Co do cichego słuchania?

Aga_C

New member
Witajcie!

Planuję zakup Amplitunera AV w cenie tak do ok 2500 PLN. Proporcje muzyki stereo do kina hd/tv to tak mniej więcej pół na pół z ewentualną przewagą muzyki. :)
Zastanawiam się tylko co może zagrać w miarę dobrze przy cichym słuchaniu muzyki w stereo ? Macie jakieś doswiadczenia? Obawiam się, że większość sprzętów rozkręca się dopiero przy dość głośnym słuchaniu, a na hałasie (nawet wysokiej jakości ;-) mi nie zależy. Lubię po prostu "muzykę w tle" :)
Z reguły słucham jazzu, popu, bluesa, poważnej.....
Jeszcze nie mam upatrzonych głośników, bo to oczywiście zapewne zależy od rodzaju ampli jakie kupię, ale planuję coś w stylu KEF iq7 lub monitor audio....albo coś innego co dobrze zgra się z Ampli przy cichej muzyce.

Pozdrawiam
Z góry dzięki za pomoc :))
 

HDMag

New member
Ja kiedyś kupiłem na CA 540r v2, do tego KEFy i moim zdaniem gra to całkiem fajnie - także przy cichym słuchaniu.

...no chyba, że chcesz kupić wzmacniacz klasy A :)
 

Aga_C

New member
Tak trochę myślałam o tym CA.
A co myślicie o Denon 1909? Dobre opinie są w internecie o tym sprzęcie.
Czy zagra on porównywalnie do CA czy jednak gorzej?

Pozdrawiam
 

Aga_C

New member
Dzieki blackninja...

A biorąc pod uwagę również bas - dalej byś polecał CA?
Jeżeli tak to proszę zasugeruj jeszcze jakieś głośniki do cichego słuchania - KEFy iQ7 , monitor audio BR5 a może jeszcze coś innego? (może JBL skoro słabo z basem na CA)?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jeżeli będziesz cicho słuchać i chcesz, by słyszalny był bas, dobry wyborem będzie np AVR255 i MA BR5 lub BR6. Przy średnio głośnym słuchaniu w Twoim wypadku może się nadać CA540Rv3 i BR5 lub BR6.
 

Aga_C

New member
Dzięki.
Więc chyba ostatecznie wybiorę pomiedzy AVR 255 a CA.
Mam tylko jeszcze pytanie, czy te "braki" nowych dekoderów w CA to coś co faktycznie może uniemozliwiać pełne wykorzystanie innych sprzętów (DVD, Sat) czy tez raczej AVR z marketingowych względów ładuje wszystkie najnowsze dekodery a tak na prawdę nikt z nas jeszcze długoo z nich nie skorzysta bądź mozna będzie i tak korzystać ze starszych dekoderów?

Ja potrzebowała bym podłączyć do CA/AVR dekoder n-ki (i tutaj pytanie czy n-radioHD - 5.1 zostanie obsłuzone przez CA (po jakim wejściu HDMI czy optycznym?).
Czy blue-ray i standardowe formaty blue-ray'a obsłuży CA? - nie zależy mi na 7.1 i tak nigdy nie bedę miała tylu głośników więc 5.1 jest dla mnie wystarczające.

Dzieki z góry za informację bo przyznaję że już sie trochę gubię w tych nowościach, mnogościach formatów dziwięku itp.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
A ja Ci zamieszam. Słucham typu muzyki, którą preferujesz i do cichego słuchania (bo takie właśnie preferuje moja żona) wybrałem Dali Ikon 6 (wcześniej myślałem nad KEFami iQ7, MA RS6 i Protonsilami Siesta). Co prawda na razie połączone są ze stereo NAD C325 BEE, ale docelowo zamierzam podłączyć amplituner (i tak napędem będzie NAD) - pewnie Yamaha 663 (bo jest najtańsza z pre-outem) i jakoś zgrywa się z Dali. Dobrze z Dali zgrywają się ampli Onkyo. Polecam posłuchać, a nie polegać na opiniach innych.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki.
Więc chyba ostatecznie wybiorę pomiedzy AVR 255 a CA.
Mam tylko jeszcze pytanie, czy te "braki" nowych dekoderów w CA to coś co faktycznie może uniemozliwiać pełne wykorzystanie innych sprzętów (DVD, Sat) czy tez raczej AVR z marketingowych względów ładuje wszystkie najnowsze dekodery a tak na prawdę nikt z nas jeszcze długoo z nich nie skorzysta bądź mozna będzie i tak korzystać ze starszych dekoderów?
Nowe dekodery są wskazane do HDDVD, Blueray. W Twoim wypadku mogą okazać się zbędne.

