Co kupić, aby być w stu procentach zadowolonym z wyboru? Bardzo proszę o pomoc.

mkaczka

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 4,5 x 5m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3-3,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj jedna, czasami dwie.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: Na wprost, ewentualnie pod kątem nie większym niż 45 stopni.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: Prawdopodobnie będzie stał, chociaż rozważam półkę ze stelażem do powieszenia.
6.Jak słońce świeci w pokoju: z lewej strony (okno zasłonięte roletami, wiec brak problemu odbijania się promieni słonecznych od ekranu).
7.Jaki masz obecnie telewizor: Monitor 23" z tunerem tv.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: funkcje smart, wyraźny obraz, minimum 3 wejścia HDMI, parametry jak obraz czy dźwięk możliwie jak najlepszej jakości, bezproblemową współpracę z filmami odtwarzanymi z twardego dysku USB oraz napisami w jakimkolwiek formacie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: CP ( w najbliższym czasie przesiadka na NC+).
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia.
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42" ze wskazaniem na 42.
12. Preferowana marka: Sony, Panasonic ( chyba, że model jakiejś innej marki zasługuje na szczególne uznanie, wtedy jak najbardziej zostanie wzięty pod uwagę).
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Grubych ramek, problemów podczas podłączania urządzeń peryferyjnych( brak kompatybilności, powolne działanie).
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Docelowo PS4, pendrive'y, dyski przenośne, inne urządzenia jak smartfon czy tablet.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Tv 50%, filmy z nośników 40%, konsola 10%.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, maksymalne odchylenie około 45 stopni.
17. Czy ważne jest wifi: Bardzo ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Być może, aczkolwiek niezbyt często.
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tylko portale społecznościowe, Youtube, Pogoda
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:obowiązkowo
22. Ma mieć 3D: zbędny luksus, być może wykorzystany będzie raz, dwa razy w roku
23. Ma mieć slot na karty SD: może, nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: w miarę możliwości poprzez Wi-Fi, konsola standardowo
26.Oglądasz w dzień czy wieczorem: W większości wieczorem.
27. Ile programów HD: pełna oferta usługodawcy.
28. Ma stać czy wisieć: prawdopodobnie stać, ewentualnie będzie przymocowany do stelażu, który jest elementem półki.
29. Rozdzielczość: FullHD.
33. Sugerowana cena:Maksymalnie 2400, jednak wolałbym zmieścić się powiedzmy w 2000-2100.

Modelami, które spędzają mi sen z powiek są Sony KDL-40w605b, Panasonic TX 40as640e oraz PAnasonic TX 42 as650e. Proszę o pomoc w wyborze pomiędzy tymi modelami z krótkim komentarzem dlaczego ten a nie inny, oraz przedstawienie, o ile istnieją, alternatywnych odbiorników które również zasługują na uwagę zgodnie z przedstawionymi przeze mnie wymaganiami i w miarę możliwości zaznaczenie dlaczego powinienem zwrócić uwagę na jeden z nich, a nie te które przedstawiłem. Od tygodnia zastanawiam się jaki pożeracz czasu zakupić i jak zawsze przy poszukiwaniu sprzętu RTV jest to dla mnie bardzo trudne, ze względu na ogrom wyboru. Dziękuję wszystkim za poświęcenie czasu na wsparcie początkującego forumowicza :)
 

mkaczka

New member
Dzięki Kiki. Z tego co widzę bardzo dużo osób narzeka na softa w Philipsie. A ta Toshiba bardzo mi się podoba. A wybierając pomiędzy Panasonic as640 a as650? Czy warto dołożyć 500 złotych do 650-tki, czy jednak 640tka byłaby lepszym wyborem? Jakie są podstawowe różnice pomiędzy tymi modelami sprawiające, że tak różnią się cenowo? Ewentualnie który model od Sony powinienem rozważyć jako alternatywę?
 

WuMike

New member
Bez reklam
650 ma lepsze kąty boczne (IPS). 640 ma lepszą czerń (VA). Wszystko zależy od tego, co jest ważniejsze dla Ciebie.

Przede wszystkim jednak, przy takiej odległości to ekran 40/42" będzie za mały. Moim faworytem, przy Twoim budżecie jest więc Samsung UE48H6200.
 
