clouding (wyskoczyły jasne plamy)

sopelo

Member
Witam, zakupiłem model E5E jakieś 2 miesiące temu i teraz zauważyłem jak puszczam tv w zaciemnionym miejscu to na całkowicie ciemnym mam plamy białe (chyba clouding się to nazywa) najgorsze w rogach, po godzinie oglądania staje się to niewidoczne (jak się zagrzeje). Kiedyś miałem jedną małą plamkę i delikatnie ją po dotykałem i inne rogi matrycy i prawdopodobnie od tego czasu wyskoczyły w innych miejscach (bynajmniej tak mi się wydaje). A co zauważyłem to od góry i w jednym rogu matryca nie odchodzi ani minimetr od obudowy jak naciskam lekko (i tam nic nie wyskoczyło), a w innych jest luz minimalny i w tych miejscach wyskoczyły, dodam, że tam gdzie matryca ma luz delikatny to w momencie naciśnięcia też się zmienia jasność, a gdzie nie ma luzu to nie reaguje na nacisk . Czytałem gdzieś na forum, że podobno pomaga nieraz położyć tv matrycą w duł na parę godzin, albo ją (jakość rozmasować delikatnie). Bo jak zadzwonię do serwisu, to pewnie powiedzą w led tak bywa. Czy matryca może mieć luz względem obudowy ? I co radzicie.
 

last_ninja

New member
Lekki luz matrycy o którym piszesz, to normalne. Po to się montuje tak matryce, aby po rozgrzaniu TV nie "strzelał" (naprężenia matrycy względem obudowy) - a także po wyłączeniu TV, gdy TV trochę "ochłonie".
Jeśli się nie mylę, to w instrukcji obsługi też o tym piszą...

Co do reszty pytań, to nie wiem.
 
Do góry