Co do NAD C356?

zbyszek_cz

New member
witajcie, poszukuje nowego systemu stereo do domu. Przez kilka ostatnich lat słuchałem na NAD C315 + KEF C5, więc jakieś tam pojęcie o audio mam. Ostatnio nadarzyła się dobra okazja więc sprzedałem rzeczony zestaw z rozsądnie małą stratą. Pierwsze co zrobiłem to zakupiłem wzmacniacz NAD C356, ostatnio można je nabyć w dobrej cenie, a chodzą słuchy, że niedługo wyjdzie z produkcji. Nie ukrywam, że zawsze ostrzyłem sobie na ten wzmak zęby.

I teraz pytanie - co do niego? Podłogówek już nie chce, szczegónie z tylnym bas reflexem - KEFy z przednim jeszcze jako tako sobie radziły. Po drodze wypożyczałem kilka z tylnim i moje pomieszczenie 18m kw nie przyswaja sobie takich - wszystko dudni, hałasuje, szkoda gadać.

Dlatego chce jakieś monitory - na razie budzet to 1.500zł. Szukam czegoś nowego, nie uznaje używek. Z racji miejsca zamieszkania pewnie zechce coś wybrać (a przynajmniej posłuchać, kupić można tam gdzie taniej, hehe), ale chciałbym pójść tam z jakąś wiedzą. Wstępnie wybrałem coś z przednim bas reflexem:

Monitor Audio BX2
Dali Lektor 1
Indiana Line Tesi 260

Z tych wszystkich z recenzji wnioskuje, że Dali najlepsze byłoby, bo szukam czegoś z dobrą górą i wyższą średnicą - bardzo lubie gitarowe granie i oczekuje, że wszelkie instrumenty szarpane będą na błyszeć pierwszym planie. Nie może też zabraknąć skocznego basu bo lubię rock/pop.

Czy macie jeszcze jakieś sugestie, bez jakiś zbędnych wynalazków, żeby dało się tego posłuchać, a nie kupować w ciemno od jednego sprzedawcy w całym kraju?

edytowano przez administrację
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do tego Nad-a poleciłbym Ci Paradigm Mini Monitor v.7 tylko niestety bass-reflex z tyłu. Odsłuchiwałem z Nad-em podłogówki i bardzo dobrze razem się zgrywały. Lektor 1 moim zdaniem za mały przetwornik. Będzie brakowało basu. BX2 i Tesi 260 na pewno warto odsłuchać. A kolumny zamierzasz postawić na standach?
 

zbyszek_cz

New member
Cześć, dzieki za odp. Tak na standach, okazyjnie kupiłem jakieś btech na aukcji - troche porysowane ale wysokość 60cm i cena skromne 150zł.

Paradigm ciekawy pomysł, podpytam czy mają na wypożyczenie - słuchałeś jak grają?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odsłuchiwałem podłogówki 9 v.7. z Nad-em 326. Dobre uzupełniające się połączenie, nadające się do rocka. Paradigm mają wyraźne wysokie tony i dość szybki bas. Mini Monitor v.7 spokojnie nagłośnia Twoje pomieszczenie. To popularne kolumny więc nie powinno być problemu z wypożyczeniem.
 

eddielublin

New member
Dla mnie 356 grał super z MA RX8, nie chcesz podłogówek, to mimo tylnego basreflexu posłuchaj z RX2 (może RX1), fajne ceny wyprzedażowe można trafić ~ 2tys, BX-y 2 to raczej do 326 a nawet 316. Rx to lepsze, szczegółowe, dynamiczne granie. Mi jeszcze Nad z Castle Knight pasował, ale to taka trochę niszowa marka...też słucham rocka
PS używek bym nie skreślał, jak kolumna zadbana, szanowana nie katowana, to nie ma się co obawiać. Często od forumowych kolegów można coś okazyjnie trafić...
 

zbyszek_cz

New member
Super, już mi się to forum podoba. Znalazłem u nich do odsłuchu Focal Chorus 705 i Paradigm Monitor Mini v7. Na stronie piszą, że na zamówienie, ale już kiedyś udało mi się dogadać z nimi, że wypożyczyli od dystrybutora na odsłuch i nawet nie zapłaciłem za to. Może znów uda się coś wynegocjować. Tylko potem głupio kupować w innym sklepie :p
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Faktycznie na Zensorach gitarowe kawałki brzmią bardzo dobrze. Tylko nie wiem czy do Nad-a to będzie dobre rozwiązanie. Trzeba odsłuchać.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moje kolumienki też dają radę przy Unplugged. Wczoraj sobie kupiłem Alice in Chains Unplugged i bardzo przyjemnie się słuchało.
 

zbyszek_cz

New member
No i jestem po odsłuchach i po wypożyczeniu do domu. Zensorów nie było, więc zostawiam na później, mam zamiar nie odpuszczać waszych porad tylko jeszcze udać się do jakiegoś salonu w Warszawie, gdy nadaży się okazja.

W skrócie wygląda to tak:
najsłabiej Dali Lektor 1 - mało basu, mało góry, mało dźwięku.

Posłuchałem też chwilkę Paradigm Titan (takie monitory tylko mieli) i gra to bardzo specyficznie, niby ciemno z jebitnym basem, ale góra ostra zamiast rozdzielcza, średnica szczególnie mocno się nie wybija, wręcz chowa na tle monitorów audio i indiany.

Koniec końców do domu zabrałem Monitor Bx-2 i Indiana Tesi 260.

BX2, bardzo nieźle, dźwięk ułożony, bardzo fajny sposób prowadzenia basu - specyficznie płynny, coś tam nieźle majstrowali miedzy średnicą a basem. Góra też dobrze - muzykalnie, sporo się dzieje.

A no i as zestawienia - Indiana Tesi 260 - masakra, najmniejsze kolumny, nie wiem czy nie największy dźwięk. Średnica olbrzymia, gitary, wokale wprost wypchnięte do przodu. Bas jest - z pewnością nie mniej niż w BX2 i no i świetna góra, dużo, gładko, miękko.

Jest tylko jeden problem Tesi 260 jak dla mnie za ciepłe, preferuje bardziej neutralny dźwięk.

Szukamy dalej, skoro Zensor kosztuje około 2000zł to może spróbujemy podciągnąć budżet :)
 

zbyszek_cz

New member
Udało się posluchać Dali Zensor 5 i Tannoy Revolution DC4,

Tannoy Revolution DC4 - zdecydowany brak basu, fajna średnica, jak w Indiana Tesi 260, ale te miały więcej basu (może to kwestia innego salonu, w ktorym słuchałem)

Dali Zensor 3 - i znowu to samo co w Tesi 260, wszystko ładnie, ale za ciepło grają, ogółem, jakbym chciał takie granie brałbym Indiana Line, które mają inny design i może trochę mniej gęsty dźwięk

a w między czasie wrzucam jeszcze zdjęcia z testów Tesi260 vs BX2, jak widać Tesi sporo mniejsze, a dźwięk niemniej duży ;)

test1.jpg


test3.jpg


test4.jpg
 

zbyszek_cz

New member
Gdzie szukać czegoś bardziej analitycznego w połączeniu z NAD C356? Może podnieść budżet? Coś tam bym jeszcze dołożył, jeśli warto...
 
Do góry