Clouding w Sony KDL-50W805C reklamować czy nie?

kurdecycu

New member
Na początku chciałbym powitać wszystkich forumowiczów i właścicieli tv Sony, po długich analizach dokonałem pierwszego w sowim życiu zakupu tv, padło na model KDL-50W805C, jestem bardzo zadowolony z zakupu, niestety mam powody do niepokoju, po ustawieniu czarnej tapety na całym ekranie ukazują się na moim tv plamy tak jak na zdjęciu , obraz nie jest idealnie czarny (wybierając tv miałem nadzieję że nie spotkam się z tym problemem)
http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/908/ZBGNXE.jpg

tv służy do oglądania filmów, zdjęć i grania na ps4 wieczorami

reklamować czy nie? czy ktoś też ma taki sam problem jak ja? czy po wymianie na nowy, problem może się ponownie powtórzyć? bardzo proszę o poradę
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
W755C: https://www.youtube.com/watch?v=AA6glcui4SA

każdy pewnie napisze, no pewnie że oddawaj, a ja zapytam się Ciebie: czy chociaż raz podczas używania telewizora, poza tym szarym obrazem, zwróciłeś na to uwagę? Włącz sobie ciemny/jasny film nagranie wieczorem i zobacz...

Na YT masz moje chmurki... praktycznie identyczne. Ale widziałem je raz - przy pierwszym uruchomieniu.
 

kurdecycu

New member
podczas oglądania filmów w nocy czasami zdarza się że ciemne sceny w lewym górnym i dolnym rogu są jaśniejsze, co mnie trochę denerwuje :(

czy ktoś posiada idealne czystą matrycę bez plam?
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Napisałbym coś, ale nie chcę dostać bana. Oczowizjovideofilia... myślę, że świecący na środku ekranu martwy piksel byłby większym zmartwieniem i powodem do wkurzenia. To tylko telewizor.
 

arss

New member
Ja idealnie czystej nie widziałem w kilku modelach panasonica,samsunga i Sony. Zawsze coś było od minimalnej do kolosalnej. Mnie osobiście to wkurza i dlatego wymienialem swój egzemplarz Sony 55w815b kilkukrotnie. W tym co zostawilem nadal mam ale znacznie mniej niż w poprzednich i oczywiście dalej mnie to wkurza.
 

Sugar_beet

New member
U mnie niestety podobnie. Kupilem najpierw 50w809 przez neta, oddalem ze wzgledu na clouding. Najwieksza chmura najjasniej swiecaca nad logiem sony na dole po prawej stronie. Poszedlem do Sarurna i wzialem 50w805 i znowu to samo a co ciekawe najjasnejsza chmura w tym samym miejscu i widze ze u was jest podobnie. Po trzech kroli ide do sklepu tylko zastanawiam sie czy wymieniac czy oddawac wogole to dziadostwo. Oczywiscie ktos powie ze tak moze byc ale sory to jest mega widoczne wieczorem. Robia teraz takie cienkie te tv i wychodza problemy.
 

kurdecycu

New member
ktoś może mi napisać jakim cudem matryce przechodzą kontrolę jakości? ślepy by zobaczył że na co drugiej są jakieś wady
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kontrole? Ponoć 1/100, czasem 1/1000 egzemplarzy przechodzą wybiórczą kontrolę, ze wskazaniem na "wybiórczą" (czyt. specjalnie przygotowany egzemplarz ;) a buble jadą do sklepów...
 

kurdecycu

New member
być może do Polski trafiają tańsze panele LCD o gorszej jakości, (odpady produkcyjne)? nie wydaje mi się żeby taki chłam trafiał do naszego sąsiada
 
D

Deleted member 121090

Guest
kurdecycu
Kupowałeś w sklepie stacjonarnym czy w necie?
Jak w necie to bym go po prostu oddał, jak w stacjonarnym nie będą chcieli przyjąć zwrotu to chyba ciężko będzie pozytywnie załatwić reklamację.
Ale podświetlenie matrycy fatalne. Też bym go oddał.
 

Razahell

New member
Niestety jest to wada technologi LCD... czasami zdarzy się niezła sztuka, taka ze lekkie (delikatne) rozjaśnienia są prawie nie widoczne... a jak dojdzie do tego jeszcze Banding i nieszczelnosc miedzy matryca a powloką zewnętrzną (zakurzenie w Samsungach) to już w ogóle porażka.

Moj w755c ma delikatny Clouding i bylem na to przygotowany ale na szczęście jest tak mały ze nie przeszkadza w nocnych seansach...

...a gdyby był extremalny i nie było by możliwości zwrotu TV ( a nie mam takiej możliwość bo kupowany stacjonarnie w EUROAGD) i tak co najmniej 5 lat muszę żyć z Cloudingiem...

Wydaje mi się ze każdy kto zagląda na takie fora jak to, jest świadomy plusów i minusów rożnych technologi matryc stosowanych w TV :shock: szczegolnie jak sie kupuje TV LCD 55" za 3-4tys pln... i oczekuje sie jakości OLEDa...

i wlasnie ja ze swojego TV 55" jestem mega zadowolony (stosunek ceny do jakosci) wykonania TV, jakosci obrazu i tzw. smartTV (android)...

... na dzien dzisiejszy 4K vel UHD mnie nie interesuje (brak źródeł sygnału dla tych paneli nie licząc YOUTUBE) wiec kolejna zmiana za next 5 lat i juz wtedy na OLEDa i moze juz w 4K... pozdrawiam ;)
 

bumbum

New member
Ja kupiłem kilka dni temu 65XE7005. Oczywiście pierwsze co to szara i niebieska plansza. No clouding jest. Ciut mniejszy niz u kolego Damaranus na filmie. W lewym górnym i dolnym rogu W dzien praktycznie niezauwazalny. W nocy tylko w pewnych sytuacjach i tylko gdy jest duza szara nieostra powierzchnia a obok jasny element. Myślę ze nie ma sensu oddawac i brac innego bo przy tylu calach mogę trafic na gorszy
 
Do góry