co kupić? dobra rada potrzebna !

milczar85

New member
Witam, pewnie takich wątków były tu już setki…,
Ale oczywiście proszę o porade… zaczne od podstaw z forum:
1) Ile pieniędzy możemy przeznaczyć na sprzęt?
super max 4tys zl
2) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany.
nowy

3) Czy chcemy sprzęt stereo, kino domowe czy sprzęt analogowy
kino domowe- ampli tuner + głośniki 5.0, raczej 60-65% film/koncerty, reszta muzyka w stereo choc lubie jak brzdąkają mi wszystkie glosniki
4) Jaki jest sprzęt towarzyszący jw

5) Jaka jest powierzchnia pokoju? 20,5m kw
6) Jakiej muzyki słuchamy każdej – raczej gust eklektyczny (nawet ciezkie brzmienia Maja swoje symfoniczne wersje)

7) Czy to ma być jednorazowy zakup na kilka lat, czy też będziemy stopniowo rozbudowywali zestaw?
Tak- jednorazowy

8 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony (np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3).
Na pewno sprzet będzie służył do ogladania filmow Blue R i 3D. do zestawu jako odtwarzacz podlaczone będzie playstation 3. Filmow duzo a jak nie będzie leciec film to na pewno muzyka- koncertowe dvd lub po prostu muzyka z CD. Sporo już dlubie przy wyborze tego sprzętu… patrze czytam, ogladam, czasem cos posłucham, ale niestety nie jestem chyba wirtuozem i ucho slabe, bo roznic Az tak wiele nie rozróżniam… dodatkowo ciezko jest znaleźć sale która ma caaaaly asortyment…
Słuchałem już zestawu onkyo 626 (i525) + jamo 626 – podoba się ale niestety z tej polki na tej Sali nie ma wiecej sprzętu podobnego…
Z moich badan wyselekcjonowałem obszar poszukiwan:
Ampli:
onkyo 626, denon x2000 i yamaha v675
kolumny:
jamo 626, quadral Quintas 6000, taga tav 906, magnat supreme 2000/100/center 250

no I pytanie: czy z tych wybranych sprzetów da sie cos sparowac? Cos z czyms lepiej gra? Cos bardziej godnego polecenia a o czym mam zapomniec? A może ktores z tych od razu powinienem wykreslic?

Z gory dziekuje za kazda konstruktywna odpowiedz oraz szczególnie za te które dadza mi bardziej odpowiedz niż nowe pytania :)

Ps. A marzy mi się żeby impreze było słychać w drugim bloku, przy filmie bac się strzałów i innych dźwięków z każdej czesci pokoju i żeby przy Mozzarcie lały mi się łzy ;p
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ps. A marzy mi się żeby impreze było słychać w drugim bloku, przy filmie bac się strzałów i innych dźwięków z każdej czesci pokoju i żeby przy Mozzarcie lały mi się łzy ;p

To musisz dołożyć do budżetu o jedno zero więcej, a tak najlepiej to ze dwa:)

Nie oszukujmy się, to sprzęt budżetowy i do tego kinowy. Jak poczytasz rózne tematy to dowiesz się że do dobrej jakości muzyki to tylko zestaw stereo. Jeżeli chciałbyć mieć i dobre kino i super stereo, to musisz oprócz amplitunera KD, kolumn, suba, dołożyć dobrej klasy wzmacniacz, CD i okablowanie. Miałem wcześniejsze Jamo s606 podłączone do Onkyo serii 6xx, i o ile w kinie było ok., to w muzyce strasznie mnie drażniły kolumny. Nawet nie wiem co Ci poradzic, bo masz spore oczekiwania a mały budżet? Zobacz jeszcze z kolumn Wharfedale Obsidian, JBL Loft, JBL ES Pack. Z amplitunerów HK 171/270, Marantz 5007/5008. Możliwe że zestaw wprawi Cię w zachwyt, bo nie wiem jaki masz poziom osłuchania i do czego jesteś przyzwyczajony?, ale traktuj te zestawiki jako kinowe i łzy na Mozzarcie raczej nie polecą:)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli mogę coś od siebie - z Magnatami Supreme daj sobie spokój ,te kolumny produkują dużo dźwięku ale nie najlepszej jakości .Z kolumn które wymieniłeś najsensowniejsze propozycje to Quadral i Taga

