Co dalej z Pinnacle Studio?

Gucio50

New member
Bez reklam
Dzisiaj miałem problem z Pinnacle Studio 14HD Ultimate.
Po około 24 minutach na ekranie Tv, podczas odtwarzania płytki pojawiaja się drżenia obrazu, zafalowania oraz kwadraty, które strasznie obrzydzają oglądanie.


Problem, dokładnie go opisując jest taki.
Wykonałem m2ts za pomocą Sony Vegas, klipy pokaz slajdów trochę przejsć.
Ogladam na Tv, za pomoca DLNA i jest OK.

Rodzina poprosiła o płytki do odtworzenia na DVD i Blu-Ray.
Wrzuciłem m2ts-a do Pinnacle Studio, dodałem menu, animowane ikony, podkład z muzyczką wygenerowana przez Studio itp itd.
Zrobiłem płytę DVD i jest ona OK.

Teraz wykonałem płyte AHCHD, wybrałem jakosć:- najlepsza i kicha. Kwadraty i inne niechciane efekty, jak już pisałem, na dołączonym w Sony Vegas pokazie slajdów, mniej wiecej w 3/4 czasu tego pokazu slajdów. Nie od początku..



Serwis, KSK Distribution, jedynie mi wyraził współczucie.

Ja mam tekie moje przemyslenia.
1. Do tej pory PinnacleSys kilka razy w roku dawało jakąś aktualizację, w tym roku nie,
2. Nie wiem jak będzie dalej z Pinnacle Studio w związku z połączeniem/przejęciem przez AVID,
3. Do plików filmowych i obrazów jpeg, wiekszość dzisiejszych kamer i aparatów fotograficznych dodaje parametry GPS, PS jakos ich nie umie przetworzyć, co bedzie dalej.


Z drugiej strony, jak trzeba wykonac szybko film z chrzcin w rodzinie z ładnym menu przejsciami podkładem muzycznym i trzeba zrobić to "na cito" to tylko PS. Sony Vegas, daje co prawda lepszej jakosci Video, ale jak trzeba zrobić szybko i do tego dla posiadaczu DVD to tylko PS.
 
Ostatnia edycja:

bankrootghost

New member
Będzie prawdopodobnie to samo co z Ulead-em.
Do czasu przejęcia przez COREL-a był to całkiem dobry soft, od ponad roku (kiedy to "zapgrejdowałem" sobie ostatniego US-a do Corel X2) nie zaględam nawet na forum ani stronę COREL-a.
Zero pomocy i ogólnie brak reakcji na problemy użytkownika.
O tempora o mores ...
 

viValdi

New member
Bez reklam
Będzie prawdopodobnie to samo co z Ulead-em.
Do czasu przejęcia przez COREL-a był to całkiem dobry soft, od ponad roku (kiedy to "zapgrejdowałem" sobie ostatniego US-a do Corel X2) nie zaględam nawet na forum ani stronę COREL-a.
Zero pomocy i ogólnie brak reakcji na problemy użytkownika.
O tempora o mores ...

Jeszcze zanim Corel przejął Ulead, Avid przejął Pinnacle'a

Znaczy po przejęciu nikomu nic się nie chce robić i produkt idzie na południe czyli jak mówią angole "down the toilet" - niestety :hmm:
 
Do góry