Co by tu wybrać? - dylemat pomiędzy finalistami :)

Lwiecz01

New member
Cześć,

grzebię już po necie od 1,5 tygodnia. Oglądam, czytam, byłem w Saturnach i MEdiaMArktach i doszedłem w zasadzie do finału :)

Spośród telewizorów plazmowych wybrałem Samsunga P64E8000
Spośród telewizorw LCD LED z pełnym podświetlaniem powierzchniowym, moje oko biegnie ku telewizorowi Sharp LC60LE840E (kusi 70 cali, ale nie wydam tyle na telewizor :) )

I tutaj jestem w kropce, bo o ile ciągną mnie te 4 dodatkowe cale Samsunga, to nie mam pojęcia, który z nich wybrać...
Na tą chwilę jestem posiadaczem 4-letniego Pioneera 507XD. chciałbym mieć wreszcie Full HD, ciut więcej ekranu przed nosem i 3D.

Warunki do oglądania... Telewizor wisi w bardzo jasnym pomieszczeniu o powierzchni jakichś 50 m2 z 4 dużymi oknami. Odległość od kanapy 2,8-2,9 m, a jakieś 6-8 m jest stół jadalniany przy którym też czasem oglądamy. W dzień to raczej tylko dzieci czasem zerkają na jakieś bajki, a głównie oglądamy weczorem i nocą filmy/seriale, czasem zdjęcia. No i w weekend, ale to wiem, że musimy zwykle zasłaniać rolety na oknach, bo się nie da inaczej. Na tą chwilę większość oglądanych materiałów puszczam z komputera i dysków (odtwarzacz HD Hyundai, który właśnie się zepsuł), ale będę kupował też na pewno odtwarzacz blu-ray 3D do kompletu z telewizorem. W ciągu najbliższego roku pewnie pojawi się też konsola.

Wiem, ze to forum plazmy, ale nie ma takiego działu, gdzie możnaby porozmawiać o coraz lepszych LEDach kontra coraz lepsze plazmy (albo nie znalazłem).

Doradźcie proszę.
 
Ostatnia edycja:

Blind.One

New member
Jeśli parametry obrazu w obu telewizorach są dla Ciebie porównywalne, to porównaj dodatki.

W Sharpie nie ma okularów, kamery i prawdopodobnie nie ma opcji PVR (cytat ze strony sharp.pl - Nagrywanie wideo (niezbędna pamięć SD i Aquos Net+, funkcja niedostępna w Polsce)).

Mam ten sam problem. Jasne pomieszczenie, ale nie mam już ochoty na LCD z ich brakiem czerni w zaciemnionym miejscu (a w sumie filmy oglądam jedynie wieczorami).

Co ciekawe u nas w media expert stoi Panas 65vt30 w fajnej cenie a sprzedawca go odradzał i próbował wcisnąć LCD Samsunga. Nie chciało mi się sprawdzać ustawień, ale ten panasonic jest najciemniejszym telewizorem w całym sklepie. Mam wrażenie, że komuś zależy żeby go nie sprzedać.

Ja swój PS64E8000 albo 65vt30 kupuję już za miesiąc i mam nadzieję, że panasonic jeszcze będzie dostępny. Według idealo.de już tylko jeden sklep oferuje ten telewizor :(

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak już końcówka tego modelu.

Do mocno nasłonecznionego lepszy duży ekran z matrycą matową aktywną.
Ale nie musisz brać w ciemno.
Poproś o prezentację w domu i sam najlepiej wybierzesz.

Też miałem plazmę i musiałem wymienić na matowy LCD.
Teraz jest super.

Ale dla posiadacza Pioneera jednak kontynuacja to Plazma .
Jeśli w klasie cenowej :
http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...ace-dech-w-piersiach-przezycia-juz-teraz.html
 
Do góry