Co do przeglądarki www panas ma nas w nosie dotyczy TV z przed 2012

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam,
bardzo dziękujemy, za otrzymaną wiadomość e-mail.
Uprzejmie informujemy, że przeglądarka internetowa nie będzie dostępna w TV dedykowanych na rok 2011. (Modeli z 2010 i 2009 też to dotyczy ;( )
W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości, zapraszamy do ponownego kontaktu.

 
Pozdrawiam,
xxxxxxxx xxxxxxxxxx
Panasonic Marketing Europe GmbH
Oddział w Polsce
Biuro Obsługi Klienta

:cry:
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Te funkcje internetowe to tylko chyba..... Mam VT30 podłączonego do neta i raz wszedłem tam w to ..... i tyle . Jakość obrazu z Ipli i innych żenada . To tyle w tym temacie.:)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Te funkcje internetowe to tylko chyba idioci używają . Mam VT30 podłączonego do neta i raz wszedłem tam w to gówno i tyle . Jakość obrazu z Ipli i innych żenada . To tyle w tym temacie.:)

Sprawa używania bądź nie funkcji internetowych w TV drogi kolego jest sprawą indywidualną każdego użytkownika a więc klasyfikowanie pokaźnej grupy forumowiczów (w tym mnie i moje dzieci) do idiotów i miłośników gówna jest przesadą szczególnie bez bliższego poznania jak się kolega raczył precyzyjnie i chyba z wrodzoną inteligencją wyrazić jest samoistnym zakwlifikowaniem siebie do grupy idio... i podświadomych koprofili (miłośnik gówna inaczej, bo aż chlupie w tej kolegi odpowiedzi).

No można też napisać inaczej, że ludzi nie tolerancyjnych na tych co myślą inaczej i śmieją używać funkcji TV w sposób inny niż ten jedynie słuszny i właściwy zaproponowany przez kolegę peterka1000 - obawiałem się jednak że może kolega tej drugiej wersji nie zrozumieć... :shock:
 
Ostatnia edycja:

ula2006

New member
masakra - wydalemn 5tys na ten TV - zaluje mojej decyzji. W czym problem zeby zrobic aktualizacje softu dla modeli 2011 - w czym ?

za te 5tys moglem kupic sobie Samsunga 55 cali z funkcja przegladarki.

Ja osobiscie uzywalbym ta funkcje - gdyby tylko mi ja udostepnili :((((((((



faktycznie Panasonic ma w dupie klientow - kup i spadaj - martw sie sam
 

mykacz

New member
Wiadomość podana przez Marcina2000 jest przykra dla użytkowników. To bez dwóch zdań. Ale uzasadnienie jest dość proste:

Nie ma się co łudzić, że dzisiaj nie opłaca się publikować wsparcia dla telefonów, telewizorów i innego sprzętu RTV. W coraz większym stopniu widać, że dzisiaj sprzęt jest produkowany z trwałością obliczoną na okres gwarancji i trochę. To już nie te czasy, że jeden model TV był produkowany przez lata. Jeśli producent wypuszcza nowe modele nowe modele co rok, to jasne jest, że nie opłaca mu się ani inwestować przesadnie ani w jakość sprzętu ani w publikowanie latami softwaru i oferowanie wsparcia etc. Bo po co, skoro klient i tak kupi szybko nowe. Takie zachowanie producentów, którzy mają klienta w poważaniu może irytować. Ale dziwi mnie, jak wielu z nas jeszcze się łudzi, że oto będzie inaczej... I podobnie dziwi mnie, jak wielu z nas wydaje mnóstwo kasy na sprzęt w nadziei, że jak kupi TV za 6000 zł a nie za 2000 zł, to na pewno producent o nim nie zapomni. Jasne, a świstak siedzi i zawija w sreberka... To jest przykre, ale niestety takie mamy czasy.

