ550) stojące obok siebie w sklepie Mega Avans.

Samsung PS42C450 - cena 1999 zł
LG 42PJ550 - cena 2199 zł (przecena z 2499 zł)

Ceny zatem kosmiczne w porównaniu z renomowanymi sklepami internetowymi.

Jeśli chodzi o obraz to zdecydowanie lepsze wrażenie zrobił na mnie Samsung, choć po lekturze wielu forów zdaję sobie sprawę, że sprzedawcy wystarczy zmienić ustawienia obrazu, by urobić w kilka chwil klienta. Nieco szersze obramowanie Samsunga sprawia, że plazma ta wygląda na troszkę większą od LG. Na korzyść Samsunga moim zdaniem przemawia też wejście słuchawkowe, którego nie ma przy tym modelu LG.

Zdecyduję się zatem najprawdopodobniej na Samsunga.

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie. Jak oceniacie sklep NEO24? Wiem, że to internetowy oddział Neonetu, niemniej jednak nie składałem tam jeszcze nigdy zamówienia. Będę wdzięczny, za jakąkolwiek opinię na temat tego sklepu. Po zakupie na pewno opiszę swoje wrażenia.

Dzięki jeszcze raz. Super, że to forum istnieje i świetnie, że nie pozostawiacie pytań bez odpowiedzi.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
W

witek_z

Guest
A moim zdaniem zrobisz błąd jeśli kupisz LG lub szajsunga.
Panas 42X10 to jest to. (mam na myśli sam obraz a nie wyposażenie)
 

beybik

New member
Zamówienie złożone! Zdecydowałem się na Samsung PS42C450.

Wybrałem sklep NEO24 - cena wraz z przesyłką kurierską 1689 zł.

Czy to dobry wybór? Okaże się. Tym bardziej jestem ciekaw, że decydując się na zakup plazmy do 2000 zł nie myślałem o niczym innym jak Panasonicu.

Kolejny post po otrzymaniu przesyłki.

Pozdrawiam!
 

digitalus

Banned
beybik nie ma sie czym przejmowac ze to koreanski produkt, moja pierwsza plazma tez jest koreanska a wlasciwie polska bo zmontowana w polsce. dziala juz trzy lata bez usterki.
beybik sprawdz w obecnosci kuriera czy telewizor jest sprawny. np podlaczajac do telewizora kabel od anteny.
zrobilem kilka zakupow przez internet. zakupy udane :) wiadomo, taniej.
 
Ostatnia edycja:

przemytnic

New member
Ponieważ na tym forum też jestem świeży, i tu Witam wszystkich. Generalnie mam ten sam problem, mam nadzieję że wybór Samsunga okaże się dla Ciebie trafionym wyborem, ja osobiście kupiłem 20miesięcy temu plazme samsunga też z serii 4 i świetnie dawała sobie rade z sygnałem z bluray i dvd. Miał bym ją do dziś gdyby nie pryszcze na matrycy. Miałem takiego pecha, że w miesiąc po zakupie pojawiły się 4 bad pixele i pogoniłem to na rzecz full HD a walenie z plaskacza nie pomogło. Dziś potrzebuje drugi tv na wynajem i niechce przepłacać. I tu pytanie do użytkowników Panasoników z niższej półki, jak z bad pixelami?
 

beybik

New member
Witam ponownie!

Samsung PS42C450 stoi już u mnie w domu. Jeśli chodzi o wrażenia to są jak najbardziej pozytywne, lecz ze szczegółami wstrzymam się jakiś czas.

Chciałbym tylko dodać, że zamówiłem go w środę w godzinach przedpołudniowych w sklepie internetowym NEO24.PL. W piątek po południu przesyła dotarła na miejsce. O realizacji zamówienia byłem informowany na bieżąco drogą mailową.

Po kilku dniach przyglądania się telewizorowi na pewno dokładnie opiszę swoje spostrzeżenia.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc w wyborze!

Pozdrawiam!
 

tasmaniec

New member
Po kilku dniach przyglądania się telewizorowi na pewno dokładnie opiszę swoje spostrzeżenia.

Dziękuje jeszcze raz za pomoc w wyborze!

Pozdrawiam!

BEYBIK powiedz jak wrażenia po używaniu plazmy? Czytałem negatywne wypowiedzi na temat proporcji obrazu tzn. że przy przełączaniu różnych stacji telewizyjnych obraz z reguły rozciągnięty bądź przycięty bez względu na tryb pracy auto, 16:9, 4:3. To samo przy oglądaniu zdjęć - zawsze rozciągnięte.
Proszę niech ktoś wypowie się na temat tego problemy, gdyż wkurza mnie bardzo gdy proporcje obrazu są złe.
 

digitalus

Banned
w przypadku ustawienia formatu 16:9(panaramiczny) w telewizorze .bez znaczenia jaki bedzie to telewizor plazma czy lcd i progam bedzie nadawany w formacie 4:3 obraz bedzie sztucznie rosciagniety.nie pomoze w tym przypadku zaden nowy telewizor panaramiczny. jedynie kineskopowy 4:3 (crt) wtedy bedzie ok.
jesli natomiast program bedzie nadawany w formacie 16:9 wtedy wszystko bedzie w porzadku.obraz nie bedzie rozciagniety. najlepszy przyklad to wiadomosci na tvp.przekaz satelitarny na wszystkich platformach cyfrowych, format 16:9,czyli w telewizorach panoramicznych jest ok. ten sam program przekaz analogowy, czyli odbior programu to indywidualna antena zewnetrzna za oknem.przekaz w formacie 4:3.obraz bedzie rozciagniety i wyglada to jak przez lupe.
jesli chodzi natomiast o przegladanie zdjec to w telewizorze jest kilka formatow obrazu. np 4:3. mozna wybrac odpowiedni format i zdjecia nie beda rozciagniete.

w sklepach jest juz nowy model plazmy samsung. 43 cale
 
Ostatnia edycja:
Do góry