Cideko Simple Box Odtwarzacz multimedialny Android

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Urządzenia w większości nie są jeszcze niedopracowane (zwłaszcza wczesne tegoroczne konstrukcje), mają problemy z flash (np. Cideko ma niby support Flash Lite 9.0, a w praktyce wygląda to cienko), często przycinają się filmy, w przypadku większych materiałów HD w niektórych urządzeniach to reguła. Przeglądarka internetowa jest wolna, strony wczytują się koszmarnie długo, są problemy z wyświetlaniem niektórych stron.

Z reguły działają pod takim sobie Androidem 2.2 Froyo (choć są też "chińczyki" na 2.0 i 2.1), zmodyfikowanym przez producenta, niektóre modyfikacje na pewno na zdrowie systemowi nie wyszły. Nowsze są na trochę lepszym Gingerbreadzie, pojawiają się też już powoli urządzenia na 3.0, ale nie miałem z nimi do czynienia.

Większość urządzeń z pierwszej połowy tego roku jest zbudowana na ARM 600 Mhz (i słabszych) i tych nie należy brać pod uwagę przy zakupie - to za słaby procesor dla multimediów HD. Choć np. Cideko całkiem przyzwoicie radzi sobie z multimediami (testowałem i bardzo płynnie odtwarzał nawet pliki HD z dużym bitrate), czyli problem ten nie dotyczy wszystkich konstrukcji - to może kwestia dbałości producenta o wykonanie.

Wspomniany tutaj Evolve Solaris pracuje na ARM Skyviia SV8860 (459MHz), jest przyzwoitym sprzętem, choć już troszkę "po czasie", dobrze radzi sobie z multimediami, plusem jest dostęp do do sklepu z aplikacjami Sky Cloud, OK jest też stosunek jakości do ceny, bo można go kupić za niewiele ponad 400 zł.

Podobne konstrukcje to: AndroidTV Box (Android 2.2 TV Box HDD Media player), DTV TOGO TV , taki trochę "no name" oznaczony Android 2.2 OS Full HD Network Media Player (kosztuje tylko 100 dolarów), IP TV Box, PC TV Box player, Smart TV Box... To chińskie produkcje, dość różne jakościowo, ale spełniające swoje podstawowe funkcje.

Na pewno bardzo interesujące są wchodzące na rynek urządzenia, już solidniej dopracowane, z bardzo przemyślanymi modyfikacjami Androida. Przykładem są choćby MEDIA-DROID ENGAGE HQ MT7001 i MT7002. Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale rozmawiałem na chacie z koreańskim dziennikarzem specjalizującym się w IT, który ma 7002 od kilku dni do testów i facet twierdzi, że sprzęt jest dopracowany w każdym calu i można z nim robić wszystko. Napisał mi, że płynnie odtwarza nawet MKV z H@5.1 powyżej 16 referencyjnych ramek, co jest prawdziwą rzadkością.
Model HQ MT7002 ma procesor ARM Cortex A8, 1,2 GHz z 512k pamięci podręcznej L2, RAM 512 MB DDR2, pamięć wewnętrzna: 2 GB NAND Flash - to już naprawdę solidna maszyna.
MT7001 ma procesor: ARM Contex A9, 800 Mhz z dodanym silnikiem 3D, RAM 512MB DDR2 i pamięć wewnętrzną 4 GB NAND Flash.

Nie wiem, skąd goście wzięli cenę (chyba z sufitu), bo na grupery.pl sprzedawali w przedpłatach model 7001, grupowo w cenie 559 zł, czyli OK, ale napisali, że cena bez rabatu wynosi 1120 zł.

Za tę kwotę jest to kompletnie nieopłacalny zakup, a wygląda na to, że Media-Tech taką sobie wymyślił Multimedialne centrum rozrywki MT7001 oparte na systemie operacyjnym Android 2.3 , WIFI, LAN, 2 x USB, czytnik kart SD/MS/MMC, HDMI, pełnowymiarowy pilot, w zestawie z DVB-T dongle MT4163 tuner do odbioru cyfrowej telewizji i radia DVB-T | Media-Tech

Dostawa ma być od 15 listopada, więc przypuszczam, iż w tym terminie sprzęt będzie na rynku.

Dodać warto, że są już dostępne mocne i lepsze od powyżej opisanych urządzenia (dodać też trzeba, że prawie o połowę tańsze, jeżeli przywołana cena okaże się obowiązującą) w których można przełączać się między Androidem a normalnym firmware - myślę tutaj o Xtreamerze Prodigy (tu więcej http://www.hdtv.com.pl/forum/702400-post31.html) oraz HiMedia HD900B.

To znacznie lepszy wybór od sprzętu tylko na Androidzie....
 

szczytu

New member
Sorry za odkop, ale nie chciałem tworzyć nowego tematu. Mam pytanko czy może ktoś z posiadaczy tego cuda próbował zainstalować na nim Iple, czy tvn player?
 

GBH

New member
Witam,
Postanowiłem się zarejestrować i odpowiedzieć oraz cos dopisać

Ponawiam temat. Ktoś testował na tym iple albo tvn player. Jak ogólnie działa to urządzenie bo zastanawiam się nad zakupem.

Zainstalować się da - oglądać się nie da.
Po prostu Simple Box tego nie uciągnie. podobnie jak nie uciągnie gier androidowych i bogatych stron internetowych. W najlepszym wypadku widać kilka klatek z filmu bez dźwięku (w tvn player, bo ipla nawet ani dychnie).

Ponadto prawdą jest że ogólnie szybkość przeglądarki to istna masakra, nadaje się najwyżej do odczytania e-maili. Jak strona www ma jakiegoś sporego flasha to potrafi się nawet wykopać ... po odczekaniu nawet kilku minut.

I jeszcze kilka moich uwag.

Z jakiegoś powodu Simple box odłącza sygnał analogowy audio gdy ustawi się sygnał cyfrowy na S/PDIF. Dzięki tamu nie można mieć na przykład analogowego sygnalu na TV i cyfrowego na amplitunerze jednocześnie - genialne!:?

Ponadto dławi dźwięk DTS na mkv (przynajmniej niektórych).

Jak nie będzie jakiegoś nowego firmware to kiepsko.

Pozdrawiam
 
Do góry