ciężki wybór między kinem a stereo

puchatek2

New member
Witam i o poradę pytam:)
Już ponad rok szykuje się na zakup zestawu audio i wciąż nie mogę się zdecydować.
rozważam różne opcje, zmieniając co pewien czas zdanie i po dłuższym zastanowieniu nie potrafię podjąć decyzji.
stąd w końcu postanowiłem zapytać.
Pomieszczenie w któtym sprzęt ma grać ma jakieś 25m2 i kształt prostokątu - pokój z aneksem kuchennym.
Na dłuższej ścianie w rogu mam do dyspozycji z 3m, z lewej dwuskrzydłowe drzwi balkonowe z prawej meble kuchenne (półwysep)
jak się uda to dołączę rysunek poglądowy.
img515.imageshack.us/img515/8759/planyr.png
sprzęt ma służyć w 90 do muzyki(FLAC,radio,spotify) - od popu poprzez rocka do naprawdę cieżkich brzmień najczarniejszego metalu, reszta to tv + pliki video + konsola.
budżet to od 3 do 4 tysi.
Na początku planowałem jakiś zestaw kina, później skłaniałem się do zestawu stereo, a obecnie znów wróciłem na początek tylko wymyśliłem sobie że amplituner kina będzie chodził z 2 kolumnami (a może kiedyś w dalekiej przyszłości rozbudowa do 5.0)
W sumie zestaw stereo byłby ok ale chciałbym mieć nagłośnienie również z konsoli i dekodera ntv, stąd mój pomysł by klocek od kina obsadzic tylko 2 kolumnami i resztę źródeł podłączać po hdmi.
W sumie ampli stereo wyjdzie trochę taniej więc będzie można sięgnąć po lepsze kolumny.
najgorsze że chyba zaden ampli stereo nie ma wejścia/wyjścia hdmi
Pewnie prawie herezję zatem naprostujcie mnie, poratujcie w rozterce, uchrońcie przed życiowym błedem:).
Sprzęt musi obsługiwac flac'i (zarówno cała płyta w jednym pliku jak i w podziale na poszczególne utwory), obsługa nośników zewnętrznych na usb, dobrze by było gdyby sprzęt obsługiwał serwis spotify (ale nie jest to must have a raczej nice to have) i to w sumie wszystko.
Z opisu wyłania się onkyo 616 i 8050, ale może coś jeszcze z rynku pasowałoby to tych kryteriów?
za 616 przemawia fakt że ma z tyłu wejście usb, zatem można tam powiesić dysk usb i nie będzie to psuło widoku.
Czy kino z 2 kolumnami to poroniony pomysł i jedynym rozsądnym wyjściem to ampli stereo.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważam że przy 2 kolumnach i 90% muzyki nie ma sensu kupować ampli do KD. Po pierwsze jakość muzyki będzie dużo lepsza w stereo, po drugie konsolę czy dekoder N też możesz podłaczyć do wzmacniacza poprzez wejścia analogowe, a do TV za pomocą kabla HDMI. Do wzmacniacza możesz dokupić jakiś dobry odtwarzacz multimedialny i masz sprawę załatwioną. Odtwarzacze takie czytają praktycznie większość formatów np. HDI DUNE HD MAX NAJLEPSZY ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY (2906620248) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej., oczywiście to jest tylko przykład żebyś wiedział o jakim urządzeniu mówię, bo nie mam pojęcia czy ten odtwarzacz jest dobry czy nie:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam sobie odpowiedz na pytanie na ile cenisz sobie jakosc materialu na zestawie stereo, jezeli ma byc bez kompromisow to tez uwazam ze wzmak stereo jest tu jedynie slusznym rozwiazaniem. Natomiast jak to ma tylko grac w miare przyzwoicie ale bez szalu to pomysl nad ampli.
Ostatnio sam slucham w jednym z trybow ampli na 5.1 muzyki elektronicznej z radia internetowego, dzwiek ktory otacza mnie z kazdej strony brzmi rewelacyjnie, ale jakbym mial odpalic np. plytke CD zespolu Yello to tylko i wylacznie na 2.0 napedzane wzmacniaczem stereo - zero kompromisow w tym wypadku.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie gdzieś czytałem, że fajnie na sprzęcie stereo słychać płyty Yello, jeżeli słuchasz tego typu muzyki, to które albumy byś polecił, bo twórczość tego artysty jest spora?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
Z opisu wyłania się onkyo 616 i 8050, ale może coś jeszcze z rynku pasowałoby to tych kryteriów?
za 616 przemawia fakt że ma z tyłu wejście usb, zatem można tam powiesić dysk usb i nie będzie to psuło widoku.
Czy kino z 2 kolumnami to poroniony pomysł i jedynym rozsądnym wyjściem to ampli stereo.

