Ciekawe rozwiązanie na Klipsch Horn

panalgsung

New member
Przeglądając YT natknąłem się na ciekawą i prostą modyfikację kolumn Klipsch RF-7:

https://www.youtube.com/watch?v=lqMk5mUhD3s


Wystarczy usztywnić obudowę tuby, żeby wysokie tony lepiej wybrzmiewały. Powinno to zadziałać dla każdych kolumn Klipscha z tubą. Co o tym sądzicie? Koszt niewielki więc zamierzam tego spróbować z moimi F-1 (maty bitumiczne już zamówione).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, o tym samym pomyślałem.
Przecież zmienia się charakterystyka brzmienia, a czy na lepsze?
Ciekawe jak Klipsch się odnosi do tej modyfikacji?
 

panalgsung

New member
Wg tego gościa dźwięk jest zauważalnie lepszy. Koszt jest mały, więc to wypróbuję i podzielę się spostrzeżeniami, czy warto. Możliwe, że jak to często bywa dla niektórych będzie lepiej, dla niektórych gorzej ;)
 

panalgsung

New member
Dodaję spostrzeżenia po modyfikacji i lekkim osłuchaniu:

- wysokie tony brzmią znacznie lepiej (najbardziej słychać to w Take a look around Limp bizkita, gdzie w kulminacyjnych momentach dźwięki talerzy nachodziły na siebie brzmiąc jak sopranowa kupa, a teraz słychać każdy talerz z osobna i nic się nie zlewa :) )

- wydaje mi się, że wysokie tony trochę się ściszyły (ale ciężko mi to stwierdzić, w niektórych utworach wydaje mi się, ze jest ich za mało, a w niektórych jest całkiem sporo) - po lepszym osłuchaniu podam czy pod tym względem jest ok.

- w pozostałych aspektach nie zauważyłem pogorszenia jakości brzmienia


Materiału trochę mi zostało, więc wzmocniłem również konstrukcję przedniego bass refelxu. Dodam, że słucham muzyki stereo z Audyssey bypass (bo na Audyssey mocno obcinał mi poniżej 120 Hz), ale później zrobię też ponowną kalibrację (może będzie mniej problemu ze zbyt dużym obcinaniem częstotliwości przez rezonanse).

Myślę, że każdy posiadacz kolumn Klipsch powinien wypróbować to rozwiązanie :)
 
Do góry