Jest jeszcze jedna opcja - kup na razie dwie lepsze kolumny frontowe ,pozostałe dokupisz sobie w przyszłości
 
I

irek6311

Guest
Teraz w promocji Denon X4000 i ten dałby naprawdę sporo wrażeń w KD i stereo ,
co do kolumn to jeśli zakładasz że 5.0 w cenie 2tyś zł spełni twoje oczekiwania to się zawiedziesz ...
subwoofer obowiązkowo w KD bo filmy akcji potrzebują mocnego basu i to dobry (~ 800zł trzeba dorzucić),
amplitunery Yamaha V675/Pioneer VSX528/Denon X2000 posłuchaj jak grają z czymkolwiek (najlepiej z twoimi typami kolumn) .
 

adamo_

New member
Bez reklam
Wiesz co, ja kupiłem dwa lata temu Jamo c405 w cenie zbliżonej którą podałeś i brzmią znakomicie i w kinie i w stereo. Jak by tego było mało cena 2500 się ciągle utrzymuje dla zestawu 5.0. Do tego wyglądają naprawdę dobrze i mają sporo basu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

milczar85

New member
nie no doprecyzuje bo moje 'marzenia' pokomplikowaly troche temat i rozmowe....

1. co w tej cenie bedzie NAJBLIZSZE moim marzeniom lub co najlepszego w tej cenie kupie ?
2. samo stereo odpada- duzy nacisk idzie na filmy wiec min 5.0 i chwilowo suba nie biore

ps. dzieki za zabranie glosu i licze na wiecej :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz, bo każdy Ci napisze swoją subiektywną opinię. Dopóki nie pójdziesz do salonu i nie posłuchasz, to będzie takie chodzenie po ciemku. Też uważam że do kina dobry sub to podstawa. Każde z tych kolumn co były wymienione znajdą swojego adarotara, więc nie ma tutaj tych bardzo źle brzmiących i bardzo dobrze brzmiących. Zrobić listę i podjechać na odsłuchy to jedyne rozwiązanie. Co do stereo, to nie musisz się ograniczać kupując kino. Są amplitunery wyposażone w PRE-OUT, więc w przyszłości kompletujesz zestaw o dobre stereo i cieszysz się KD oraz dobrą jakością muzyki
 
Ostatnia edycja:

milczar85

New member
Jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskasz, bo każdy Ci napisze swoją subiektywną opinię. Dopóki nie pójdziesz do salonu i nie posłuchasz, to będzie takie chodzenie po ciemku. Też uważam że do kina dobry sub to podstawa. Każde z tych kolumn co były wymienione znajdą swojego adarotara, więc nie ma tutaj tych bardzo źle brzmiących i bardzo dobrze brzmiących. Zrobić listę i podjechać na odsłuchy to jedyne rozwiązanie. Co do stereo, to nie musisz się ograniczać kupując kino. Są amplitunery wyposażone w PRE-OUT, więc w przyszłości kompletujesz zestaw o dobre stereo i cieszysz się KD oraz dobrą jakością muzyki

tylko gdzie mozna tego wszystkiego posluchac?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Musisz wygooglować salony audio w pobliżu Twojej miejscowości. Kolumny Typu Jamo s626, Wharfedale Obsidian, czy JBL Loft mają boczne głośniki niskotonowe, więc też trzeba zapewnić trochę wolnego miejsca wokół nich.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spróbuj jeszcze może w takiej konfiguracji
-fronty JBL np. 270
-central + surroundy z Harmana (HKS 4, HKTS30)
Do muzy będziesz miał porządne kolumny podłogowe, a do kina głośniki Harmana dają naprawdę radę.
Ja mam u siebie Bostony 360 z HKS4 i jest ok w kinie
 

milczar85

New member
czy to jest diablo pomysl ?

wpadlem na takie zestawienie...:

ampli denon x2000 + quadral quintas 5000

co Wy na to?? czy to ma sens??
 

