Co do PC-ta

RAF1973

New member
Można już kupić urządzenie do odbioru DVB-S2 (komentarz)

Witam
Proszę o wasze opinie nt. jakości obrazu przy PC-cie, często w specyfikacji jest tylko ogólna informacja o tym, że jest możliwość podłączenia PC-ta, a ciekawy jestem które modele posiadają złącze DVI a które D-sub i jaka jest różnica w odbiorze? Z jaka rozdzielczością można wyświetlać obraz z PC-ta?
Dzięki
 

janunio

New member
Bez reklam
pokazy

Czy masz internet ?

[1] Tam są specyfikacje i wszystko o video Out.

[2] D-sub jest bardzo słabym interfejsem dla HD ekranów.
Nawet nie wiem dlaczego.
Zapomnij. Widać przy alternatywnym poączeniu z karty graf. , która ma DVI i D-sub output zaś TV ma oba takie wejścia. U mnie porównałem i na zawsze papomniełem o D-sub.

[3] Dla obsługi sygnału PC wyspecjalizowała się firma SAMSUNG.
mam dwa modele i na obu jest super. Na tym forum inne TV są określane jako słabe w tym działaniu.

[4] Nie ma to wiele współnego z jakością filmów HD. Przy programach np. CAD ma to zasadnicze znaczenie.
 

kaz

New member
Nowe modele LG świetnie współpracują z PC-tami i mają komplet złącz. Rozdzielczość zależy najczęściej od rozdzielczości matrycy telewizora, w większości przypadków maksymalnie 1360x768.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Czyli uwazacie ze podlaczajac komputer przez D-Suba do telewizora LCD bedzie mozna ustawic maxymalna rozdzielczosc matrycy telewizora?
 

korkodyl

New member
no właśnie podłączam się do pytania

Jussi napisał:
Czyli uwazacie ze podlaczajac komputer przez D-Suba do telewizora LCD bedzie mozna ustawic maxymalna rozdzielczosc matrycy telewizora?

To zalezy do jakiego TV bedziesz podlaczal...
W Samsungu bez problemu ustawisz 1360x768 i obraz bedzie REWELACYJNY!
Spokojnie mozna uzywac zamiast normalnego monitora!
 

korkodyl

New member
Jaki sprzęt przetestować ?

kaz napisał:
Przez D-sub można ale obraz jest dużo gorszy niż przez DVI.

Z tym "duzo" to bym polemizowal...
W Samsungu roznica jest ale niezbyt duza
Jak ktos widzi pierwszy raz D-SUB to uwaza ze juz nie moze byc lepiej - sprawdzone na znajomych :)
DVI to odjazd - szkoda ze W Samsungach troszke przycina obraz :(
 

kaz

New member
Rozmowa na temat D-Sub jest bezsensowna, kto posiada drogi telewizor LCD a nie stać go na kartę graficzną z DVI ?
 

korkodyl

New member
kaz napisał:
Rozmowa na temat D-Sub jest bezsensowna, kto posiada drogi telewizor LCD a nie stać go na kartę graficzną z DVI ?

Mi nie chodzi o karte
Kiedys juz drazylem temat podlaczenia kompa przez DVI i nikt mogl potwierdzic poprawnej wspolpracy LCD a juz Samsungi to na 100% maja z tym problem - ucina obraz tak ze nadaje sie tylko do filmow :(
 

kaz

New member
Nie mam przejściówki DVI -> HDMI więc nie sprawdzę.
U ciebie są dwie możliwości, przy braku DVI telewizor może nie być w pełni zgodny z sygnałem z PC albo coś ginie na przejściówce (albo to i to).
U mnie obraz na przejściówce D-Sub -> DVI jest marny, ale na DVI rewelacja, chciałbym zobaczyć wyższe rozdzielczości np. 1920x1080 !?
 

mazzybig

New member
Krokodyl: Witam. Mam problem o ktorym pisales A mianowicie mam samsunga LE32R51B i obcina mi obraz z kazdej strony o kawaleczek. Pisales ze drazyles juz temat. Mozesz cos poradzic? Probowalem (chyba) wszystkiego. Dodam ze mam notebooka z wyjsciem DVI-D(plus przejsciowka DVI/HDMI) Jak uzywalem Kabla fabrycznego DVI/HDMI to tak samo bylo. Jak wpinalem sie w TV w wejscie DVI-D to niestety tez tak bylo - caly czas ucina :( Jeszcze moge kupic inny LCD TV - ktory pocecacie?. P.S. Karta ATI Radeon X700. I dodam tez, ze sony plazma 50" tez mi obcinala kawalek ;( nie wiedziec czemu. Nie wiem gdzie mam szukac bledu :( POMOCY :)
 

szarp

New member
W insrukcji jest napisane że Samsung nie akceptuje PC przez HDMI (DVI). Czyli do tego wejścia tylko 720p lub 1080i i nic wiecej. Pixel mapping jest na D-sub. Temat wielokrotnie wałkowany na zagranicznych forach.

Nie wiem jak jest w nowych LG ale Samsung od zawsze bardzo dobrze współpracował z PC-tami.
 

mazzybig

New member
jaka różnica pomiedzy JVC C50 a S60??

no ale ja mu ustawialem 720p i (lub) 1080i - bez zadnych efektow :( W instrukcji nic takiego nie znalazlem :(
 

mazzybig

New member
ponawiac wiec pytanie kolegi - jaki LCD TV polecilibyscie ? zeby podlaczyc PC poprzez DVI lub HDMI? Co myslicie o LG 32LX2R oraz LG 32LP1R ?? Moze jakies inne propozycje ?
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Ostatnio sprawdziłem loewe, sharpa gd7, samsunga, lg, wszystkie odbiorniki bardzo dobrze zachowywały się z pc'tem gorzej natomiast z philipsem 37 o rozdzielczości 1920x1080 nie udało mi się uzyskać podobnego obrazu jak na reszcie odbiorników.

Co do wejścia d-sub i dvi to jakoś nie widze drastycznej różnicy w jakości tak jak to opisują inni w tym temacie i nie widze problemów, żeby po tym wejściu przesyłać sygnał HD
 

Jussi

New member
Bez reklam
kaz napisał:
Rozmowa na temat D-Sub jest bezsensowna, kto posiada drogi telewizor LCD a nie stać go na kartę graficzną z DVI ?

A moze kto posiada drogi telewizor LCD i laptopa...? Rzadko widuje sie DVI w laptopie... przynamniej ja nie widuje
 
Do góry