Ciekawe ustawienia w C91h i pewnie w Q

noise

New member
Zmierzylem sie z calym watkiem o C91h i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytania odnosnie ustawien.
Duzo osób pisze o slabej czerni i po pol roku uwazam ze jest slaba. Ogladam tylko materialy HD (720p).
Wczoraj (dopiero) jednak spojrzalem na ustawienia:

menu-Obraz-Ustawienia szczegolowe-Regulacja czerni

Okazuje ze standardowo jest ona wlaczona na Wyl (czyli wylaczona). Wystarczy przelaczyc na sedni lub maks by uzyskac czern prawie taka jaka jest na obudowie! Pytanie tylko jaki to ma wplyw na kolory jasne. Moze ktos juz doszedl do jakis wnioskow. Nie jestem dobry w takich ustawieniach ale na pewno zauwazlyem ze obraz jest naprawde czarny.

Kolorki dosc mocno zmieniaja jest jesli wlacze Kontrast dyn.ktore jest standardowo wylaczony.

Przstrzen kolorow- domyslnie Auto ale czy nie lepiej zrobic Szeroki?

Poprawa krawedzi - domyslnie wylaczona ale nei wiem jak ona dziala.

Cyf.red. szumu -tu jest Auto i zastanawiam sie czy nei wylaczyc tej funkcji gdy ogladam materialy HD? Tam material jest taki jak ma wygladac wiec po co w niego ingerowac ta funkcja?

Ostrosc - moze warto dac na maxa?

Ustawienia Niebieskie tlo a co to jest?

Oszcz.enerigii-Wyl,niski,sreni,maks. Na ile to faktycznie obniza zużycie i jaki ma wplyw na jakosc obrazu. Wydaje mi sie ze warto to wylaczyc.

Z samego TV jestem zadowolony i denerwuja mnie poziomie paski jasne kiedy wyswiwtlane sa napisy w filmie. One leca w prawo i lewo do konca ekranu :(

Ktos moze napisac na temat funkcji jw. Z gory dziekuje za pomoc i mysle ze innym tez sie przyda zebranie tych opcji ktore czesto sa wlaczone fabrycznie co chyba nie poprawia jakosci i jest powodem niezadowolenia np. z czerni :(
 

oski13

New member
Noise "podziwiam" Cie za tak szybkie zerknięcie do ustawień. Niemam modelu o którym mówisz ale tak na chłopski rozum to weź sobie poprzełączaj te ustawienia najlepiej na sygnale SD a gwarantuje Ci że zauważysz różnice. Pytasz o bardzo subiektywne rzeczy typu np przesterzeń kolorów czy tez ostrośc. Co do innych funkcji to widać różnice wiec niema to jak poprostu sobie poprzełanczac A bać sie niemasz czego bo zawsze zostaje funkcja przywrócenia domyslnych. Pozatym wszystko to jest opisane w instrukcji obsługi.
 

noise

New member
Sam nie bede sciamnial ze nie jestem zaskoczony tempem odkrywania. Generalnie robilem jasniej i ciemniej bez specjalnych ustawien. No moze tryb film ;) jeszcze.
Widze ze bede musial sam przetestowac te ustawienia ;)
 

wolfspirit

New member
Poczytaj trochę o kalibracji obrazu, to dużo pomoże w optymalnych ustawieniach:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=171237#post171237

Wyjaśnienia pytań:

Regulacja czerni - sztucznie rozszerza czerń robiąc ciemne partie obrazu jeszcze ciemniejszymi. Niestety może gubić detale o niskiej jasności. Ja mam chyba na min.

Kontrast dynamiczny - powoduje że ciemne sceny są ciemniejsze dodając czerni, jasne jaśniejsze dodając bieli. Przekłamuje naturalność. Preferuję wył. lub min.

Przestrzeń kolorów. Zieleń i pewne odcienie kolorów są znacznie intensywniejsze. Podoba mi się szeroki.

Poprawa krawędzi - sztuczne podbicie rozdzielczości przez uwydatnienie szczegółów - powoduje efekt halo na krawędziach. W materiale SD wzmaga pikselozę. Wyłączyć!

Ostrość na max - nie polecam. Najwyżej do połowy. Efekt halo i działanie jak wyżej.

Cyf.red. szumu - rozmywa szum przy nadawaniu sygnału z anteny, zaciera kontrast i detale. Obraz może się "mazać" przy ruchu. Wyłączyć jeżeli obraz jest ze źródeł cyfrowych.

Niebieskie tło - gdy brak sygnału obraz nie szumi tylko jest cały niebieski.

Oszczędzanie energii - widać głównie w bardzo jasnych scenach.
Generalnie ogranicza moc dawaną do panelu. Panel świeci mniej intensywnie gdy jest jasny. Może być nawet przydatne gdy ma się dośc ciemny pokój lub ktoś nie lubi gdy mu w ciemności plazma zbyt ostro daje po oczach + oszczędza energię. Ja mam średni.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Mam w zasadzie poustawiane jak u Ciebie. Przy czym oszczędzanie mam na maksimum i zauważyłem, że przy bardzo jasnych scenach jasność potrafi w widoczny sposób zmieniać się skokowo z bardzo jasne na nieco mniej jasną lub odwrotnie. Myślę, że to właśnie działanie tej funkcji. Z przestrzenią kolorów jeszcze nie eksperymentowałem.

ArtS :)
 
Do góry