pomyśl na tym 8050

sam mam 609-tkę i świetnie nadaje się do kina , ma sporą moc i masę ustawień
wejście LAN daje radio internetowe jak i DLNA i jak dla mnie super się to sprawdza , w szczególności radio internetowe ( ponad 12tyś. stacji z całego świata )

nie słuchałem 8050 , ale mocno się nad tym zastanawiam w celu rozbudowania mojego drugiego kina właśnie o amplituner/wzmacniacz stereo

muzyka MP3/Flac leci z USB i to całkiem niezłej jakości

ma wejścia optyczne/coaxialne , ma wyjście na suba , drugą strefę , moc też niczego sobię ....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie gdzieś czytałem, że fajnie na sprzęcie stereo słychać płyty Yello, jeżeli słuchasz tego typu muzyki, to które albumy byś polecił, bo twórczość tego artysty jest spora?

Yello Touch daje rade, jest tu gdzies watek na forum poswiecony "dobrzebrzmiacych" albumow takze zerknij tez tam.
 

piotrt2

New member
Ja osobiście wole dobre stereo. Jak chcesz mieć jakiś kompromis to kup sobie np używanego Arcam 200. Do dobrych wzmacniaczy stereo (tych które np stoją w przedsionku do HiEnd) nie ma szans ale gra naprawdę dobrze jak na kino. Do tego jakiś przyzwoity player sieciowy (one może nie mają super przetworników DAC ale dzwięk jest ok) i masz FLAC załatwiony. Ja osobiście używam Sherwood 7090 i mixem starych głośników Skart/Tonsil 5.1/1 gra to całkiem ok w stereo. Jeśli natomiast chcesz mieć naprawdę dobre stereo i nie wydać przy tym dużo pieniędzy to kup sobie 20letniego Grundiga A903/A904 a do tego zestaw 20letnich głośników T+A (Helios 1, Helios 2, Criterion T75/T100) a będziesz miał zestaw, który miazdzy dzwiękowo obecny sprzęt za bardzo ciężkie pieniadze... Warunkiem dobrego zakupu jest niestety posiadanie kogoś kto mieszka u naszych zachodnich sąsiadów. Sam posiadam Grundig 903 + Helios 1 + Criterion T100 i dzwięk stereo jest dość bliski lampie....
 

jaco.37

Member
Bez reklam
pomyśl na tym 8050

sam mam 609-tkę i świetnie nadaje się do kina , ma sporą moc i masę ustawień
wejście LAN daje radio internetowe jak i DLNA i jak dla mnie super się to sprawdza , w szczególności radio internetowe ( ponad 12tyś. stacji z całego świata )

nie słuchałem 8050 , ale mocno się nad tym zastanawiam w celu rozbudowania mojego drugiego kina właśnie o amplituner/wzmacniacz stereo

muzyka MP3/Flac leci z USB i to całkiem niezłej jakości

ma wejścia optyczne/coaxialne , ma wyjście na suba , drugą strefę , moc też niczego sobię ....
Daj sobie z tym 8050 spokój.Chcesz zamienić amplituner/kino/ na na drugi amplituner/stereo/.Wiesz dobrze jak gra 609 i ten byle jaki 8050 wiele lepszego pewnie nie wniesie. Jak Cię już 609 nie zadowala to do muzyki sobie dokup jakiś porządny wzmacniacz stereo .Do autora wątku /i nie tylko / proponował bym coś takiego jak jakiś odtwarzacz sieciowy coś takiego jak proponował krzysiek1980 , odtwarza wszystko filmy i muzykę w wielu formatach ,radio i serwisy internetowe itp.Tylko wyjście analogowe w tych sprzętach jest do bani,więc żeby to dobrze grało trzeba audio wyprowadzić z tego wyjściem cyfrowym do wzmaka stereo co sobie z tym poradzi np.ten Onkyo - Produkty ť Hi-Fi ť Wzmacniacze mocy Hi-Fi ť A-9050 .
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
nie chcę zmieniać mojego Onkyo 609 na 8050 , tylko drugie kino ( Panasonic SA-HE75 ) rozbudować o amplituner stereo ( zyskam o wiele lepszy dźwięk w muzyce , będę miał funkcje sieciowe ... )

i zamiast 9050 raczej wolałbym 8050 bo :
-ma większą moc ( 130W vs 75W )
-sporo mocniejszy zasilacz ( 295W vs 160W )
-funkcje sieciowe
-w końcu w pełni napędził bym moją drugą parę kolumn
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry