Ciemne plamy na ekranie

Duszolap

New member
Jak widzę to jakiś szczególny znak firmowy LG. Ponad rok temu próbowałem kupic monitor 24" LG. Na dzień dobry dostałem model z jeszcze większymi i bardziej widocznymi plamami - po 3(!) wymianach na inny dostawałem tylko kolejne konfiguracje plam - musze przyznać, że do dziś nie kupuje NIC LG tak mnie tamta sytuacja zraziła - całe szczęście wtedy przyjęli zwrot i oddali mi pieniądze a kupiłem Samsunga 226BW który do dziś mi i bardzo dobrze służy.
 

VANT

New member
Jak widzę to jakiś szczególny znak firmowy LG. Ponad rok temu próbowałem kupic monitor 24" LG. Na dzień dobry dostałem model z jeszcze większymi i bardziej widocznymi plamami - po 3(!) wymianach na inny dostawałem tylko kolejne konfiguracje plam - musze przyznać, że do dziś nie kupuje NIC LG tak mnie tamta sytuacja zraziła - całe szczęście wtedy przyjęli zwrot i oddali mi pieniądze a kupiłem Samsunga 226BW który do dziś mi i bardzo dobrze służy.
ja bym uważal tak samo z samsungiem....mam 2 monitory samsunga jeden też chyba z seri bw (20" taki z dotykowymi przyciskami), a 2gi 22" FHD P2270 i oba mają plamy, co więcej P2270 wali na różowo jak się patrzy pod kątem...
 

ZbyszekP73

New member
plamy na lcd

witajcie. niektórzy tu bzdury piszą o plamach z kurzu miałem to samo i stwierdzono początek przepalania się świetlówek od podświetlania a mam sony kdl32s3000 już 6-7 lat i to chyba jego koniec, włączony jest średnio 15 h dziennie
 

skowrone

New member
mialem to w lcd LG, wymieniono mi matryce na nowa w ramach gwarancji. I jest to wlasnie zabrudzenie, fachowiec powiedzial, ze moze sie tak dziac np gdy tv stoi w poblizu okna i jest narazony na pyly i kurz z zewnatrz. Zglosilem telefonicznie, gosc przyjechal z sasiedniego miasta od razu z matryca wymienil na miejscu.
 

lalas

New member
Witajcie ponownie, odkopuje trochę stary temat, znow mam kurz pod matryca, plamy jak poprzednim razem. Dodam tylko, że plamy powrócily znów pół roku temu, nie dawno przypomniałem sobie o tym wątku tutaj na forum. Najgorsze jest to, ze gdzieś posiałem fakturę :-( i chyba lipa z gwarancji będzie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak pamietasz gdzie kupiles, to wystarczy zwrocic sie z prosba o kopie FV i po sprawie. Czesto tak robilem.
 

seta_lp

New member
Panowie i Panie doradźcie co zrobić. Telewizor kupiłem niecały miesiąc temu i jest to LG 42la690s. Tydzień po zakupie zauważyłem dziwne ciemne smugi, które przechodzą przez prawie całą wysokość matrycy. Najbardziej widoczne są one na obrazach które są jednolite. Miejsce występowania 30 cm od lewej i prawej strony. Ogólnie środkowa część ekranu jest tak jakby brudna w tych smugach i plamach. Na clouding to mi nie wygląda a raczej na jakąś wadę w procesie składania TV.

Co robić? Gdzie najlepiej reklamować (w MM czy w LG)?
 

tdx

New member
Bez reklam
Panowie i Panie doradźcie co zrobić. Telewizor kupiłem niecały miesiąc temu i jest to LG 42la690s. Tydzień po zakupie zauważyłem dziwne ciemne smugi, które przechodzą przez prawie całą wysokość matrycy. Najbardziej widoczne są one na obrazach które są jednolite. Miejsce występowania 30 cm od lewej i prawej strony. Ogólnie środkowa część ekranu jest tak jakby brudna w tych smugach i plamach. Na clouding to mi nie wygląda a raczej na jakąś wadę w procesie składania TV.

Co robić? Gdzie najlepiej reklamować (w MM czy w LG)?

To o czym piszesz to banding
 

tdx

New member
Bez reklam
No to jest ta nierównomierność w doświetleniu matrycy widoczna szczególnie na jednolitych tłach.
Reklamować zawsze możesz ale czy Ci to uznają to nie wiem.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Można najpierw spróbować u sprzedawcy z tytułu niezgodności towaru z umową a na później zostawić sobie reklamowanie u importera/producenta czyli bezpośrednio w serwisie.
 

Flick

New member
Mam ten sam problem bandingu w LA660s wersji 47. Reklamowalem w serwisie LG, przyjechało dwóch Panów, stwierdziło, ze taka cecha krawędziowego podswietlenia i nic nie można zrobic. Sklep Euro AGD RTV tez nie chce wymienic za dobrą wola, jedynie zostaje mnie zastosować "niezgodność towaru z umową" - tylko nie wiem jak to wygląda, jesli ktos reklamował przez banding byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Banding jest irytujący w meczach i grach. Telewiozr ma niespełna 1,5 miesiąca.
 

electro69

New member
Mam ten sam problem bandingu w LA660s wersji 47. Reklamowalem w serwisie LG, przyjechało dwóch Panów, stwierdziło, ze taka cecha krawędziowego podswietlenia i nic nie można zrobic. Sklep Euro AGD RTV tez nie chce wymienic za dobrą wola, jedynie zostaje mnie zastosować "niezgodność towaru z umową" - tylko nie wiem jak to wygląda, jesli ktos reklamował przez banding byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki. Banding jest irytujący w meczach i grach. Telewiozr ma niespełna 1,5 miesiąca.
Czyli niestety kolejne opinie o tym że LG z roku na rok ma dalej duże problemy z bandingiem w swoich TV :-x ... jest to bardzo denerwujący problem i skutecznie zniechęca do zakupu nie licząc fatalnego Smart (bardzo uboga ilość polskich aplikacji).
Co do "niezgodności towaru z umową" to o ile się orientuję (jeśli błędnie to niech ktoś poprawi ;)) to jak już skorzystałeś z gwarancji producenta (bo był u Ciebie już serwis) to nie możesz skorzystać z "niezgodności towaru" ... po prostu musisz w przypadku awarii zdecydować z której formy naprawy będziesz korzystał.
Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Co do "niezgodności towaru z umową" to o ile się orientuję (jeśli błędnie to niech ktoś poprawi ;)) to jak już skorzystałeś z gwarancji producenta (bo był u Ciebie już serwis) to nie możesz skorzystać z "niezgodności towaru" ...

Jedno w żąden sposób nie ogranicza ani wyklucza drugiego. Możesz iść do sklepu i reklamować z tytułu NTzU
 

tysma

New member
Reklamowanie towaru z tytyłu niezgodności z umową wg mnie już nic nie da.
Zareklamujesz tak, to i tak sklep wezwie serwis LG, przyjedzie pewnie ten sam facet do Ciebie, który przyjechał zabrać, gdy reklamowałeś na gwarancji. Zabiorą na serwis i ekspertyza dla sklepu będzie taka sama. Wyślą ją do sklepu i tak Ci sklep odpowie, że według ich ekeprtyzy czy tam rzeczoznawcy to nie wada.
 
Ostatnia edycja:
Do góry