Cine pack E vs. ES jaka różnica

psp

New member
Słuchajcie, niedawno pojawił sie nowy model od JBL z literką S czyli ES 80 itd.
Widzę że obydwa zestawy różnią sie parametrami technicznymi ale który z nich lepiej kupić. A może różnica to głownie estetyka? Nastawiłem sie już na silver pack E80 E25 E 150 itd. Zauważyłem że ten nowy model można wyrwać w podobnej cenie ale nie wiem który zagra lepiej z AVR 255. Co wy na to?
blackninja? Bo pewnie u Ciebie za jakis czas ulokuje bezzwrotnie fundusze?:)
pozdro
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Seria ES jest już sprzedawana od 2 lat :), są to kolumny większe, z szerszym pasmem przenoszenia, bo aż do 40kHz. Różnica jest spora, cinepack gra mniej estradowo.
 

furi_dp

New member
psp, wszystko zależy od tego do czego zestaw potrzebujesz.
jeśli słuchasz dużo muzyki takiej jak klasyczna czy np rock - myślę, że znajdziesz do tego lepsze głośniki niż E/ES w podobnej cenie.
jeśli jednak nastawiasz się głównie na kino/konsolę - wybór ES w moim skromnym odczuciu to strzał w 10.
ja kupując swój zestaw dobre 1,5 roku temu miałem takie preferencje:
90% film, 10% muzyka

w trakcie tego czasu w związku z zakupem ps3 zmieniło się na:
60% film, 30% konsola, 10% muzyka

i ja wbrew opini części forumowiczów jestem z ES bardzo zadowolony.
bardzo ważne też jest wygrzanie kolumn, w moim przypadku bas bardzo się zmienił (na lepsze) w ciągu pierwszych 3-4 miesięcy użytkownia.

i tak na koniec.
1. ustal sobie preferencje do czego potrzebujesz zestaw
2. odsłuch, odsłuch, odsłuch
3. decyzja

pozdro 8)
 

psp

New member
dzięki panowie za info, przymierzę się chyba jednak do ESów i w odpowiednim momencie odezwę się do Ciebie blackninja z pytaniem o wymiar kary finansowej za zestaw.dzięki jeszcze raz za rady
 
Do góry