Co kupić 55 cali philips 8303 samsung q60 czy lg 8600

Rebok_tv

New member
Witam,
Tak jak w temacie szukam tv do jakis 3500 tys.
Do głowy przychodzi mi
LG 8600,Samsung q60 badz philips 8303 i nie wiem co byłoby najlepsze? Może byście cos doradzili bądź dali inna opcje tv.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philipsa niestety tego już nie kupisz.
Ale jest już nowy 55PUS8804 z soudbarem B&W
Masz go w specjalnym programie pilotażowym gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę

LG 55SM8600 też jest w programie i też w specjalnej cenie.
A jak będziesz niebieski , czyi zalogujesz się w Klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
To do każdego masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł - dodatkowo.
 

peter89evo

New member
Witam, nie będę mnożył tematów.

Szukam również TV 55-65 cali.

Odległość - 2,5-2,8m.
Pokój dość słoneczny 2 okna plus balkon.
Treści: filmy, seriale, rzadko gry, używanie jako monitor komputera - non stop.
Budżet około 3500zł +/-

Chciałbym móc podłączać TV bezprzewodowo przez WIFI, ewentualnie w razie potrzeby normalnym kablem. Czy dużę są straty jakości na takim połączeniu? Jak przesyłany będzie tym dźwięk? Podłączam to dalej do wzmacniacza z kolumnami przez DAC optykiem.

Przy tych założeniach chyba nie ma sensu pchać się w OLED? Będzie się wypalał w trybie monitora?

Prawdopodobnie zostaje QLED. Skoro QLED to Samsung. Którą serię polecacie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Oleda kasy nie wystarczy, więc masz z głowy.
Brałbym 65EP680 - masz w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
Nie będzie strat.
Brałbym 65" ale na Qleda szans cenowych nie ma.
Wystarczy na Qleda ale 55x815

Masz też
- 65PUS7304 za 3599 zł
- 65C7026 za 2799 zł
Jak będziesz zalogowany w Klubie HDTV - masz jeszcze pakiet gratisów o wartości 500 zł dodatkowo.
 

peter89evo

New member
Jakoś marka, której kompletnie nie znam, taki trochę NO NAME, mnie odstrasza, więc zostają philipsy. Są wręcz bardzo tanie. Z czego to wynika? Czym się charakteryzują że je dla mnie wybrałeś?

Mój mail peter89evo@gmail.com

O co chodzi z zalogowaniem w Klubie HDTV? Gdzie to obowiązuje?


Jeśli chodzi o te TCL to chyba jedyny producent poza Samsungiem który robi QLED? Co możecie o tej marce powiedzieć, jak wykonanie tego. Różnica w cenie w stosunku do Samsunga ogromna, na ile S przereklamowany a to słabe?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marka ta, to Nr 2 na świecie, więc raczej nasza nie wiedza.
Qled , tak TCL też produkuje. I robi to znakomicie.
Modele SLim, bezramkowe, świetnie wyposażone, dźwięk wyższej klasy.
Android 9,0 z ogromnym potencjałem.
Jak będziesz niebieski, czyli zalogowany w Klubie HDTV masz wiele dodatkowych korzyści.
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html#post104906
Philipsy - bo do Twoich potrzeb są bardzo dobre w klasie cenowej które podałeś. Jeszcze mieści się LG 65SM8200
Program wysyłam.
 

peter89evo

New member
A o co chodzi z tym że sam ustalam cenę? Z tego co czytałem o tych Philipsach w opiniach lduzi którzy je kupili, to są one miernie wykonane jeśli chodzi o obudowę i mają duży problem z Cloudingiem. Oraz prześwietleniami matrycy. Odniesiesz się do tego? Chwalą tylko ambilighta.

