Ciemne rogi w Panasonic tx-AS650

Tranceformer

New member
Problem ciemnych rogów to nie tylko problem Panasonica, inni z tym też mają problem. Niestety trafiają się linie z tym defektem. Co ciekawe jednym to przeszkadza a inni w ogóle tego nie widzą :)

Bo pewnie są rózne stopnie przyciemnienia rogów. U mnie jest to (moim zdaniem) tak minimalne , że nie wiem o co tyle szumu , ale faktycznie , jak ktoś ma bardziej to może mieć dyskomfort.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
to tak jak z clouding i banding, albo jest masakryczne, delikatne, albo nie ma go wcale. Wcześniej tego problemu z ciemnymi rogami nie było, raczej z latarkami, może to taki specjalny zabieg żeby nie było latarek ale za to są cienie heh
 

Mati80

New member
Witam,
Ja tez posiadam AS650 kupiony jakis miesiac temu w Media E..
I u mnie jest to samo, ciemne smugi w naroznikach. Do tego skakanie po aplikacjach zamula, wejscie w menu tez zamulone . APlikacje wolno wchodza. Przełączanie kanałów tak jakby nie nadąrza za naciśnięciem przycisku na pilocie, albo kanał się przełączy i ze 2 sekundy jest czarny obraz a dzwiek jeszcze slychac z poprzedniego kanalu.. Mam co prawda kablowke i DVB-T ,ale nie wiem czy to normalne..
Ogladanie meczu (dynamiczne sceny ) tez troche malo wyrazne, najgorzej jak pilkarz biegnie i kamera go z bliska "sledzi" to pilkarz jest wyrazny niby ale reszta tak jakby smuży.. Nie wiem czy u Ciebie też tak jest??
Jesli chodzi o te ciemne narozniki to czesciowo jakby sie "polepszylo", gdy ustawilem "Sterowanie adapt. podś." na "wyłączony" (Menu-Obraz). Jest jakby lepiej..
Sprawdz jak bedzie u Ciebie i daj znac czy serwis sie odezwal i czy reklamacja bedzie uwzgledniona.
Pozdrawiam.
 

Tranceformer

New member
Sam już nie wiem ...heh , czym dłużej się nad tym zastanawiam, tym są wyraźniejsze:p Ale oceń sam... Fakt , na jasnych tłach to widać, ale przy meczyku (nawet teraz skrót leciał wczorajszego) nie przesadzajmy , ale to również indywidualna sprawa, bo co mi mniej przeszkadza , Tobie może bardziej i odwrotnie. Fakt ,faktem w ogóle nie powinno być takich rzeczy. Kiedyś Rubina się kupowało i hulał, dziś 2014 rok, a takie zonki.

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 8761f8510f3ac.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 29abeaa689783.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - fc9a72a1e8027.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - f06093af9a927.jpg
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 09bdb0e787696.jpg

Powiekszyli te obrazki....jak uploadowalem to wymiary byly spoko , teraz to za blisko je widac .
 
Ostatnia edycja:

kuer3

New member
Aplikacje u mnie nie zamulaja ladnie wszystko szybciutko wczytuje z kanałami nie pomogę bo mam podpięty cyfrowy Polsat. Smuzenia nie zauważyłem ale w trakcie meczu gdy pokazana jest murawa z góry jest sporo zielonego i zaczyna sie akcja to jest spory banding. Co do ustawień to mam wszysko wyłączone oprócz intensywnych kolorów, redukcję na minimum, aha i kontrolę kontrastu na auto .Próbowałem na białej planszy trochę poszperać w ustawieniach ale nic mi to nie dało. Z tym Rubinem to masz 100% racji jak kupowałem 5 lat temu plazme panasonica to do tej pory obraz na niej jest żyleta i pewnie jeszcze będzie przez kolejnych 5 .podobne masz te rogi ale u mnie chyba jednak gorsze trudno powiedzieć
 

Forest89

Active member
Bez reklam
U mnie w AS740 przy matrycy typu Direct LED też są zaciemnione rogi, ale trzeba mieć dobre oko i widać to tylko na całym białym ekranie, gdy są podświetlane jakieś kolory to już tego w ogóle nie widać. Równomierność podświetlenia za to bardzo dobra, jak jest biało to jest biało bez żadnych ciemniejszych placków.
To co kolega kuer3 zaprezentował to jakaś masakra i ja bym to reklamował. Taki obraz może być w telewizorze za 1000 zł a nie za 3000 zł... AS650 to nie jest w końcu najniższa półka.