Osobiście stoję na stanowisku, że absolutnie nie warto wydawać na sprzęt za dużo. To, co dzisiaj jest w telewizorze kosztującym 5000 czy 6000 tyś, za dwa lub trzy lata będzie dostępne w TV kosztującym 1500 - 2000. Widziałem to bardzo dobrze na przykładzie dwóch plazm, które używałem i używam: poprzedniej 37PV80 i obecnej P42S30. Oba telewizory nazwijmy to budżetowe, a funkcjonalnie dzieli je przepaść. Pomijam już sam rozmiar TV w calach.

Może Panas zmieni zdanie i zaktualizuje software, bo nic nie stoi ku temu na przeszkodzie. Ale szczerze w to wątpię. Prędzej użytkownicy na jakimś forum zrobią to na własną rękę.
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
masakra - wydalemn 5tys na ten TV - zaluje mojej decyzji. W czym problem zeby zrobic aktualizacje softu dla modeli 2011 - w czym ?
W tym iż jeśli chcesz mieć przeglądarke to masz kupic nowy tv( który ma tą opcje od początku)... chcą zarobic po raz 2 ...jeśli kupiłeś tv bez tej przegklądarki to można było się spodziewać iż będzie to tylko i wyłącznie atutem nowych modeli i to zapewnie nie wszystkich.
 

ph88

New member
No tak, ale ile % klientów kupuje co roku nowy telewizor, by mieć nowsze funkcje?
Jeśli Panasonic nie dodaje funkcji do nowych wersji firmware, to oznacza, że ich produkty nie są przyszłościowe. Zniesmaczony klient następnym razem kupi TV innego producenta, który te zmiany w firmware jednak dokonuje. Pytanie czy lepiej jest tracić takich klientów, czy zyskiwać pieniądze ze sprzedaży nowych TV klientom, którzy wymieniają TV co roku?
Jak widać obliczyli, że jednak to drugie bardziej się opłaca lub nie obliczyli i ktoś tak zdecydował bez analizy rynku...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Zawsze można spróbować i napisać kilkadziesiąt maili z takim żądaniem konsumenckim do Sharp a może i inne fora z poza granic się przyłączą... ?

Nie do końca jestem pewien bo mój G30 obsługuje klawiature ale nie myszkę!
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Jeśli Panasonic nie dodaje funkcji do nowych wersji firmware, to oznacza, że ich produkty nie są przyszłościowe. Zniesmaczony klient następnym razem kupi TV innego producenta, który te zmiany w firmware jednak dokonuje.

Żaden producent TV nie wprowadza istotnych ulepszeń w oprogramowaniu.
Aktualizacje to często tylko kosmetyka lub drobne udogodnienia.
Oczywiście chodzi o to by co roku ludzie kupowali nowe TV.

Teraz główne zmiany idą w kierunku "multimedialności" TV (coraz lepsze funkcje internetowe).
Ale koncerny dozują konsumentom te przyjemności powolutku, żeby co roku, bez pośpiechu, zamieniać telewizory w komputery.
Oprócz kasy nie liczy się nic, a na pewno nie klient.

Samsung obiecuje możliwość darmowej aktualizacji oprogramowania TV przez 5 lat od chwili zakupu ... ale tylko w najdroższych swych modelach, które ukażą się na rynku w kwietniu 2012.
Czyli zapłać dużo i się ciesz, że w ogóle ci na to pozwalamy.
 
Ostatnia edycja:

ph88

New member
Żaden producent TV nie wprowadza istotnych ulepszeń w oprogramowaniu.
Aktualizacje to często tylko kosmetyka lub drobne udogodnienia.
Oczywiście chodzi o to by co roku ludzie kupowali nowe TV.

Zgadza się, jednak oprogramowanie w dzisiejszych TV to już prawie systemy operacyjne. Aż się prosi o aktualizacje... Znów wygrywa pieniądz, a nie dobro człowieka. A szkoda, bo powinno być inaczej.
 
Do góry