Co kupic do 4 tysiecy.

enzo89

Member
Witam, po zakupie telewizora przyszedł czas na kino domowe. Chciałbym wydać na plus minus 4 tysiace. Bylem na odsluchu w sklepie. Zaproponowano mi dwa warianty. Pierwszy to JBL ES80, ES20, ES25 i amplituner Pioneer VSX 323 - koszt zestawu 4300 + rabat 200zl. W internecie taki zestaw mozna kupic za 3370zl. Druga opcja to Indiana Line nota 550, nota 740 i nota 240. Drugi wariant jest o jakis tysiac tanszy. Po odsluchu szczerze mowiac liczylem na lepsza jakosc naglosnienia, po powrocie do samochodu mialem wrazenie ze moje audio w Toyocie gra duzo lepiej. Sprzedawca argumentowal, ze glosniki malo graly, z czasem beda graly ladniej. Brakowalo mi zwlaszcza bassu. Czy orientujecie sie czy proponowany amplituner ma regualcje bassow? Zwracam sie do was z prosba o opinie na temat podanego sprzetu lub propozycje zakupu czegos innego. Z czasem zapewne dokupie subwoofer ale na razie finanse raczej mi na to nie pozwola.
Pozdrawiam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podaj jaki metraż, czego więcej bedziesz słuchał w % ( muzyka/film). Cene Ci ładną zawalili. Ja osobiście bym nie kupił ani tych JBL ani niskiego modelu Pioneera. Na sto procent bym wolał Indiana Line. Ale jak podasz więcej danych, to się zaproponuje do posłuchania inne zestawienia.
 

enzo89

Member
Pokój jest duzy bo az 36m kwadratowych. Jedna sciana 4m, druga 9m. Ale telewizor znajdowac sie bedzie na srodku krotszej sciany, kanapa od telewizora bedzie stala w odleglosci 4m. Czyli glosniki tylne nalezaloby raczej ustawic za kanapa wiec z 36 metrow robi sie tak na prawde jakas polowa. Ciezkie pytanie czego wiecej bede sluchal w procentach, raczej nie ma zasady, ale bardziej cenie sobie audio przy sluchaniu muzyki niz ogladaniu filmow. Preferowany gatunek to w 95% hip-hop. Ponadto jestem fanem bassu, lubie mocny bass.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pioneer VSX 323 zdecydowanie za słaby na taki metraż. Jeśli zależy Ci na jakości w stereo to nie lepiej pomyśleć o wzmacniaczu stereo + 2 kolumny? Jeśli jednak będziesz chciał kino domowe to kup lepszy amplituner i do tego na początek 2 kolumny i potem sobie rozbudujesz zestaw.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dźwięk i tak rozejdzie się po całym salonie. Też myslę podobnie jak Paweł. Za słaby ampli i kolumny. Tylko co, tak poważnie to za komplet 5.0 kolumn na ten metraż byś musiał dać tyle co masz na cały zestaw. Może faktycznie na początek lepszy amplituner i same fronty?
 

enzo89

Member
Hmmm w takim razie moze jednak te dwie kolumny beda lepszym rozwiazaniem. Zamiast amplitunera wzmacniacz? Z checia zaczalbym od amplitunera i dwoch kolumn, a pozniej bym to rozbudowywal tyle tylko, ze chcialbym zakupic to przed remontem ktory planuje w najblizszym czasie bo chcialbym umiescic kable w scianie lub listwach. No chyba, ze wloze kable w sciane, zaplanuje gdzie maja wychodzic, gdzie beda staly glosniki, i beda sobie beda czekaly na sprzet.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To przemyśl sprawe. Z 2 kolumnami te 4k to też nie jakoś dużo, ale zawsze można coś lepszego dobrać. Fajnie jest mieć duży salon, ale przy kupnie sprzetu audio cena robi się 2-3 x większa niż na mały metraż.
 

