co byście wybrali?

Wasz wybór tv do ok 3500


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

miro2778

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x5 m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Do 2 osób.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na razie będzie stał ale kiedyś może zawiśnie
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Na lewo od telewizora cała ściana usłana jest oknami, na zachód
7. Jaki masz obecnie telewizor? LED 40 cali Samsung bez smarta 3d itd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Musi już być to smart TV, Obsługa flasha, możliwość oglądania filmów ze stron (np meczyki.pl)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? DVB-T kiedyś jakiś cyfrowy polsat
10 .Jakie urządzenia?. PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3 h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy akcji, programy przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ma to być w 20% telewizor do grania na PS3.
16. Preferencje co do marki? LG PHILIPS Panasonic, SONY
17. Preferencje co do wielkości? 47
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nie wiem
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Głównie wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Tak Pasywne
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Samsung 46F6500
Panasonic 47FT60 (lekka dopłata, ale ET60 nie ma flasha)
Sony 47W805 (także dopłata, głównie ze względu na bardzo niski input lag)
Toshiba 50L7335

Z LG ew. model LA740, ale i tutaj masz bardzo niski kontrast, niższy niż u Sonego czy Panasonica na podobnej matrycy), stąd ja osobiście nie uważam LG za dobre rozwiązanie.
LA660/690 nie ma co rozważać, bo są te same problemy co rok temu - matryca ma duże problemy z płynnością poziomą, sprawdzone osobiście na testach pioneera (o dziwo tylko 42/47", bo w 55" ten problem nie występuje w LA6xx).
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jak najbardziej, system smart tv na LG jest bardzo dopracowany.
Ale telewizor jest niestety przeciętny - nie jest zły, ale jak wspomniałem - pozostałe będą mogły zaoferować lepszą jakość w podobnej cenie.
 

Traper44

New member
Poza naprawdę dobrymi parametrami Sony warto uwzględnić fakt, że w niektórych sklepach można dostać 10% rabatu i przedłużenie gwarancji Sony do 5 lat ... za 1 grosz.
U mnie powyższe zadecydowało. Jakość i bezpieczeństwo za przezwoitą kwotę.
Czy jakaś inna firma takie coś nam zaproponuje?
 

miro2778

New member
sonda już się prawie skończyła ale w sumie nic nie pokazała oprócz tego ze lg odpadł choć dalej biorę pod uwagę model 740 ale pewnie po nowym roku zakupię philipsa
 
Ostatnia edycja:

miro2778

New member
Czekam na styczniowe wyprzedaże mam teraz już dylemat tylko pomiędzy philipsem 6008 a panas et60 lub wyższym model ft60 i czy jest sens dopłacać do ft?
 

jacabad

New member
Jeżeli chodzi o Ledy ja bym postawił jednak na model LG LA690S mniejsza o to ile cali, ale akurat widziałem w akcji ten telewizor na tle tych wypisanych i miał naprawdę świetny obraz oczywiście HD bo taki tylko na sklepowych półkach puszczają na drugim miejscu bym postawił Panasonic ET60E i żeby było śmieszniej on ma matryce LG. Powiem tak przy tych dwoch modelach wypisane wyżej Sony i Philips wymiękały z jakością obrazu gdy podejdzie sie bardzo blisko i to nie kwestia ustawień po prostu widać różnice w jakości wyświetlanych danych scen w obrazie.
 

miro2778

New member
Kurcze zaczynam się już gubić miałem ochotę od początku na model 690 lub 740 47 cali bo tylko taki rozmiar mnie interesuje ale większość skrytykowała gdyż lepiej było panasonica et60 lub philipsa 6008 a teraz znów wracam do punktu wyjścia
 
Do góry