Ostatnia edycja:

mkaczka

New member
Problem w tym, że mam do zagospodarowania dokładnie 101 cm, tak więc dobrze byłoby gdyby zostało po 2 cm luzu z obydwu stron, a to zapewnia mi właśnie tv o przekątnej 40-42". Opcja większego tv była przeze mnie rozważana, ale zwyczajnie nie miałbym szans go upchnąć do pokoju, gdyż nie jest to salon. Kąty widzenia nie mają dla mnie jakiegoś dużego znaczenia, gdyż tv będzie oglądany najwyżej pod niewielkim kątem. Jak duża jest różnica w jakości czerni? Są jeszcze jakieś różnice w np ostrości obrazu czy innych aspektach o których powinienem wiedzieć? I jak wygląda sprawa częstotliwości do dynamicznego obrazu ( częste oglądanie relacji sportowych), czy nie będzie większych problemów z płynnością? Ewentualnie jakieś wady obydwu modeli które bardzo rzucają się w oczy? W domu mam jedynie leciwy już TV LG LH5000 a obraz uważam za bardzo dobrej jakości. Czy przy obydwu tych modelach powinienem się spodziewać obrazu gorszej czy lepszej jakości w porównaniu do LCD od LG?
 

bluray

Banned
42" z odległości 3,5 m ...
Kłania się VHS z lornetowaniem.

Jeżeli brak Ci środków to poczekaj rok, albo na raty.
Prosi się o 60 - 65".
 

psiaja

Member
Jeżeli brak Ci środków to poczekaj rok, albo na raty.
Prosi się o 60 - 65".

Przecież kolega pisze, że nie może wstawić większego TV, bo mu się we wnęce nie zmieści
Co do czerni i różnic między VA i IPS, to czerń w telewizorach do 2500 z ekranami IPS będzie miała kolor ciemnego granatu do "świecącej" czerni (nie wiem jak to opisać)
Przy VA czarny już jest dużo bliżej czarnego. Oczywiście jak oglądasz przy świetle, lub włączonej jakiejś lampce nocnej, to i przy IPS'ie powiesz, że czarny to czarny (chyba, że już totalny badziew kupisz, lub oko Ci się wyostrzy) ale jak lubisz oglądać filmy przy zgaszonym świetle, to bież TV z matrycą VA
Co do jakości ruchu, kolorów, to te kwestie w dużej mierze stoją po stronie konkretnych modeli i jednoznacznie nie da się powiedzieć, czy IPS jest lepszy czy VA - musisz sam ocenić na testowych materiałach filmowych
 

mkaczka

New member
Jeszcze raz dokonałem pomiarów wolnej przestrzeni oraz odległości z jakich będzie oglądany obraz na TV. Niestety, jak pisałem mam jakieś 101-102 cm wolnej przestrzeni i nie zmienię tego pomimo nawet większych środków finansowych. Odległość przy korzystaniu z konsoli jest dowolna (do max 3 m), podobnie jeżeli chciałbym oglądać korzystając z fotela, co będzie najczęstszą opcją. Te dokładnie 3,2 m to odległość od miejsca z którego będę oglądał w łóżku. I teraz pytanie. Czy rzeczywiście te odległości są aż tak straszne dla TV o przekątnej 42"? Niestety nie jest to salon, bo w salonie za sprzęt odpowiadają rodzice, więc jak się nie ma co się lubi to się bierze co się może ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Tak, te odległości są "straszne" do oglądania na 42". Sam się męczę, więc wiem.

Poza tym, co oznacza w Twoim przypadku wolna przestrzeń? Przekątna 101/102cm, czy szerokość wnęki? Rozumiem, że przekątna, bo przy szerokości 102cm można tam wstawić TV o przekątnej ponad 50 cali.
 

mkaczka

New member
Ponad 50"? jak to możliwe? :D No wićc tak... Czy w przypadku jeżeli nie zmieszczę nic innego, Panasonic TX-AS650E jest dobrym rozwiązaniem? A teraz przypuszczalnie jeżeli jakimś cudem uda mi się wygospodarować jeszcze troszkę miejsca, jaki TV o przekątnej 46-48" w cenie którą podałem ( totalny MAX 2500) warto byłoby kupić?
 

psiaja

Member
tak będzie dobrym rozwiązaniem, chodź 47AS650 jest już ponad Twój ustalony budżet..
chodź osobiście bardziej bym Cię przekonywał do 48AS640 (też ponad 2500zł, ale na VA) wybór należy do Cb-z obydwu powinieneś być zadowolony
 

mkaczka

New member
A co jesteście w stanie powiedzieć o zaproponowanym przez jednego z kolegów Samsungu UE48H6200. Czy do moich zastosowań sprawdziłby się wystarczająco? Jak kwestia kolorów i awaryjności w/w modelu? Przede wszystkim chodzi o filmy z nośników i konsolę. Obraz z platform jeżeli będzie wyświetlany to i tak praktycznie w ogóle w SD.
 

mkaczka

New member
Zrobiło się trochę więcej wolnego miejsca co sprawia, że teraz poszukuję czegoś 47-48 calowego. Najważniejszym czynnikiem jest cena. Mam budżet 2500 nadal. Czym powiniemen się teraz zainteresować?
 
Do góry