Ciepłe barwy na krawędziach 65B13LA

Cauti

Member
Całkiem poważnie piszesz? Czyli nie ma się co łudzić, że po ewentualnej wymianie będzie lepiej?
Ciężko mi to zaakceptować. Oglądanie meczu tak mi dokuczało, że zacząłem szukać czy to normalne. Dopiero wtedy dowiedziałem się o istnieniu czegoś takiego jak zafarb.

Na białym widać przebarwienia jak nic, a zrób zdjęcie od boku, masz tak jak w g1?

https://ibb.co/frHg2YH
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
U mnie też nic takiego nie ma. Oglądanie meczy to czysta przyjemność. Zielona murawa jest zielona, żadnych przebarwień.
 

Medvet2

New member
Trudno ocenić czystość barw na podstawie zdjęć, trzeba sprawdzać na żywo. Ewentualnie można jeszcze zgrać na pendriva plansze testowe i sprawdzić w sklepie na innym egzemplarzu. Widać lekkie przebarwienia. Co do białego nie czepiałbym się. To trudno uchwycić aparatem. Czystość barw sprawdza się na planszach testowych. Tu nic się nie zmieniło od czasu kineskopów kolorowych po dziś dzień. Tylko technologia jest inna, ale zasada identyczna.

Jeśli masz możliwość wymień tv. Jeśli jednak na czystych tłach patrząc na wprost z odległości około metra nie widzisz zafałszowań barw, to matryca jest ok.
 
Ostatnia edycja:

Cauti

Member
Nie, OLED tak ma. Tu chodzi tylko o tint. Zrób zdjęcie białej planszy od kątem lub filmik, to będzie wszystko jasne.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zgłoś do serwisu .
Przecież masz gwarancję !.
 

tadzik

New member
Faktycznie jaśniej.
Masz zafarb.
Możesz zawsze zgłosić na gwarancji.

Wystąpiłem już o odstąpienie od umowy. TV ma jechać we wtorek.
Dzisiaj odpowiedziało LG.

"W związku z nadesłanymi przez Pana zdjęciami w zaistniałej sytuacji możemy zaproponować wizytę technika autoryzowanej stacji serwisowej, który dokona inspekcji urządzenia i na jej podstawie podjęta zostanie decyzja o naprawie urządzenia.
...
Po otrzymaniu Pana danych zgłoszenie zostanie przesłane do najbliższej stacji serwisowej, której technik skontaktuje się z Panem w celu ustalenia terminu wizyty serwisowej."


Czy to się da naprawić?
Próbować? Bawić się w to? Odstąpienie od umowy kosztuje mnie 300zł = odesłanie TV "kurierem".
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dolicz sobie 300 zł za kuriera i ewentualnie kolejne 300 zł za kolejne odesłanie jak kolejny model też będzie kiepski itd.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
W oledach nie wymienia się paneli gdyż to nie jest LED/LCD , Oledy mają panel zamontowany na stałe i w przypadku wymiany panelu zostanie wymieniony cały kompletny panel z obudową ( to jest jedna całość )

Przy takiej wymianie jak by ci wymieniali w domu to byś sam widział że przerzucą tylko elektronikę ( płyta , zasilacz , tcon ...) skręcają i sprawdzają
 
Do góry