co dobrać do kolumn tonsil fiesta

bandzior-1

New member
Witam,
posiadam kolumny głośnikowe Tonsil Fiesta póki co tylko fronty.
Interesuje mnie amplituner, który wyciśnie z tych kolumn to co najlepsze ??
zależy mi na sprzęcie do którego podepnę tv, konsolę, tuner tv
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
no fakt moja wina nie podałem przedziału cenowego:oops:
do max 2,500 zł

Żeby wycisnąć wszystkie smaczki z jakichkolwiek kolumn to byś musiał podpiąć wzmacniacz stereo. Amplitunery są stworzone do KD i trochę ograniczają potencjał kolumn tzn. podłączając pod te same kolumny wzmacniacz i amplituner za 2k, na pewno usłyszysz znaczna różnicę na korzyść wzmaka. Ale rozumiem że chodzi Ci o efekty kinowe? W tej kwocie co nie kupisz będzie dobrze. Niby się mawia że marki takie jak Marantz, Denon czy HK są minimalnie lepsze w odłuchu stereo, ale to wszystko kwestia gustu. Z ampli możesz potestować Onkyo 616, HK 265, Yamaha 773, Denon 2113. Fajny jest Marantz 5007, ale cena sporo wyższa.
 

bandzior-1

New member
W tej kwocie co nie kupisz będzie dobrze. Niby się mawia że marki takie jak Marantz, Denon czy HK są minimalnie lepsze w odłuchu stereo, ale to wszystko kwestia gustu. Z ampli możesz potestować Onkyo 616, HK 265, Yamaha 773, Denon 2113. Fajny jest Marantz 5007, ale cena sporo wyższa.
hmm obecnie grały z onkyo tx sr 576 i raczej nie wybiorę już tej firmy nie dlatego, że się zawiodłem lecz z ciekawości jak wygląda konkurencja.
Jeśli wybrałbym wzmacniacz to w jaki sposób można podłączyć go z tv, dekoderem sat czy tez x360 jednocześnie??
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
hmm obecnie grały z onkyo tx sr 576 i raczej nie wybiorę już tej firmy nie dlatego, że się zawiodłem lecz z ciekawości jak wygląda konkurencja.
Jeśli wybrałbym wzmacniacz to w jaki sposób można podłączyć go z tv, dekoderem sat czy tez x360 jednocześnie??

Najprędzej po analogu ( czincze), ale są sprzęty co mają wbudowany DAC i wejście cyfrowe pod które też możesz podpiąć np. ampli stereo Harman Kardon 3490. Ale już nie posłuchasz na nich płyt w DD czy DTS:) Zależy co się woli, kino czy stereo? Można iść też na kompromis kupując ampli KD z pre-out i później można dokupić i podpiąć wzmak stereo. Pre-out ma Yamaha 773, Marantz 5007, nie wiem jak z Onkyo i Denonem?
 

bandzior-1

New member
Najprędzej po analogu ( czincze), ale są sprzęty co mają wbudowany DAC i wejście cyfrowe pod które też możesz podpiąć np. ampli stereo Harman Kardon 3490. Ale już nie posłuchasz na nich płyt w DD czy DTS:) Zależy co się woli, kino czy stereo? Można iść też na kompromis kupując ampli KD z pre-out i później można dokupić i podpiąć wzmak stereo. Pre-out ma Yamaha 773, Marantz 5007, nie wiem jak z Onkyo i Denonem?

hmm kombinacji co nie miara więc raczej KD żeby nie utrudniać laikowi jak ja
 
Do góry