Co idzie po USB, SD i DLNA

angostura

New member
W związku iż coraz więcej osób ma problemy z odtwarzaniem różnych formatów multimedialnych z pamięci USB, kart SD czy za pomocą DLNA pozwoliłem sobie założyć nowy temat gdzie użytkownicy tv panasonic mogli by napisać o swoich doświadczeniach i praktykach co można i czego nie można odtworzyć na ich modelach. Proszę tylko podawać model swojego oraz inne mające znaczenie dane. Zacznę od siebie i napiszę co mi się udało odtworzyć w moim LCD 42V20.

Po USB udało mi się odtworzyć oprócz MP3 i JPG również DIVX-y zarówno w rozdzielczości SD jak i HD, format AVCHD oraz SD_VIDEO czyta także. Nie widzi natomiast plików MPEG-2, myślę że innych formatów jak MP4, MKV czy WMV także nie odtworzy bo nie ma o tym mowy w instrukcji. Ciekawostka aby tv zobaczył mojego pendriva musiałem go sformatować na FAT32 z opcją rozmiaru jednostki alokacji 4096 bajtów. Po sformatowaniu z opcją domyślną pendrive był niewidoczny. (dosyć stary 4GB wolny pendrive panasonica)

Jeśli chodzi o kartę SD jest dokładnie tak samo jak z USB czyli czyta MP3, JPG, AVCHD, SD_VIDEEO, DIVX, DIVXHD.
Jeśli wam nie czyta divx to sprawdźcie jakim kodekiem został film zakodowany. U mnie divx-y zakodowane najpopularniejszymi kodekami czyta bezproblemowo z płynnym przewijaniem. DIVX-y z egzotycznymi kodekami nie zostaną odtworzone. Mój tv czyta karty SDXC sformatowane exFAT dzięki czemu nie jestem ograniczony wielkością pliku, posiadam takową o rozmiarze 64GB i nie ma problemów z odczytem w/w formatów a DIVXHD wygląda bardzo dobrze. Nie mogę sobie jeszcze poradzić z odczytem AVCHD który powstał z jednego dużego pliku m2ts. Format AVCHD tworzę za pomocą multiAVCHD a DIVX-y TMPGencExpress-em.

DLNA. tutaj oprócz MP3, JPG, DIVX i DIVXHD idą jeszcze MPEG-2, VOB-y. Rada jeśli chcecie po DLNA bezprzewodowo oglądnąć materiał HD konieczne jest zastosowanie routera obsługującego standard sieci N. Posiadam linksysa WAG320N i płynnie idą DIVX-y HD w rozdzielczości fullHD z bitratem 10 - 12 MB. Jeśli chodzi o zastosowany servwer najbardziej przypadł mi do gustu Twonkymedia Server choć inne także sobie radziły z w/w formatami.

Jak widać najlepszym rozwiązaniem dla mojego tv są DIVX-y te w SD jak i HD. Mogą być odtwarzane z kart SDXC i po DLNA. Szkoda tylko że nie czyta MKV czy WMV bo przeróbka na DIVX HD trochę trwa. I rada zanim coś napiszecie że nie działa sprawdzcie w instrukcji czy dany format jest obsługiwany.
 

tadziktoja

New member
Część. Mam Panasonica TX-L42v20. Zainstalowałem server medialny Twonky ale mój tv nie może wykryć żadnego serwera. Do PC mam podpięty router kablem sieciowym. Telewizor komunikuje się z internetem przez WIFI. Chiałbym bezprzewodowo korzystać w tv z plików na kompie. Podejrzewam że mam coś źle skonfigurowane. Podpowiedział by ktoś coś?
 
S

stmn

Guest
Witam, co prawda mam inny telewizor, bo TX-L3720E ale moje pytanie pewnie pasuje chyba do wszystkich typów, a poza tym jest banalne i dotyczy właśnie odtwarzania - jedynym sposobem jest odtwarzanie filmów z odpowiednim kodekiem - nie ma możliwości jakiejś aktualizacji np. kodeków aby więcej divxów odtwarzał? Wydaje mi się, że nie, nie miałem do tej pory kontaktu z tą technologię więc wolę spytać. ;)
 

angostura

New member
Możliwość aktualizacji kodeków ma oczywiście producent telewizorów. Są one zaimplementowane w software tv. Tak więc to od oprogramowania tv zależy co my konsumenci możemy pooglądać. Zauważ, że w przypadku niektórych tv można pooglądać więcej niż mówi o tym instrukcja obsługi. Może być więc tak, że na nowszym oprogramowaniu kiedyś zobaczymy na naszych panasonicach mkv-y.
 

angostura

New member
Do tadziktoya
Mamy ten sam tv więc powinniśmy to jakoś uruchomić.
Rozumiem że na kompie masz dostępny net i twój router działa bezprzewodowo.
Napisz czy w menu konfiguracja-konfiguracja sieci coś konfigurowałeś. Jeśli tak to sprawdź czy masz dostęp do serwisów viera cast. Jeśli masz dostęp do viera cast to znaczy że coś nie tak z serwerem twonky.
Jeśli nie masz dostępu do viera cast to musisz skonfigurować sieć.
W menu konfiguracja-konfiguracja sieci-nazwa viera wpisz viera, typ sieci ustaw bezprzewodowa, następnie najedź na konf.pkt dostępowego i wciśnij OK., następnie szukaj punktu dostępowego-ok. (powinien znależć twoją sieć. Jeśli masz wprowadzone szyfrowanie to zapyta cię o klucz dostępu, wpisz go) Jeśli wszystko dobrze ustawiłeś to w konf.pkt dostępowego będziesz miał Połączone z siecią.
Sprawdź czy masz dostęp do viera cast i sprawdź teraz działanie twonky media serwer.
Napisz jak ci poszło.
 
Ostatnia edycja:

mirekwr1

Member
Po DNLA bez problemów idą filmy DVD, oraz m2ts, jednakże pod warunkiem, że wszystkie ścieżki dźwiękowe są w AC3. Jeśli choć jedna jest w DTS, plik jest pokazywany jako nieobsługiwany. Używam darmowego serwera mediów serviio.
 
Do góry