collider

New member
Bez reklam
Spróbuj jeszcze może w takiej konfiguracji
-fronty JBL np. 270
-central + surroundy z Harmana (HKS 4, HKTS30)
Do muzy będziesz miał porządne kolumny podłogowe, a do kina głośniki Harmana dają naprawdę radę.
Ja mam u siebie Bostony 360 z HKS4 i jest ok w kinie

Wszedzie uczula sie by zestaw glosniow byl z tej samej linii by miec w kinie jednakowe brzmienie a tu widze propagande mieszania glosnikow.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszedzie uczula sie by zestaw glosniow byl z tej samej linii by miec w kinie jednakowe brzmienie a tu widze propagande mieszania glosnikow.

Jak będę miał kilkanaście tysięcy na KD i drugie tyle na stereo to być może tak zrobię, ;) Ja mam Boston A360/A225 na froncie, HKS4 z tyłu i dla mni w kinie jest ok. Przez tydzień z tyłu były Boston A25, po zmianie na HKS 4 nie zauważyłem, żeby coś się tak strasznie pogorszyło. Zmiana jest praktycznie niezauważalna. A dzięki temu zabiegowi zrobiłem sobie z małych bostonow 2 strefę w sypialni.
Nie oszukujmy się, w sprzęcie tej klasy będą to praktycznie niezauważalne różnice, zwłaszcza jeśli będzie to sprzęt z jednego koncernu. Mogę się mylić, ale pewnie osoby bardziej oblatane w sprzęcie HK/JBL powiedzą coś więcej na ten temat. Czasem trzeba szukać jakichś kompromisów, do tego mieć jeszcze odpowiednie warunki (akustyka) żeby nie było przerostu formy nad treścią ;)
 

collider

New member
Bez reklam
Wcale nie trzeba mieć kilkanaście tysięcy, to po pierwsze. Po drugie mylisz się. Spójność brzmienia jest bardzo ważna , szczególnie w KD.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli kupiles zestrojony zestaw kolumn Bostona, postanowiles ze tylne beda sie marnowac i przerzuciles do drugiego pokoju jako monitory. Brawo :)

Jezeli zmiana jest u Ciebie nie zauwazalna, to albo te Harmany sa tak dobre, ale te Bostony takie slabe. Generalnie tak sie nie robi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie będę z wami wchodził w dyskusję czy zrobiłem źle czy dobrze, opisałem jedynie swoje odczucia i nie uważam, żeby był taki kardynalny błąd. Dla mnie znacznie ważniejsza jest muzyka, a KD domowe traktuję jako dodatek. Doskonale zdaję też sobie sprawę z "niedoskonałości" pomieszczenia, w którym mój sprzęt stoi i gra.
Inna sprawa, że tak jak wy krytykujecie moją opinię, tak samo niejeden akustyk skrytykowałby ustawienie zestawów większości osób, które pokazywały swój sprzęt w zakładce Nasze Zestawy, a kto inny uznałby za profanację słuchanie muzy na ampli KD.
Nie oszukujmy się, ale wiele osób nie ma możliwości zrobienia sobie pomieszczenia do kina z prawdziwego zdarzenia, a wpływ na odpowiedni dźwięk ma niestety wszystko, ściany, podłoga, sufit, co gdzie i jak jest poustawiane. Ważne, żeby nam pasowało.
Nie uważam się za wielkiego fachowca, ale z drugiej strony jako takie pojęcie o brzmieniu sprzętu mam i wychodzę z założenia, żeby wszystko było optymalne dla mnie, a to czy komuś innemu będzie się to podobało, to kwestia drugorzędna.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

collider

New member
Bez reklam
Tu nie chodzi o to by cię do czegoś zmuszać. Wiadomo, że i tak najważniejsze są preferencje użytkownika co nie zmienia faktu, że takie zestawienie głośników jest błędne i należy o tym jasno pisać.
 
I

irek6311

Guest
henry1979 skoro jako takie pojęcie o dżwięku i KD masz to dlaczego takie bezsensowne porady udzielasz ?
ktoś pomyśli że tak trzeba i będzie zawiedziony z efektów !
swoje kreacje w KD zostaw dla siebie na przyszłość .
 
Do góry