Ciągłe problemy z vertical banding/DSE. Jaki tv będzie mieć czysty ekran?

ralotm

New member
No to zrób to teraz jak coś go oddasz bo gorzej jak go zawiesisz za miesiąc i wyjdzie Ci taki clouding że ciężko było oglądać filmy w nocy. Ja czekam na zwrot ale chyba sony xh90 zaatakuje
 

ralotm

New member
Tak odsyłałem go kurierem, mam nadzieję że rtv euro agd nie będzie robić problemów ze zwrotem, ale nie kupię drugiego tv bo boję się że zostanę z dwoma tv
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Panie Znafco, to jest LG.
...

Myślałem o LG a napisałem SAMSUNG. Całą reszta mojej wypowiedzi aktualna.
Na rtings dostał mocno przeciętne oceny, nie chcąc już pisać słabe (5,9/10 pkt dla filmów), chociaż akurat same odblaski matrycy ocenili 7/10 więc tragedii nie ma chociaż na pewno ma gorszą powłokę od NANO85.
 
Ostatnia edycja:

Gregor66

New member
Niestety sprawdzenie w domu bez kupowania nie jest możliwe ;), no i żeby sprawdzać to trzeba wiedzieć co. Mój ostatni TV to był kineskopowy Thomson.
I dla niezdecydowanych- po przesiadce z niemal 10 letniego projektora, wczorajsze wieczorne oglądanie to uczta dla oka. Obraz żyleta i kolory bajka :). Wszystko opiera się na porównaniach z wcześniejszymi doświadczeniami.
 

Pihexur

Member
Niestety sprawdzenie w domu bez kupowania nie jest możliwe ;), no i żeby sprawdzać to trzeba wiedzieć co. Mój ostatni TV to był kineskopowy Thomson.
I dla niezdecydowanych- po przesiadce z niemal 10 letniego projektora, wczorajsze wieczorne oglądanie to uczta dla oka. Obraz żyleta i kolory bajka :). Wszystko opiera się na porównaniach z wcześniejszymi doświadczeniami.
Kupujesz i za 14 dni oddajesz i cała filozofia. Używasz w tym czasie tak jak Ci pasuje i bierze dz kolejny tv na 14 dni

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

ralotm

New member
Kupujesz i za 14 dni oddajesz i cała filozofia. Używasz w tym czasie tak jak Ci pasuje i bierze dz kolejny tv na 14 dni

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Odeslji sobie 65 cali, tak jak rtv nie przyjmuje do sklepów, dpd do punktu tylko, to trzeba zapakować włożyć do auta co w osobówkę się nie mieści i dowieź do punktu. To nie jest cała filozofia bo ja mam dość i chce kupić teraz coś fajnego
 

Pihexur

Member
Oddawałem 75 cali dwa razy do media Markt. Wystarczy kogoś z busikiem i tyle .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Pihexur

Member
Odwołuj się załączając zdjęcia. Nie odpuszczaj.
No i zaczynają się schody. Dwa raz panel wymieniony z racji dse. Przy drugim panelu do dse doszedł klej widoczny z matrycy. Serwis wydał opinie że nagle i dse i klej nie wpływają na jakość oglądania. Serwis który robił mi te wymiany , skierował bezpośrednio do samsunga a ten twierdzi , że skoro Serwis wydał taka opinie to jest wszystko dobrze... Może to ja czegoś nie rozumiem ale skoro dwie wymiany były wykonane z poolwodu dse to dlaczego przy trzeciej jest problem nawet gdy doszedł defekt w postaci tego kleju??

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dzięki - nie narzekam.
Kilka osób z mojej wiedzy tak zrobiło i cieszą się NOWYM telewizorem.
 

Arturuss

New member
Witam mam pytanko jakieś pół roku temu kupiłem lg 75sm8600 clouding nie dawał mi spokoju chociaż myślałem że się przyzwyczaję więc tv sprzedałem. W zeszłym tyg kupiłem 75q90t ale dse podczas oglądania meczu mnie po prostu zabiło (pionowe linie przez cały ekran podczas ruchu). Tv oddałem po 1 dniu. Zastanawiam się nad 77cx i teraz moje pytanie czy tam też mam się spodziewać takich atrakcji? Czy poza możliwością wypalenia nie mam się czego obawiać. Pytam bo tv jak dla mnie kosztuje spore pieniążki (w małych sklepach koło 15tys) moim poprzednim tv przez lata była plasma panasonic 55 cali st 60 i była idealna poza rozmiarem i aktualizacjami oprogramowania których po prostu nie było.
 

skimi11

Member
W cx możesz spodziewać się pionowych linii podczas szarych (lub po prostu ciemnych) scen na jednolitym kolorze (paski wąskie i gęste). Jeśli nie grasz w gry, to raczej nie uświadczysz. Możesz sobie zobaczyć vertical banding LG CX na YT, jest kilka filmów w języku angielskim.
W sklepie na wystawie sprzedawca włączył mi 5% szarości i te kreski były lekko widoczne. Jest gość na YT, który widzi to w każdej grze i w komentarzach można zobaczyć, że nie tylko on ma z tym problem, dlatego zwracam na to uwagę. Ale jeśli nie wypalenia to ja bym się nie przejmował i kupiłbym właśnie cx
 
Ostatnia edycja:

Arturuss

New member
Dziękuję za informację chyba i tak będę zmuszony kupić cx 77 bo telewizory LCD są moim zdaniem tragiczne pod względem dse (tv za blisko 10 tys cały w pasach Q90t) Boję się tylko ze kupię oleda za 15 i nadal będę widział niedoskonałości w postaci vertical banding jak wspomniałeś... Znalazłem sklep który niby na życzenie klienta sprawdza matrycę przed zakupem ale czy faktycznie tak jest..
 

skimi11

Member
Ja musiałem 2 tv wymienić przez dse i w końcu został u mnie najtańszy, czyli Samsung q77t i mogę nareszcie w spokoju obejrzeć mecz. Ma trochę cloudingu, ale nie ma idealnych tv. Myślałem nad OLED, ale u mnie tv chodzi po 12+ godzin dziennie i nie chciałem ciągle myśleć o wypaleniach.

Ja pytałem w ME i sprzedawca mi mówił, że mi normalnie rozpakują i będę mógł podłączyć pendrive z ekranami testowymi (ale teraz niestety chyba większość sklepów zamknięta). Nie skorzystałem z tej oferty, ale daję znać. Zresztą w sklepach jest tak jasno, że nie wiem, czy to ma sens.
Myślę, że nie biorąc pod uwagę wypaleń, to z CX będziesz bardzo zadowolony. Niedoskonałości przy 5% jasności jednolitego tła nie jest tak widoczne jak DSE z nierównego podświetlenia w ledach. W full array ledach jest to widoczne dosłownie przy każdym jednolitym tle bez względu na jasność (przynajmniej w Samsungach q80t i q90t).
 
Ostatnia edycja:

Arturuss

New member
Dokładnie wydaje mi się że masz rację. Muszę niedługo kupić tv bo żona mnie zabije - ona nie widzi żadnych niedoskonałości Ja jestem uczulony szczególnie jak odpaliłem Pes na Q90t 75 cali to Dse po prostu wylało się z tv....
 
Do góry