Cinch a component

lukilodz123

New member
Mam może głupie pytanie ale wart pytać. Na pierwszy rzut oka kabel cincha i componentu jest podobny do siebie. Wiem, że jest inna grubość ale czy ktoś próbował podpiąć komponent przy pomocy 3 cinchy?
 

Henryk55

New member
To co nazywasz chinchem to tzw. kompozyt. Oba połączenia wykorzystują ten sam typ gniazd i wtyków: RCA (zwany tez popularnie chinchem).
Róznica nie w tkwi w grubości kabla czy wtyków ale w rodzaju sygnału elektrycznego (składowych) które są tymi kabelkami przesyłane.
Możesz sobie podłączyć 3 osobne kabelki (jak je nazwałeś chinche), najwyżej stracisz na jakości jeżeli użyjesz jakiegoś totalnego badziewia
 

lukilodz123

New member
Aha dzięki spróbuję jak to będzie wyglądało, obecnie mantę mam podpiętą kablem s-video ale nie narzekam, bo oglądam tylko divx i to przez USB, a taki mały ofop czy ktoś wie co zrobić aby filmy divx/xvid oglądane przez USB przy ruchach całego obrazu tak się nie cieły? nie wiem czy to wina podłączenia czy manty czy może TV.
 

bubu54142

New member
lukilodz123 napisał:
Mam może głupie pytanie ale wart pytać. Na pierwszy rzut oka kabel cincha i componentu jest podobny do siebie. Wiem, że jest inna grubość ale czy ktoś próbował podpiąć komponent przy pomocy 3 cinchy?
Ale podłącz komponent 3 czinczami (niebieski,zielony,czerwony) do komponentu-w te same kolory.Nie w inne czincze.Tymi 3 -ma podłączysz sam obraz.Do tego jeszcze 2 czincze biało-czerwone audio.
 
Do góry