Co kupić? Ma zastąpić TV projekcyjny 50" HD Ready...

depesz

New member
Witam

Jako że dobre 3 lata temu po miesięcznym buszowaniu na tym Forum stałem się szczęśliwym posiadaczem telewizora projekcyjnego SONY KDF 50E2010 (HD Ready) - w pełni zadowolony z wyboru 'odpuściłem' sobie śledzenie nowinek w tym temacie, tak więc na dzień dzisiejszy jestem zielony jeśli chodzi o panele znajdujące się aktualnie na rynku.

Od pewnego czasu nachodzi mnie myśl - a może by tak zmienić...? I tu pojawia się pytanie - na co? Plazma czy LCD? Jaki model?

Moje wymagania - minimum 50 cali, nie wyobrażam sobie zmiany 'pięćdziesiątki' na coś mniejszego. Oglądam pół na pół materiał z płyt DVD oraz HD (głównie Popcorn Hour). Odległość od ekranu jakieś 2,5 metra, pomieszczenie zaciemnione (rolety w oknach). Telewizja SD jakieś 5h w miesiącu (maksymalnie). Czasem grywam (X360, PS3).

Poszukuję telewizora do 7,5 tys. (chętnie wydam mniej:p) po zakupie którego będę zachwycony zmianą i nie będę ani chwili żałować wydanych pieniędzy. Co kupić? Plazma czy LCD? Jaki konkretny model?

A może... Może gra nie warta świeczki, poprawa jakości będzie zbyt niewielka aby usprawiedliwiać taki wydatek, może pozwolić poczciwemu KDFowi dożyć swoich dni?

Proszę o pomoc...

P.S.
Dobrze by było, aby polecany model był dostępny w Media Markt lub Electro World - obie te sieci w Wawie mają raty 0%. Choć nie jest to warunek konieczny - często wyższa cena w MM przekreśla korzyści płynące z nieoprocentowanego kredytu, na to samo wyjdzie wziąć gdzie indziej i płacić odsetki od rat.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jeśli oglądasz głównie filmy a nie TV, to proponuję pomyśleć o projektorze. Jeśli od ekranu KDF'a masz 2,5 metra, to od ekranu na ścianie będzie 3 metry, czyli 82...92" będzie w sam raz. :) :rolleyes:

Tak trochę offtopic... ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 58PY800 , Toshiba ZV 635 - na te wystarczy kasy i jakość po Twoich doświadczeniach będzie ekstra.
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Depesz wart uwagi dla twoich potrzeb i w tej cenie jest 50v20 panasonica, moim zdaniem uniwersalnie dla każdego jest to najlepszy tv. Na plazmie jest niby ryzyko wypalenia obrazów(mi osobiście nigdy nie zdarzyło się czegoś trwale wypalić a używałem dużo starszej ver plazmy x10 do pc i gier) tudzież większy apetyt na prąd. Natomiast tv genialnie radzi sobie z DVD i bardzo dobrze z BR, niesamowite wrażenie po zakryciu rolet robi czerń, ten tv jej nie oszukuje jak lcd, jest naturalna, szczegóły w cieniach mają naturalną jaskrawość, nie są przytłumiane. Kwestia jakości tzn. czy warto dopłacić.. moim zdaniem przy dobrym sygnale BR z ps3 różnica będzie nie tyle widoczna co kolosalna, była już dla mnie taka gdy widziałem w5500 i porównałem do v20, twoja sonówka zaś jest całe lata starsza od w5500 to wniosek sam się nasuwa. Ale mówimy tu o moim zdaniu, czy tobie się spodoba obraz z v20 i czy zobaczysz równice względem swojego sony nie mam absolutnie pojęcia
 
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
ja posiadam tego kdf-a i puki lampa sie nie przepali to ani mysle go zmieniac ( chociaz żona chciałaby wisielca na ścianie)
W lcd nie masz co liczyc na taką głębie, w plazmie niestety odblaski i prądożerność.
 

depesz

New member
Kapral Hicks dzięki za odpowiedź, ale moje pytanie było...sprzed roku, końcówka listopada 2009:p

W grudniu zeszłego roku kupiłem plazmę PS50B850, a przed niespełna miesiącem 'przesiadłem' się na 3D - PS50C7000
 

piotr10

New member
Bez reklam
Kapral Hicks dzięki za odpowiedź, ale moje pytanie było...sprzed roku, końcówka listopada 2009:p

W grudniu zeszłego roku kupiłem plazmę PS50B850, a przed niespełna miesiącem 'przesiadłem' się na 3D - PS50C7000

I jak? zadowolony jesteś z tego Samsunga? Jak to wygląda w porównaniu ze starym Soniaczem?
 

depesz

New member
Powiem tak - póki nie kupiłem, też poprawiałem sobie humor podobnie jak Ty - że odbicia, że prądożerność...

Po zakupie - owszem, odbicia są (ale przy zaciągniętych roletach - a tylko tak oglądam - nie ma wcale), owszem, prądu pewnie żre więcej (aczkolwiek modele 2010 mają 40% mniejsze zużycie niż te z poprzedniego roku) - ale poprawa jakości obrazu z nawiązką rekompensuje te niedogodności.

Obraz wygląda ZDECYDOWANIE lepiej, niebo a ziemia - i mówię totalnie obiektywnie, zero przesady.
Mam porównanie, bo KDF poszedł do rodziców...

Za każde pieniądze WARTO :)
 

piotr10

New member
Bez reklam
Powiem tak - póki nie kupiłem, też poprawiałem sobie humor podobnie jak Ty - że odbicia, że prądożerność...

Po zakupie - owszem, odbicia są (ale przy zaciągniętych roletach - a tylko tak oglądam - nie ma wcale), owszem, prądu pewnie żre więcej (aczkolwiek modele 2010 mają 40% mniejsze zużycie niż te z poprzedniego roku) - ale poprawa jakości obrazu z nawiązką rekompensuje te niedogodności.

Obraz wygląda ZDECYDOWANIE lepiej, niebo a ziemia - i mówię totalnie obiektywnie, zero przesady.
Mam porównanie, bo KDF poszedł do rodziców...

Za każde pieniądze WARTO :)

To właśnie mnie namówiłeś do tv:)
 

depesz

New member
Jestem przekonany, że nie będziesz żałował.

Pod warunkiem, że kupisz coś dobrego;)

Za dwa wymienione, B850 i C7000 daję głowę :D
Za inne nie odpowiadam;)
 

depesz

New member
A to życzę owocnych rozmów :)

U mnie niestety 63" nie wchodziło w grę - a szkoda, 3 trybie 3D przydało by się parę cali więcej, poza tym wersja 63 calowa ma lepszą czerń.
 
Do góry