Clouding w ledach

B.D.

New member
Powiedzcie proszę czy clouding w ledach dotyczy wszystkich firm, czy może niektóre lepiej sobie z tym radzą? Interesują mnie wysokie modele z podświetleniem krawędziowym a szczególnie sony w905. Jest dość drogi i nie chciałbym za te pieniądze oglądać białych plam i smug. Dzięki
 

pantomima

Banned
Kazdy rodzaj Leda ma tą przypadĺłość w mniejszym większym stopniu bez względu na markę więc i tak tego nie unikniesz ,jedynie zminimalizujesz dokonując odp.wyboru .

Daruj sobie tego Soniaka ;-) pomyśl nad czymś innym.
 
Ostatnia edycja:

B.D.

New member
Jakieś sugestie ? Plazm trochę się boję, kolory jakieś takie mało wyraziste i ciemne, matowe jakieś. Ale myślałem że sony jako mistrz świata i okolic w większości testów nie będzie miał problemów z podświetleniem...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie kazdy, ja nie mam cloudingu :) Matryca niemal idealnie swieci, w nocy oglada sie super. Kiedys w Samsungu FULL LED, absolutnie ZERO, kompletnie "zero" cloudingu, mozna o tym poczytac w sieci w wielu recenzjach. Mam gdzies fotki dokumentujace.
Fakt jest jednak taki, ze w krawedziowych roznie to wyglada.
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Plazmy to kolory najbliższe ideału ,najwyraźniej nie dla Ciebie.
Ips to najbardziej optymalne kąty i na tym koniec .
Czekaj -niebawem worek z pomysłami się rozsypie i dowiesz się więcej ;-)
 

B.D.

New member
Ale co z tym w905 jest nie tak? Jak czytam recenzje to piszą że sony udało się uporać z problemem cloudingu i generalnie zbiera same najlepsze oceny.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Można iść na duży kompromis i kupić tv z podświetleniem direct. Czyli tańsze modele Samsunga z serii EH i F 5xxx orac LG z serii LN lub LA620. W nich zdaje się, że nie ma cloudingu.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wszystko zależy od egzemplarza ;). Jeden egzemplarz tego samego TV ma clouding, drugi delikatny a trzeci nie ma go praktycznie w cale. To jest loteria. Dal tego dobrze prześwietlić dany egzemplarz przed zakupem ;)
 
Do góry