Co jest zaletami tego TCL z programu pilotażowego (niestety nie doszedł do mnie żaden mail, proszę sprawdź to), bardziej mi chodzi o obraz, bo dźwięk to w sumie i tak pod kino domowe będzie podpięty. Też znalazłem opinię negatywną dotyczącą cloudingu. Gdzieś znalazłem, że stosowane tam matryce, to tylko 50-100HZ. Odniesiesz się do tego?

Może jeszcze jako punkt odniesienia podam czego używam obecnie - Panasonic TX-L32DT30E jestem tutaj bardzo zadowolony z jakości obrazu. Jest on na IPS. Jak go kupowałem 7 lat temu, to chyba był najlepszy obraz w TV 32".
 
Ostatnia edycja:

peter89evo

New member
1.Nie da się ponownie edytować, więc post pod postem. Będę tego używać jako monitora. Teraz czy używać tego z kanapy i lepiej będzie 65 cali bo większe, czy lepiej siadać bliżej przy 55 cali, bo obraz będzie ostrzejszy. Mniejszy rozmiar plamki piksela. Ogólnie też do tej odległości co dodardzicie? około 2,8m z kanapy do ekranu. Filmy w większości z rozdzielczości 1920x1080 będą lecieć. Ale już mając 4k, to będę organizował też lepsze.

2.Dodatkowe istotne pytanie. Jak te telewizory radzą sobie z zewnętrznymi dyskami twardymi na USB? Mój panasonic oraz matka też ma nowszy, nie czytają wszystkiego.
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/f769e2ec1


3.Porównanie wskazuje różnice w podświetleniu, ten 55" wypada chyba najlepiej.

Ep680 nie ma tu w danych Dolby Vision. No i 55" ma matrycę 100Hz. Na ile to faktycznie będzie lepsze?


4.Jak mniemam, większy to będzie model 65x815 to jaki to koszt? Racjonalnie wyższy, czy kosmos. Na ile ogólnie warto do modeli tej serii dopłacać? Nie mogę też znaleźć ilo strefowe podświetlenie tam jest.


5. Pytanie, te TCL są robione wszystkie w Polsce? Kto jest dostawcą matryc, czy mają swoje?

6. Proszę o konkretne wyceny, może być na PW, dotyczące tych TCL, jestem zainteresowany. I informacje odnośnie tego co i jak się zmienia w przypadku dołączenia do klubu niebieskich i jaki pakiet trzeba wykupić aby co uzyskać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Lepiej porównywać modele .
2. Z Androida masz wszystko.
3. Zależy ile masz max kasy ? Jeśli wystarczy na Oleda 55HL9000 , to taki.
4. Warto dopłacać.
5. W Polsce w Żyrardowie.
6. Program wysłałem. Ile masz max kasy ?
 

peter89evo

New member
Nie chcę przekraczać progu 4000zł. Nawet po rabatach. Pasuje mi ten OLED, rewelacja. Amoled w Samsungu, w telefonie to bajka, więc znam ten temat, jednak chcę używać tego TV jako monitora, więc boję się o powidoki, jak w plazmach kiedyś. Czy ten problem w OLED jest już wyeliminowany? To właściwie jedyny powód dla którego zastanawiam się bardziej nad QLED, zamiast OLED. Tak naprawdę, to kupując TV na zwykłej matrycy, w stosunku do starego Panasa z górnej półki, z matrycą 240HZ nie zyskuję praktycznie nic poza przekątną i rozdzielczością. A chciałbym mieć lepszy obraz.


Jaka cena tego Hitachi? Nigdzie go nie ma. Gdzieś mignęła mi cena 3999zł, lecz nie wiem czy to aktualne. Za OLED, mogę z czystym sumieniem zrezygnować z 65 cali, na rzecz lepszej jakości obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Przemek 1990

New member
Posiada ktoś tego Philipsa 8303? Jak ustawić dźwięk, aby był najlepszej jakości? Korzystam tylko z konsol i filmy, nie mam żadnego soundbara ani kina domowego.
 
Do góry