Co byście brali? 55 czy 65 cali?

Co byście brali? 55 czy 65 cali?


  • Total voters
    0

beybik

New member
Gdy nie wiesz co byś chciał, napisz na forum HDTV :)

Witajcie!

W marcu 2011 r. pomogliście mi w wyborze telewizora. Wówczas zdecydowałem się na zakup Samsunga PS42C450. Po ponad 11 latach podjąłem decyzję o wymianie szklanego ekranu.

Leciwego Samsunga zastąpi LG OLED55C1 lub LG OLED65B1.

Od kilku dni zastanawiam się, który z tych modeli będzie lepszym wyborem dla odległości 2,20 m od oczu. Przeczytałem wszelką możliwą lekturę, obejrzałem sporo filmów, odwiedziłem sklepy żeby zaprzyjaźnić się z jednym z dwóch rozmiarów i nadal nie potrafię podjąć decyzji. Mam nadzieję, że będziecie mogli mi pomóc.

Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź.
 

beybik

New member
Telewizor już wybrałem (LG OLED55C1 lub LG OLED65B1). Moim jedynym dylematem jest wielkość ekranu. Obawiam się, że odległość 2,20 m od oczu jest zbyt mała, aby realnie myśleć o wyborze telewizora 65-calowego.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
W tej chwili oglądam właśnie film na Oledzie z odległości 2m. Wszystko super tylko właśnie szkoda, że to 55 cali...
Ale oczywiście to Twój wybór.
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bierz większy, a nie pożałujesz :) Raczej nikt nie narzeka, że kupił za duży tv, przeważnie po kupnie pojawiają się myśli "hmm, trzeba było wziąć większy".

U mnie odległość trochę większa, ok 3,6m. Po kilku latach używania plazmy 50" w zeszłym roku kupiłem oleda 65". Wszystko super, na początku wydawał się duży, ale wzrok szybko się przyzwyczaja i oswaja. Z takiej odległości już zaczęło być mało czasami. 2 tygodnie temu udało się wymienić na oleda 77" no i to jest już fajny rozmiar. Na początku wydawał się ogromny, a teraz idealny :)

Myślę, że możesz mieć podobnie jak zdecydujesz się na 55". Za jakiś czas możesz żałować.
 

beybik

New member
kiki, marciniozo, Nikodem19, mati_luk - dziękuję Wam bardzo za wyrażenie opinii. Czekam z niecierpliwością na kolejne podpowiedzi od forumowiczów. Mam nadzieję, że zdążę z zakupem, bo interesujące mnie modele powoli znikają ze sklepów.

Dobrej nocy :)
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Bierz większy, a nie pożałujesz :) Raczej nikt nie narzeka, że kupił za duży tv, przeważnie po kupnie pojawiają się myśli "hmm, trzeba było wziąć większy".

U mnie odległość trochę większa, ok 3,6m. Po kilku latach używania plazmy 50" w zeszłym roku kupiłem oleda 65". Wszystko super, na początku wydawał się duży, ale wzrok szybko się przyzwyczaja i oswaja. Z takiej odległości już zaczęło być mało czasami. 2 tygodnie temu udało się wymienić na oleda 77" no i to jest już fajny rozmiar. Na początku wydawał się ogromny, a teraz idealny :)

Myślę, że możesz mieć podobnie jak zdecydujesz się na 55". Za jakiś czas możesz żałować.
Wiesz, wszystko zależy, jak duże jest pomieszczenie...
Ja mam taki pokoik, jako biuro i giercownia, że na krótkiej ścianie jest 55" i dwie kolumny podłogowe po bokach i cała ściana zapełniona [emoji1]


Ale do salonu to chętnie takie 82" przyjmę [emoji1].
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
No niestety, im dalej siedzisz od ekranu, tym musisz więcej kasy szykować na duży tv ;)
Siedziałbym 1-1,5 metra bliżej i 65 by w zupełności wystarczył :) Nie powiem, że 83 bym nie przyjął. Ale przy 77 mam dobry stosunek wielkości ekranu do odległości z kanapy i już nie ma zastanawiania się podczas oglądania, czy nie trzeba było dołożyć do większego :) Już przy tym naciągnąłem budżet.
 

beybik

New member
Wiesz, wszystko zależy, jak duże jest pomieszczenie...
Ja mam taki pokoik, jako biuro i giercownia, że na krótkiej ścianie jest 55" i dwie kolumny podłogowe po bokach i cała ściana zapełniona [emoji1]


Ale do salonu to chętnie takie 82" przyjmę [emoji1].

Pomieszczenie wygląda tak. Obecnie stoi tam Samsung PS42C450.

Eba4KvtQLQJR6ChIzPD46P-l6DBvTqXobhTn33XINLW0MbIFq24OSJN_Ku4Aab52PVeLvis344QBVMzrIVf9S3KlR65NZ0PYCJbSqT328S3s-upBUvb8LjLAeXB9Pzg4PWxTAz9qxt248Z2SToPZtJDbXUgY3nYbKARPSSATVGRxWOeeXrol-TsEFPZYs1YRAOtPRYdNeTs_FsKXgz2YDUYSyf1HTn990HtvNGJFwcRy_fuNuIMNvPfyI5jq9gRt-0V2UJ4PxghLNfLFLP4gttKUuI1-LolLpY9dkkY8LsAbkrvweu-B1Exqk98XeBeySyikwN-6dfnHONyvQrtJCq1SPI7qNbaNwWIW0aRldzzK-5DLaDq4IswDwvFJl_nOZyWtd5DpUsJR1wn-KZbcLMRztywg7Dcyz4z014lWcyr4-R-BZVktycym5D1VCVGJDIODXvE8rLvpw5mbOh7_CeVHD0aFqTzvyISLwyY1XJK8VR7rsXhGb8SYI7vUswwFFoEUhYdq4vLMPMvcLgxdi_ISwxkNG8UoSuZ3Napzep84FF5oURdf0tVUiT8pqL0kGUY3J242WvH6VTV45qPRO9wD1O_0TGPMb1W-L0T0LmWvM-NlkmvbEhSQvXeee24adkXCOuL6T9Uwhmen_bQE7UHK9KOXRp3MUQlWXNEtKDmkDTW-K4PH4tNJ9lkhLwA5p3Q_L6OK2DY9YqmZEBoCmPjpv5Hol-D0J6IAS52_ERwGdSR374QbplMu0os7JMIi10dk2OIvMYtV_2ZAT4kxMLoVQ6Q5W1Quut9G=w720-h324-no
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
2.20 metra, kupisz 55 cali będziesz zadowolony. Za dwa tygodnie powiesz, że mieli chłopy rację, trzeba było brać 65 cali.

Oczywiście to Twój wybór i najważniejsze jest to abyś był zadowolony.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
kiki, marciniozo, Nikodem19, mati_luk - dziękuję Wam bardzo za wyrażenie opinii. Czekam z niecierpliwością na kolejne podpowiedzi od forumowiczów. Mam nadzieję, że zdążę z zakupem, bo interesujące mnie modele powoli znikają ze sklepów.

Dobrej nocy :)

Bierz jak najwiekszy.
Ja mam 120" z niecalych 4 m. i jest ok :)
 
Do góry