Ja potrzebowała bym podłączyć do CA/AVR dekoder n-ki (i tutaj pytanie czy n-radioHD - 5.1 zostanie obsłuzone przez CA (po jakim wejściu HDMI czy optycznym?).
Czy blue-ray i standardowe formaty blue-ray'a obsłuży CA? - nie zależy mi na 7.1 i tak nigdy nie bedę miała tylu głośników więc 5.1 jest dla mnie wystarczające.
W jakim formacia nadaje n-radio HD?
CA obsluzy PCM, AC3, DTS, nie obsluży DTSHD, DTSMA, trueHD, MPCM i pochodnych.
 

asoz

New member
Tak się złożyło, że 10 minut temu porównywałem kabel Jamo Flat 2,5 oraz naprawdę stary kabel, ale baardzo gruby i zapłaciłem za niego kiedyś masę pieniędzy. Na moch głośnikach, czyli B&W DM620 różnica była naprawdę słyszalna. Dlatego kup coś porządnego, bo szkoda żeby przez kable głośniki nie grały jak powinny. Zaznaczę tyko, że różnca zwiększała się wraz z podgłaśnianiem.

A co dokładnie, to niech Ci powie ktoś, kto ma większe doświadczenie.
 

Bambolo82

Banned
Polecam grubość kabla 2.5 dla frontów i centrala, oraz grubość kabla 1.5 dla głośników surround i subwoofer'a.

Zbyt cienki kabel dla dużych frontów np. 1.5 może dać pierdzenie przy bardzo dużej głośności lub małe zniekształcenia w pracy głośnika dialogowego.
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Tyko uwierz mi, że grubość kabla to nie wszystko. Wydaję mi się, że im większe głośniki, tym kabel powinien by grubszy. Ale dzwięk był poprostu inny. A przecierz oba kable były grube. Jeden 2,5 a drugi nie wiem ile ale trochę grubszy.
 
Ostatnia edycja:

pejotpe

New member
Bez reklam
Niektórzy ludzie słyszą różnicę między różnymi kablami. Ja nie. Dla mnie kabel ma być wystarczająco gruby i mieć dobrze zrealizowane połączenia (bo to na nich są zwykle największe straty sygnału). Na fronty (Dali Ikon 6 - dosyć efektywne, więc nie powinno być problemu) dałem Cordiala 4mm^2 (producent zaleca MINIMUM 1,5mm^2, aby kable się nie stopiły w czasie grania - znajomy oszczędzał w aucie na kabelkach i mu cieniutkie kabelki się sfajczyły po krótkim graniu)...
 

Bambolo82

Banned
Kable to trudny temat. Byłem przykro zaskoczony kosztem kabli do mojego zestawu 5.0. Co to by było gdybym miał 7.1 albo 9.1 (z głośnikami presence). :confused:

Mimo wszystko cieńsze kable są dużo tańsze i może nie warto dawać grubych kabli do mniejszych kolumn surround. Tak też mi poradzili w specjalistycznym sklepie audio.

Płaciłem 15 zł/m za kable grubości 2.5, oraz 8 zł/m za kabel 1.5. Oba z pojedynczą izolacją, bo z podwójną są jeszcze droższe :confused:

Wyszło tego nagle kilkaset złotych, także kable to spory wydatek i trzeba to sobie uzmysłowić układając budżet.
 
Do góry