Co kupić do 20m2 za 3000zł

wallygraf

New member
Witam.
Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość, zatrzymałem się na sprzęcie z przełomu wieku. Chce zmienić mojego leciwego Technicsa sa-ax540 i kolumny tonsila na coś świeższego. Pokój to 3,6m na 5,8m czyli ok 20m2. Film i muzyka to 50/50. Chciałbym zaopatrzyć się z tym budżetem (3tyś. zł) w amplituner i kolumny 5.0. Czytam to forum od ponad tygodnia i czy dobrym zestawem byłby DENON 1612, bądź ONKYO TX-NR509 i JAMO S606 HCS3. Chodzi o to żeby grało dużo lepiej w stereo niż mój technics i moje fronty Diora POLARIS 180 (wcześniej miałem Altus 200).
 

wallygraf

New member
Jednak obstaję przy KD. Mam teraz większe mieszkanie i więcej miejsca na głośniki. Mam też "plastikowy zestaw" LG i gra miernie nawet w porównaniu do mojego ponad 10 - letniego zestawu. Proszę o sugestie co do wyboru amplitunera i zestawu kolumn, które zagrają lepiej niż moje poczciwe Polaris 180 w 20 metrowym pokoju.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Trudno w tej cenie o cały zestaw - może coś takiego
Heco victa 501 +Harman AV 156/158
ciepłe brzmienie zapewnią kolumny Wharfrdale - Obsidian 600HPC Set (ok.1700zł) ,albo Crystal III (1400zł ,1600zł) istnieją jeszcze dwie opcje często polecane na tym forum szczególnie przez marnych handlarzy - Quadral Quintas 5000 ,Jamo S 506/S 606 HCS 3 - moim skromnym zdaniem najgorszy wybór
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przy tej kwocie nie spodziewaj sie duzo lepszego efektu niz 10 letni plastik LG, będzie troszkę lepiej, ale cos w stylu zamienil stryjek... Kolega dobrze podpowiada, lepiej stereo lub poczekaj. Jesli masz kino to zamien go z głową lub w ogole. Wg mnie ta zabawa nie warta wydawania 3 tys.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trudno w tej cenie o cały zestaw - może coś takiego
Heco victa 501 +Harman AV 156/158
ciepłe brzmienie zapewnią kolumny Wharfrdale - Obsidian 600HPC Set (ok.1700zł) ,albo Crystal III (1400zł ,1600zł) istnieją jeszcze dwie opcje często polecane na tym forum szczególnie przez marnych handlarzy - Quadral Quintas 5000 ,Jamo S 506/S 606 HCS 3 - moim skromnym zdaniem najgorszy wybór

Akurat QQ czy Jamo nie są złe za taką cenę. Słuchałem wiele gorszych kolumn. Jakieś VK, Prism, Koda czy Taga. QQ i Jamo to są budżetowe kolumny i nie wymagajmy od nich audiofilskiego brzmienia, ale nie są złe. Co do ampli, to w tym przedziale cenowym podejrzewam że nie zagrają lepiej niż Twój wzmak.
 
Ostatnia edycja:

wallygraf

New member
Zastosuję się więc do Waszych rad i proszę Was o poradę czy zmiana Technicsa AX540 na Denona 1612 lub coś od Onkyo, lub inne (potrzebuję ampli z HDMI żeby spiąć Dekoder HD, PS3, i lapka) zmieni coś w na moich kolumnach (polaris 180). Potem kupiłbym może dobre fronty a reszta zostałaby Tonsil.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To zależy. W kinie i filmach będzie lepiej. W muzyce podejrzewam (nie słuchałem tego wzmaka) że nie. Należy określić priorytety, czy idziesz w stronę kina czy w stronę muzyki. Można to pogodzić kupując amplituner z pre-out i do tego podłączyć wzmak. Wtedy jest i KD i stereo ze wzmaka. Amplitunery KD są dedykowane właśnie do kina i tam się sprawdzają. Oczywiście znajdzie się i takie co nieźle grają również w muzyce ale to już trochę wyższa cena. Ogólnie mawia się że żeby ampli do KD zagrał podobnie jak wzmak stereo trzeba za niego dać 3 x więcej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wymiana amplitunera na nowszy zapewne spowoduję zmianę dźwięku trudno powiedzieć w jakim zakresie .Jeżeli polarisy są zbyt jasne (krzykliwe) dobrym partnerem może być Yamaha RX -V 473 (ok.1400zł) ma przyjemne ciepłe brzmienie cenione też przy stereo ,ciekawą funkcją w tym modelu jest cinema DSP 3D tworząca kilka trójwymiarowych ,scen ma też Air Play do bezprzewodowego stremowania muzyki ogólnie niezły klocek na którym można zbudować swoje kino domowe
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wymiana amplitunera na nowszy zapewne spowoduję zmianę dźwięku trudno powiedzieć w jakim zakresie .Jeżeli polarisy są zbyt jasne (krzykliwe) dobrym partnerem może być Yamaha RX -V 473 (ok.1400zł) ma przyjemne ciepłe brzmienie cenione też przy stereo ,ciekawą funkcją w tym modelu jest cinema DSP 3D tworząca kilka trójwymiarowych ,scen ma też Air Play do bezprzewodowego stremowania muzyki ogólnie niezły klocek na którym można zbudować swoje kino domowe

To w sumie by dołożył 200 - 300zł i miał Yamaha 671. W tej kwocie - 3k możesz mieć już niezłe kino ale ciężko będzie znaleźć ampli który za 1,500zł posiada pre-out do podłączenia wzmaka. Chyba HK 255 miał pre-out. Jamo s606 to ok 1500 - 1600zł i do tego dobrać ampli np. Denon 1612 - ok. 1300zł, Yamaha 671, Onkyo 608 - ok. 1600zł, HK 255. Chyba że masz możliwość dozbierania kasy i stopniowo kupowania lepszego zestawu?
 

wallygraf

New member
No dobrze. To jaki ampli brać jakiej firmy i jaki model bo już zgłupiałem. No i jakie kolumienki. Taki kompromis kino>muzyka nie gorzej niż moje polarisy. Mojego starego Technicsa i wspomniane Polarisy już obiecałem siostrzeńcowi więc jak się powiedziało A...
 

armi

New member
Bez reklam
w tym budżecie kino będzie takie nawet 'w miarę'
jeśli do kina to jamo 606 zagrają duuuużo lepiej od plastików

jednak co do stereo to może być duży niedosyt
 

wallygraf

New member
Dziś znowu trochę pochodziłem po sklepach i jestem zdecydowany na Denon 1612 i Wharfedale Cristal III 30,5. Ciekawie też z tym ampli grały karcone przez większość TAGA TAV-606v.3. Proszę napiszcie wg. Was czy to zagra w stereo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
A Ty jak odebrałeś brzmienie tego zestawu ? ,duży plus dla Ciebie że sam rozpocząłeś poszukiwania
Weź z domu dwie ,trzy ulubione swoje płyty, które dobrze znasz ,i posłuchaj na tym zestawie jeżeli sprzęt jest w sklepie nie będzie problemu
 
Ostatnia edycja:
Do góry