Co dokupić do telewizora - pomoc laikowi

przemm

New member
Witam serdecznie,

Chciałbym zasięgnąć porady od ekspertów tego forum. Wiem, że na pewno cała masa tego typu tematów jest zakładana, ale będę naprawdę wdzięczny za pomoc.

W najbliższych planach mam zakup telewizora Sony kdl-46hx900 i zastanawiam się nad kinem domowym. Tak naprawdę moim celem jest puszczenie dźwięku z telewizora na zestaw 5.1. Głównie chodzi o filmy, mniej o muzykę.

Przyznam szczerze, że zupełnie gubię się w tych wszystkich amplitunerach, wzmacniaczach, głośnikach itp. i dlatego liczę na pomoc.

Patrząc "po sąsiedzku", spodobał mi się zestaw głośników HT-AF5 Sony

Czy taki sprzęt można podłączyć bezpośrednio do telewizora, czy konieczny jest amplituner? Naprawdę nie jestem dobry w tych tematach...

A może coś innego byście mogli polecić. Oto garść informacji:

a) miejsce: salon - ok. 30m2 (nie w bloku)
b) budżet: wstępnie myślałem o 3-5 tys. max (trochę się "spłukam" kupując telewizor)

Nie chodzi o to, żeby zestaw był super wybajerowany. Raczej dobra jakość + rozsądna cena.

pozdrawiam,
Przemek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale kolumny mają być tool boy ?
Sony.jpg


takie jak tu czy masz miejsce na inne duże ?
Np na MABR6
1_2e8f76bc483e.jpg


Czy może JBL Northridge
jbl-northridge-cine-pack_360.jpg
Galeria​
 

przemm

New member
Wszystko pewnie by się zmieściło - telewizor będzie na ścianie, jednak wydaje mi się, że:

- cały zestaw JBL Northridge trochę by jednak ten salon "przytłoczył",
- wizualnie bardziej mi odpowiadają tool boy (bardziej nowoczesne), chociaż pewnie zaraz ktoś powie, że wygląd nie idzie w parze z jakością...

Nie wiem jak dobrze ten temat ugryźć...
 

przemm

New member
Gdyby ktoś był tak miły i podał mi 2-3 przykładowe zestawy, byłoby super.

Są podobne posty, ale raczej każdy ma trochę inne wymagania i oczekiwania...
 
Ostatnia edycja:

gorylla

New member
Bez reklam
Kolego, ja do 16mkw zastanawiałem się nad np. Dali Concept 6, czy Klipschem F1 set. Ty masz 30kmw, więc to jest naprawdę spora powierzchnia i nawet spore głośniki nie powinny ci "zdominować" pokoju.

Zwykłe plastikowe standy lepiej sobie odpuść, bo szkoda na nie kasy- ładnie wyglądają, ale dźwięk mają z reguły bucząc-męczący i zapewniam cię, że nie będziesz miał specjalnej satysfakcji z ich słuchania. Sam to przerabiałem, bo mam takie u rodziny (jakieś standy LG i Panasonica).

Za 4-5tys. zł możesz złożyć naprawdę fajny zestaw z amplitunerem kina domowego i będzie grał dużo ładniej niż plasticzki i do tego nie będzie męczył.

Osobiście polecę ci to, co mi się najbardziej podobało z moich odsłuchów, tj. zestaw kolumn oparty na Kef-ach C7 (C7-C3-C6CLR + ew. sub) czy np. Dali Concept 5 set. Dali set kosztuje około 2500, Kef set niewiele ponad 3 tys., oba gra super i nie są w sumie za duże. Z przyzwoitym ampli (np. Onkyo 508, 608, czy Pioneerem 920, ew. HK 255 jak jeszcze dostaniesz) wyrobisz się do 5 tys. Inni pewnie polecą ci Jamo 606 HCS cy zestaw oparty na Klipschach F1 czy lepiej F2, mają wprawdzie wiele dobrych opinii, ale mi osobiście się nie podobały, ale może tobie podpadną w gust.

Ale najważniejszy jest własny odsłuch- wtedy możesz poczuć różnicę i określić, czy wystarczy Ci plastikowy stand, czy też jakieś rozsądne kino z amplitunerem.

Jak zestaw z ampli to posłuchaj Kefów C7, Dali COncept 6, Klipschy F1 czy F2, czy chwalonych Jamo 606 HCS. Ampli to np. Onkyo 508, 608, 578, Denon 1611, Pioneer 820 czy 920 (ew. starsze 1019 czy 919), HK 255 czy 260 (ale ten może być już przydrogi), jakąś Yamahę. Pozdr.
 

przemm

New member
Dzięki gorylla.

