clounding sony 32ex500 czy to ma?

Mike25

New member
Każdy TV bez wyjątku może mieć clouding. W serii EX500 zostało do zredukowane do minimum, ale i tak warto sprawdzić egzemplarz. W każdym razie jest znacznie lepiej niż w podświetleniu krawędziowym tzw LED edge.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Z tego co zauwazylem to ma i to ponad przecietna spotykana u niektorych innych producentow, i tak mniej niz poprzednie tv Sony, ale ta marka tak juz ma.
 

fraglesx

New member
No to teraz nie wiem czy warto 32ex500 go kupic czy poszukac cos innego w tej cenie 2600zl.Telewizor bedzie podpiety pod sygnal SD.Moze jakies propozycje macie inne.
 

Ares78

New member
Cena dość wysoka jak na wersję 32 calową ex500, do 2600zł spokojnie możesz dostać wersję 37 calową, a niewiele więcej kosztuje 40"... Także polecam jeszcze raz zweryfikować swoje wymagania bo jeśli jest możliwość wstawienia większego telewizora to warto z niej skorzystać...
 

Sych

New member
Teoretycznie clauding występuje w każdym telewizorze LCD, niezależnie od marki. Czy panasonic, samsung, sharp czy sony. W telewizorach sony od modeli z tego roku clauding jest wyeliminowany. Oczywiście zdarzy się tak samo często jak u producentów co wymieniłem, czy u innych. Ktoś napisał, że częściej. A gdzie dane?
Ex500 to jest bardzo dobry model i mój ulubiony. W obecnej ofercie najlepszy stosunek ceny do jakości.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Geez Panowie...po co piszecie takie bzdury? Chyba sami w to nie wierzycie? Sony ex500 czy obojętnie jaki inny lcd ma clouding (nie widziałem w życiu ANI JEDNEJ sztuki tv lcd która by nie miała choć chmurki a widziałem duuużo) a banding który najczęściej trapił tv sharpa obecnie z ogromną siłą nawiedza panele spva i amva3, to jest fakt czy tego chcecie czy nie. Ja rozumiem że jedni mają jakąśtam percepcję oraz tolerancję/wzrok itp a inni inną ale pisanie że "ex500 nie ma cloudingu" to największa bajka jaką można stworzyć. Jeśli ktokolwiek i kiedykolwiek pokaże mi JEDEN tv lcd IDEALNIE podświetlony (zero chmurek, bandingu pionowego, poziomego, zmian jasności w rogach itp) czyli 100% uniform to chyba zacznę wierzyć w Boga. Poważnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to musisz zacząć - bo Sony 32 w serii EX testowany nie miał cloudingu. O czym napisałem (po raz pierwszy raz Sony) . Zdjęcia zobaczysz wkrótce.
I co do bzdur to proszę oględniej - bo Philips 32PFL 9705 też nie miał ani jednej chmurki.
 

Mike25

New member
Wasza niezgoda wynika z różnej tolerancji na omawiane tu zjawisko. Obaj panowie piszą prawdę. Kiki ma rację twierdząc, że nie ma cloudingu (choć jest to pewne uogólnienie, o czym za chwilę), ponieważ faktycznie Sony mocno poprawiło ten aspekt w tegorocznych modelach i w normalnym użytkowaniu nie widać żadnych chmurek . SierzantHarris też dobrze pisze, ponieważ gdy zrobić dokładniejsze testy, dać czarne tło, jasność na max i porobić foty w całkowitej ciemności to jakiś tam clouding się znajdzie. Najistotniejsze w tym wszystkim jest chyba to, żeby w normalnym użytkowaniu nie przeszkadzało, ale jak ktoś chce się dopatrzyć to się dopatrzy wszystkiego w każdym LCD każdego producenta badając panel z przysłowiową lupą w ręku... bo technologia LCD to technologia pełna ograniczeń i wad, o czym chyba niektórzy zapominają, oczekując cudów ;)

Gdzieś już dawałem zdjęcia mojego 40EX500, wkleję je raz jeszcze, aby pokazać, że obie strony mają rację

- tak wygląda czarny ekran na max podświetlony, tak mniej więcej widzą go moje oczy w opisanych warunkach


- a tak gdy zrobię zdjęcie z długim czasem naświetlania w aparacie


Co z tego wynika? Jakiś tam clouding jest, ale absolutnie niezauważalny w normalnych warunkach użytkowania. Dopiero w testach wychodzi, lecz z punktu widzenia codziennego normalnego oglądania nie jest to istotne.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Popieram zdanie Mike. Na każdym telewizorze można zrobić zdjęcie gdzie clauding występuje. Każdy telewizor ma clauding, ale inna opcja czy jest on dostrzegalny. Sam również nigdy nie trafiłem na model, w którym był on widoczny gołym okiem. Jeszcze jak jest możliwość kalibracji - szanse na ustrzelenie takiego modelu są malutkie.
 

Ares78

New member
Wasza niezgoda wynika z różnej tolerancji na omawiane tu zjawisko. Obaj panowie piszą prawdę. Kiki ma rację twierdząc, że nie ma cloudingu (choć jest to pewne uogólnienie, o czym za chwilę), ponieważ faktycznie Sony mocno poprawiło ten aspekt w tegorocznych modelach i w normalnym użytkowaniu nie widać żadnych chmurek . SierzantHarris też dobrze pisze, ponieważ gdy zrobić dokładniejsze testy, dać czarne tło, jasność na max i porobić foty w całkowitej ciemności to jakiś tam clouding się znajdzie. Najistotniejsze w tym wszystkim jest chyba to, żeby w normalnym użytkowaniu nie przeszkadzało, ale jak ktoś chce się dopatrzyć to się dopatrzy wszystkiego w każdym LCD każdego producenta badając panel z przysłowiową lupą w ręku... bo technologia LCD to technologia pełna ograniczeń i wad, o czym chyba niektórzy zapominają, oczekując cudów ;)

Prawda, jak dla mnie na siłę szukanie cloudingu podkręcając podświetlenie do maksymalnej wartości na czarnej planszy + długi czas naświetlania mija się z celem. Chodzi przecież o to, żeby nie przeszkadzał przy normalnym użytkowaniu telewizora...
 
Do góry