Ciekawe pytanie, DVI-D a DVI-D różnica

Mistic

New member
Witam jak wiemy istnieje pare rodzajów kabla DVI choćby DVI-I itp http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface . Ale teraz konkretnie chodzi mi o jeden rodzaj tego połączenia czyli DVI-D ale jak wiadomo DVI-D występuje w 2 wersjach single link i DVI-D dual link, różni się to tym że dodatkowe wejścia w DVI-D dual link odpowiadają za szybszy przesył danych cyfrowych, a moje pytanie polega na tym że mam TV plazmowy o rozdzielczości 1024x1024 wyposażony w wejscie DVI-D dual link i interesuje mnie to że jak podłącze np. Playstation 3 kablem HDMI-DVI-D do TV to czy jeżeli zrobie to za pomocą złącza DVI-D single link to będe miał obraz w HD 720p, 1080p, czy musze szukać kabla DVI-D dual link. Generalnie pytanie dotyczy tego czy kablem DVI-D single link można uzyskać obraz na wejściu DVI-D dual link. A jeżeli mój TV nie obsługuje protokołu HDCP a PS3 taki protokół posiada to czy przez kabel HDMI-DVI-D będe miał obraz w HD czy zostanie on przeskalowany do niższej rozdzielczości 420p???
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Wiciu

New member
Mistic napisał:
A jeżeli mój TV nie obsługuje protokołu HDCP a PS3 taki protokół posiada to czy przez kabel HDMI-DVI-D będe miał obraz w HD czy zostanie on przeskalowany do niższej rozdzielczości 420p???
Pozdrawiam.

nie, nie ujzysz nawet obrazu.
 

setunia

New member
Bez reklam
Wiciu napisał:
nie, nie ujzysz nawet obrazu.

Z tego co wyczytałem, poprawna implementacja protokołu HDCP powoduje blokadę przesyłu sygnału HD w przypadku braku tego zabezpieczenia w odtwarzaczu lub odbiorniku. W tym przypadku sygnał wizyjny HD jest skalowany w dół, czyli do 480p, lub 576p.
 

szymen

New member
kablem HDMI-DVI-D do TV to czy jeżeli zrobie to za pomocą złącza DVI-D single link to będe miał obraz w HD 720p, 1080p, czy musze szukać kabla DVI-D dual link.
CO sie wtedy stanie? Bo ja mam wyjscie z kompa DVI-D dual link i chce podpiac go do tv na HDMI, kupilem kabel na allegro, ktory wg zdjecia powinien byc dual link (24+1) a jest single... Czy nic sie nie stanie jak podepne kompa do tv tym kablem (albo czy w ogole zadziala? )
 
Do góry