Na początek muszę sobie powrzucać te wszystkie dziwnie brzmiące :) nazwy do google'a i zobaczyć jak to wygląda, razem z cenami.

Gdyby ktoś jeszcze zechciał dorzucić jakieś wskazówki w tym temacie, to bardzo proszę.

Edit: dodam jeszcze, że raczej interesują mnie głośniki bezprzewodowe (tylne)

Edit2: znalazłem taki zestaw: Pioneer VSX-920 + BDP-333 + Jamo S 606 HCS3 za mniej niż 4 tys.

Co powiecie? Czy zalecany byłby jakiś sub do tego?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale przecież ma kolumny tak samo duże jak Ci podałem. Harman muzycznie zagra znacznie lepiej.
Nie dudni jak Pioneer .
I do tego masz kolumny do wyboru
Dali Concept 6
MA BR 6
Jamo 606
JBL Cinema
 

przemm

New member
Dzięki, Panowie.

Czyli już jestem blisko: :)

Harman Kardon AVR 260 + Jamo S 606 HCS 3 (4 tys. wychodzi w sumie) + jakiego byście polecili suba do takiego zestawu? Narazie odpuszczę odtwarzacz DVD / Blu-Ray

Edit: Kiki, jednak się przekonałem do tych większych kolumn
 
Ostatnia edycja:

przemm

New member
Dzięki, czyli mamy tak:

Amplituner: Harman Kardon AVR 260 - 2270 PLN lub Harman Kardon AVR 255 za 1945 PLN :confused:
Sub: Jamo Sub 300 - 989 PLN
Zestaw: Jamo S 606 HCS 3 - 1615 PLN

Co daje w sumie 4874 PLN lub 4549 PLN, czyli mieścimy się w budżecie. I teraz dwa ostatnie pytania:

1.) Czy lepiej "zainwestować" te 300 PLN więcej w HK 260 czy pozostać przy 255?
2.) Jaki odtwarzacz do tego byłby najlepszy (oczywiście to tak na ewentualną świetlaną przyszłość) z DivX i MP3?
 
Ostatnia edycja:

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli chodzi o sub'a to pomyslalbym jeszcze na JBL ES250Pw - na takiej powierzchni na bank dalby czadu :) co do dudnienia Pioneera to jakos nie zauwazyelm takiego zjawiska u siebie wiec nie bardzo wiem o czym piszesz kiki ....... przemm przed zakupem polecam wybrac sie na odsluch zebys nie strzelil gafy :)
 

przemm

New member
Wybaczcie post pod postem, ale dopiero od Nowego Roku jestem posiadaczem telewizora i teraz przyszedł czas na skompletowanie kina domowego.

Patrząc na poniższą dyskusję, czy coś się zmieniło przez ten czas? Czy nadal warto inwestować w ampli HK 260 i zestaw kolumn Jamo S608?

70% kino, 30% muzyka, powierzchnia salonu: 30 m2, budżet: ampli+kolumny - 5000-5500 PLN
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Teraz możesz jeszcze rzucić okiem na Monitor Audio seria M, przez to , że są w dobrej promocji mieszczą się w Twoim budżecie.
 

przemm

New member
A ampli zostawić HK? Słyszałem, że on jest jednak bardziej do muzyki niż do filmów?

Co do MA, to czytałem w HiFi, że przy filmach trochę zawodzi sub, który jest w zestawie. Do jamo bym pewnie dokupił SUB 300...

Ninja, chodzi Ci o zestaw M6+MC+M2+MSW-10? Jaka jest tego cena?
 
Ostatnia edycja:

Przemo87

New member
przemm jak będziesz po odsłuchu to opisz koniecznie wrażenia bo też krążę koło tego sprzętu. Ja niestety chwilowo nie mam czasu na odsłuch więc zakupy muszę odłożyć. Napisz koniecznie czy jest jakaś zauważalna różnica pomiędzy hk 255 i 260 no chyba że już jesteś zdecydowany na konkretny model.
Z góry dzięki
 

przemm

New member
Nawet jest dyskusja na ten temat tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/48556-roznica-miedzy-hk-255-260-warto-doplacac.html

Patrzę na różnice w obu Harmanach i widać je np. w dekoderach dźwięku:

255: DTS, DTS 96kHz/24bity, DTS Discrete 6.1, DTS HD Master Audio, DTS Matrix 6.1, DTS-NEO:6

260: DTS 6.1 Extended Surround Matrix, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby ProLogic IIx, Dolby TrueHD, DTS, DTS 96kHz/24bity, DTS Discrete 6.1, DTS HD Master Audio, DTS-HD, DTS-NEO:6

Nie odsłuchiwałem jeszcze...
 
Do góry