Co do CA 650R?

przemo1

New member
Witam wszystkich Forumowiczów.
Po kilkuletniej przygodzie Z ampli Sony STR DE445+DVD i zestaw małych głośniczków+ sub, po przeprowadzce do nowego domu, przyszedł czas rozstania ze starym sprzętem i zakup nowego.
Wybór padł na Cambridge Audio Azur 650R+650BD.Stylistycznie sprzę niesamowity, zbiera też dobre opinie jeżeli chodzi o dźwięk. Stoi więc sobie już w domku i czas wybrać do niego kolumienki stereo.
Jakieś wasze propozycje do CA?
Salon ok 30m2, 60% stereo 40% KD, muza od elektronicznej po Paradise Lost, Samael.
Słuchałem tylko Klipscha F3 i RF 62 ale na Onkyo 608.
Myślę o nich jak również Jamo s608, MA BX6/Rx6, Heco Celan , coś z Cantona, mogą być nowe lub używane, max na dzień dzisiejszy 3-3,5k
Co byście proponowali?
pozdrawiam
 

damian820927

New member
Bez reklam
Odsłuchaj sobie Klipscha RF 82 są w dobrej cenie i Monitor Audio RX6, świetna dynamika szczegółowość w RX6 dobry bas a w RF poezja ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli odsłuchiwałeś Klipscha to już masz jakąś wiedzę. Ale powinieneś sięgać po Monitor Audio do takich potrzeb BX6 z CA 650 powinno brzmieć jak marzenie.
 

przemo1

New member
pierwsze co mi przyszło na myśl słuchając klipscha-dynamika, naprawdę niezły mają "wykop" , F3 to kawał mocy, troszkę cofnięta średnica,może troszkę za twardy bas, stylistycznie mhm troszkę "plastikowe" , bardziej mi podchodzą RF myślałem nawet o 82.
MA wzornictwo i wykonanie ma na najwyższym poziomie muszę ich tylko posłuchać, wybieram się do 3-city po świętach , posłucham
 
Ostatnia edycja:

przemo1

New member
Ach... zapewne, już sam wygląd jest niezły, tylko cena... trzeba by było troszkę dorzucic...
blackninja jeżeli możesz napisz na priv w jakich cenach mógłbym nabyć u Ciebie MA bx6/rx8
 

przemo1

New member
Więc tak,
Byłem dziś w 3-city i troszkę posłuchałem, co prawda na sprzęcie stereo Arcama, ale sprzedawca twierdził że jeżeli chodzi o "jasność" brzmienia będzie on zbliżony do brzmienia CA(nie wiem czy miał rację).
Przesłuchałem 3 pary kolumn
MA BX6 ładnie wykonane, znacznie mniejsze niż sobie wyobrażałem, takie karzełki :), Klipsch RF 62 które z wyglądu już znałem oraz jeszcze jedne, które moim zdaniem pobiły i MA i Klipscha.
MA fakt, fajny basik ale wysokie i średnica wg mnie niedostateczne, Klipsch ma "power" i niesamowicie się go słucha, pytanie jak długo... Według mnie wygrały... Avance V28, bas, średnie, wysokie no i niesamowita scena, spośród tych 3 zestawów wyróżniały się zdecydowanie, Klipsche deptały im po piętach, najgorzej wypadły MA. Słuchałem kultowych kawałków Dire Straits.
Muszę posłuchać jeszcze RX6/8 MA, Klipscha RF82 i jeszcze raz Avance

pozdrawiam
 

don111

Banned
MA fakt, fajny basik ale wysokie i średnica wg mnie niedostateczne
no na pewno nie średnica, Klipsch takiej nie ma... po prostu wysokie nie cykają tak jak u konkurencji i bezpośredniość przekazu nie ta ;)
te kolumny nie zrobią dużego wrażenia na początku, ale można ich słuchać długo... a "power" jest dobry dopóki w uszach nie zacznie brzęczeć od jego nadmiaru :razz:

Więc tak,
Byłem dziś w 3-city i troszkę posłuchałem, co prawda na sprzęcie stereo Arcama, ale sprzedawca twierdził że jeżeli chodzi o "jasność" brzmienia będzie on zbliżony do brzmienia CA(nie wiem czy miał rację).
miał rację
 

przemo1

New member
Tu nawet nie tyle chodzi o cenę co jakość dźwięku i przestrzeń w porównaniu do innych... naprawdę polecam posłuchać, mnie zadziwiły, ale może ja niedużo słyszałem :)
 

don111

Banned
Avance to uznana marka, tylko zaprzestali produkcji jakiś czas temu, widać wrócili do gry...
to żadna sensacja że wyskoczyli z jakimś udanym modelem :)
 

przemo1

New member
Witam wszystkich ponownie, troszkę czasu minęło a ja w końcu doczekałem się głośników :) Nie jest to szczyt marzeń niestety :( ,lecz dom,dzieci etc. nie pozwalają mi w tym półroczu sprawić sobie nic lepszego.
Po długich poszukiwaniach znalazłem kolumny naszego rodzimego producenta z Łodzi, mianowicie Audio Academy. Hyperiony, bo o nich mowa były używane ok 4 lat ich stan jest bliski idealnego parę rysek na obudowie ( robiony na zamówienie srebrny lakier) , głośniki jak nowe.
Ale troszkę jak to gra, metrowa kolumna zestaw 3 głośników Vify , podłączone kablami Klotz, interkonekty również Klotz.
Po paru drobnych poprawkach ustawienia dźwięk więcej niż zadowalający, sub poszedł do szafy :) basu jest dość, potrafi zejść dość nisko -Teo&Tea JMJ bajka :)Depeche Mode, Yello, Queen super, scena fajna, kolumny "zniknęły" z pokoju.
Reasumując, za trochę ponad 600pln mam na dzień dzisiejszy dużą frajdę ze słuchania muzyki.
Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc i rady
 

poke82

New member
Witam! Właśnie zakupiłem rel r328 i muszę powiedzieć że na 20m2 gra wyśmienicie. Mój amplituner to CA 650r z zestawem Acoustic energy radiance 3! Najfajniejszą rzeczą w rel jest to że można połączyć prosto z wyjścia na kolumny stereo przez specjalny dostarczony kabelek, wtedy dźwięk w trybie stereo analog direct jest niesamowity. Ponadto gdy oglądamy film z BD to sygnał idzie drugim kabelkiem po LFE. Zastanawiałem się nad velodyne spl 1000 ultra ale tam nie ma takiej jakości basu oraz jest dużo niepotrzebnej elektroniki pilot mikrofon i wszystkie układy filtrujące co jak wiadomo wpływa na jakość/szumy. Rel r328 jest prostą konstrukcją. Ogólnie polecam.
 
Do góry