Ogólnie to panowie tak jak mówicie. Wciskają nam niby nowe technologie 100000Hz, 3D, Smart TV a obraz się wcale nie poprawia a wręcz pogarsza. Mój stary Panasonic LCD LZD800 z 2008r to nie wiedział co to ciemne rogi, clouding czy jakiś banding. Wraz z nowymi technologiami jak widać występują nowe wady :D
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam
Witam,
Ja tez posiadam AS650 kupiony jakis miesiac temu w Media E..
I u mnie jest to samo, ciemne smugi w naroznikach. Do tego skakanie po aplikacjach zamula, wejscie w menu tez zamulone . APlikacje wolno wchodza. Przełączanie kanałów tak jakby nie nadąrza za naciśnięciem przycisku na pilocie, albo kanał się przełączy i ze 2 sekundy jest czarny obraz a dzwiek jeszcze slychac z poprzedniego kanalu.. Mam co prawda kablowke i DVB-T ,ale nie wiem czy to normalne..
Ogladanie meczu (dynamiczne sceny ) tez troche malo wyrazne, najgorzej jak pilkarz biegnie i kamera go z bliska "sledzi" to pilkarz jest wyrazny niby ale reszta tak jakby smuży.. Nie wiem czy u Ciebie też tak jest??
Jesli chodzi o te ciemne narozniki to czesciowo jakby sie "polepszylo", gdy ustawilem "Sterowanie adapt. podś." na "wyłączony" (Menu-Obraz). Jest jakby lepiej..
Sprawdz jak bedzie u Ciebie i daj znac czy serwis sie odezwal i czy reklamacja bedzie uwzgledniona.
Pozdrawiam.

Z ciekawości, ten Panas ma choć 2 rdzeniowy procesor? Jeśli jest, tak jak piszesz, to odechciałoby mi się w ogóle używania takiego telewizora. Z tego co napisałeś to on ma menu jeszcze wolniejsze niż Toshiba, ba, Toshiba przy tym jest wręcz "wyścigówką". Nikt o tym wcześniej nie pisał...ciekawe.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tranceformer rozumiem ze masz mniejsze przyciemnienia niż ja?
zrobiłem dziś jeszcze parę zdjęć:
Jeśli dobrze pamiętam, ten panas nie ma direct-led'a? Widać jednak, że co producent...to inny problem. To by mnie bardziej irytowało niż sporadyczny clouding na ciemnym tle w nieoświetlonym pomieszczeniu.
 

firekage

New member
Bez reklam
.podobne masz te rogi ale u mnie chyba jednak gorsze trudno powiedzieć
Imho on ma gorsze, biała plansza wygląda wręcz tragicznie. Tam przyciemnienie jest duże, nawet bardzo.


Ps - kiedyś dbało się o produkt i markę. Dziś ma być "dużo, tanio...". Według mnie problemem jest jedynie świadomość klientów, wystarczyłyby lawinowe reklamacje i zaczętoby produkować dobry towar.

Zresztą, nie wiem czy czytaliście, ale ze względu na problemy i awaryjność UE nakazała produkować sprzęt (tutaj pamiętam, ze konkretnie chodziło o telewizory) wyższej jakości, by się po prostu po gwarancji nie sypały, na co odpowiedziano, że to nie problem, ale będzie drożej - innymi słowy, po cześci, przyznano co się dziś produkuje...więc, gdyby konsumenci byli świadomi i nie kupowali byle gówna to wówczas musianoby coś z tym zrobić, ale skoro większość nie widzi wad matrycy (clouding, banding, zaciemnione rogi) to o czym my tutaj mówimy...
 

firekage

New member
Bez reklam
Taki obraz może być w telewizorze za 1000 zł a nie za 3000 zł... AS650 to nie jest w końcu najniższa półka.