enzo89

Member
Myslicie ze pomysl by zaczac od amplitunera i dwoch kolumn, a na pozostale trzy glosniki i woofer zostawic kable jest dobry? Polecicie w takim wypadku jakies dwie kolumny i amplituner za te 4 tysiace? A skoro 4 tysiace to tez malo na taki pokoj to ile powininem wydac i jakie wtedy gdy bede mial na to wiecej srodkow finansowych?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teoretycznie to na taki salon powinieneś kupić coś pokroju np. Klipsch F30, Taga Platinum F120, Paradigm Monitor 11 v.7, JBL Studio 290 itp, ale czesto z powodów finansowych ludzie decydują się na kupno kolumn o rozmiar mniejszych a dokupienie mocniejszego suba, gdy basu brakuje. Wiesz, dużo też zależy od akustyki w pomieszczeniu. Z mniejszych konstrukcji możesz zerknąć na Paradigm 9 v.7, Klipsch F20, Dali Zensor 7, Monitor Audio MR6, Kef C7, Melodika BL 40, JBL Studio 280, Canton GLE 496, Magnat Quantum 677, Indiana Line Tesi. Z amplitunerów Denon X2000/3000, Onkyo 616/626/717, Marantz 5008, Yamaha 675/775, Pioneer 923/1123, HK 171/270/370. Ceny są do zbicia w dobrych sklepach czy salonach. Podałem tutaj sprzęt nieco różniący się cenowo, ale jak sobie przejrzysz to coś wybierzesz. Polecam sklep kolegi Blackninja, bo masz pewny zakup i naprawde niskie ceny.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W takim metrażu to zbieraj na JBL Studio 280 5,1 lub nawet Studio 290 5,1 jak lubisz bas i oczywiście odpowiednio mocny do nich piecyk.
 

enzo89

Member
Zdecydowalem, ze sprzet kupie dopiero po remoncie. Chyba bedzie ok jak przygotuje na razie tylko kable. Powiedzcie mi jakie i gdzie kupic kable zeby pozniej wszystko dobrze gralo. Kanapa bedzie stala jakies 4 metry od telewizora, ale to jeszcze nie koniec pokoju czy w takim wypadku tylne glosniki kina domowego moge powiesic za kanapa na scianach czy lepsze bedzie inne rozwiazanie? Jesli chodzi o przygotowanie kabli, narzucic troche wiecej zeby pozniej nie bylo niespodzianki?

Co do samego sprzetu moglbym zaakceptowac cene JBL studio 290. Ktore glosniki dokupic pozniej do tych kolumn?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mógłbyś wstawić jakiś szkic pokoju. Kolumny tylne mozna również postawić na standach w tylnych rogach kanapy lub ciut za. Tu msz takie referencyjne ustawienia Poprawne rozstawienie zestawu kina domowego względem słuchacza.. Co do kabli, to na przód 2,5mm-4mm, a na tył 1,5-2,5mm i styknie, w zależności od mocy sprzętu i długości kabla. Marka to już indywidualna sprawa, ale osobiście do kina bym nie brał droższych jak 20zł/m, bo nie ma sensu. Masz już przyzwoite Procab LS, Cordial CLS itp. Do JBL Studio już nie musisz kupować głośników, bo kolumny te je posiadają:-D Rozumiem że chodziło Ci o amplituner? Zobacz coś z tych co wcześniej podałem.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Zdecydowalem, ze sprzet kupie dopiero po remoncie. Chyba bedzie ok jak przygotuje na razie tylko kable. Powiedzcie mi jakie i gdzie kupic kable zeby pozniej wszystko dobrze gralo. Kanapa bedzie stala jakies 4 metry od telewizora, ale to jeszcze nie koniec pokoju czy w takim wypadku tylne glosniki kina domowego moge powiesic za kanapa na scianach czy lepsze bedzie inne rozwiazanie? Jesli chodzi o przygotowanie kabli, narzucic troche wiecej zeby pozniej nie bylo niespodzianki?

Co do samego sprzetu moglbym zaakceptowac cene JBL studio 290. Ktore glosniki dokupic pozniej do tych kolumn?
Większy central Studio 235c, większe satelity Studio 230 i większy sub Studio 260P.
 

gonziaczek

New member
Mam te kolumny (esy) i powiem, ze ten pionier jest za słaby żeby je napędzić. Bedą grały ale tak sobie a raczej słabo.
Do kina domowego są ok, do muzy gorzej, choć już sie przyzwyczaiłam i poustawialem pod siebie. Najlepsze do nich to ampli HK lub Onkyo. U mnie śmigają na onkyo tx-nr809. Rozmyslalem o wymianie ich i kupiłbym cos bardziej muzycznego. :). Niestety na razie kasy brak.
 
Do góry