Nie żartuj, nawet telewizor za 1000 nie ma prawa mnieć tak zwalonego obrazu. Płacisz jednak za to, nikt Ci tego za darmo nie daje. Widziałem wiele 32 calowych, wręcz budżetowych tv i nie miały z tym problemów.

Bawiłem się niedawno 42LB5500, czyli nową serią LG, ale modelem, który...nie ma nic. Brak tego efektu! Ten telewizor kosztuje jakoś do 1500...
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie żartuj, nawet telewizor za 1000 nie ma prawa mnieć tak zwalonego obrazu. Płacisz jednak za to, nikt Ci tego za darmo nie daje. Widziałem wiele 32 calowych, wręcz budżetowych tv i nie miały z tym problemów.

Bawiłem się niedawno 42LB5500, czyli nową serią LG, ale modelem, który...nie ma nic. Brak tego efektu! Ten telewizor kosztuje jakoś do 1500...

Kolego im mniejszy led tym mniej kwiatków widać na matrycy i każdy Ci to powie. Sztuka to trafić na dużego leda bez wad, albo chociaż z minimalnymi wadami :p
 

firekage

New member
Bez reklam
Kolego im mniejszy led tym mniej kwiatków widać na matrycy i każdy Ci to powie. Sztuka to trafić na dużego leda bez wad, albo chociaż z minimalnymi wadami :p

Sztuka? Płacisz za to, żadna łaska producenta, a jeśli ten ma z tym problem to należałoby zwiększyć kontrolę jakości...
 

idiotyzm

New member
Wczoraj bylem w sklepie. Widzialem 3 modele Panasonica. A400 i 2 sztuki AS500. Model AS500 mial rowniez niedoswietlone rogi, chyba jeszcze bardziej niz tu na zdjeciach. Jest to duza wada i powinni to prawic w serwisie. Dziwne , ze takie telewizory wypuscili na rynek.
A400 wygladal juz dobrze, moze dlatego ze mial bardzo mocno podswietlony obraz.
 

Nazgul09

New member
Ja miałem przez 9 dni w domu 40AS640 i żadnych ciemnych rogów nie było - pod tym względem było wręcz idealnie - od 2 dni mam Samsunga 40H6400 i pomimo zachwytów na forum że teraz wersje H mają równomiernie podświetona matryce właśnie oglądałem jakąś reklame na jasnym tle i zauważyłem ciemne rogi na moim egzemplarzu AS640 bandingu też nawet śladowych ilości nie zaobserwowałem - jedynie rwanie i micro przycinki obrazu co go zdyskwalifikowało - i było jedyną przyczyną zwrotu.
 

Tranceformer

New member
TAk na marginesie , byłem dziś w sklepie z TV-kami .Dokladnie zacząłem się przyglądać pod tym kątem. I co mogę powiedzieć - wszystkie ,czy to samsungi , soniacze, panasy , toshiby itd- dosłownie wszystkie powyzej 42 cali na jasnych tłach rogi maja ciemniejsze.Niektóre w mniejszym stopniu , a niektóre w większym . Jak zapodają obraz z błekitnym morzem , rafą koralową , to wiadomo , że zwykły zjadacz chleba tego "raczej" nie dostrzeże. Ale jak lecą jakieś reklamki z kabla, i nagle białe tło ..to widać to na wszystkich większych telewizorach.
 

kuer3

New member
telewizor 3 czerwca został wysłany do serwisu ponieważ po zrobionych zdjęciach przez serwisanta nie umieli zdiagnozować wady . Dzwoniłem w poniedziałek i powiedzieli ze telewizor został zdiagnozowany i czekają na części które zostały wysłane w dniu w którym dzwoniłem i ponoć mają być u nich za dwa dni. Pytałem jakie części to powiedzieli że to panel? chodzi o matryce?
 

mmxrop

New member
Panowie czy w normalnym użytkowaniu bardzo widać te ciemne narożniki. Aktualnie mieszkam w danii i jest dobra cena na 50 cali model 650, i po tym artykule mono się zastanawiam czy kupować czy zrezygnować z tego modelu.
 

Bodzio213

New member
Jesli cena jest dobra ja bym sie nie zastanawial i kupil jezeli bedzie bardzo mocno widac zawsze mozna oddac na gwarancję :)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry