Ciągłe problemy z vertical banding/DSE. Jaki tv będzie mieć czysty ekran?

Petru23

Banned
No masz hx800 serie, bywa po 2500 PLN. Ale że słabym sygnałem przeciętnie sobie radzi. Raczej do treści HD i wyżej.
 
Ostatnia edycja:

Pihexur

Member
Po wymianie drugiej matrycy wygląda tak. Plus prawdopodobnie z rogu wychodzi klej z warstwy antyrefleksyjnej. Miesiąc-dwa i zgłaszam druga rękojme i biorę zwrot gotówki.
2b8191d92ba4ed00e17ea34fadf7a332.jpg
5f0d99e10ff8b1cef573edc0f354de86.jpg
09f5e11e922ccd57a637ca2962f86eba.jpg
c483ce3841d57a7dfcf9edfa7efb554a.jpg


Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Pamiętaj, że rękojmię zgłaszasz niezwłocznie po wykryciu wady. Takie coś jak widoczny klej, ewidentne przebarwienia itp jak zgłosisz za miesiąc czy dwa to mogą Ci je odrzucic. Konsument też ma warunki do spełnienia zgłaszając rękojmię, warto się z nimi zapoznać.
 

Pihexur

Member
Pamiętaj, że rękojmię zgłaszasz niezwłocznie po wykryciu wady. Takie coś jak widoczny klej, ewidentne przebarwienia itp jak zgłosisz za miesiąc czy dwa to mogą Ci je odrzucic. Konsument też ma warunki do spełnienia zgłaszając rękojmię, warto się z nimi zapoznać.
Tak mi podpowiedział technik ktory wczoraj był ale chyba masz rację, właśnie zgłosiłem

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Pihexur

Member
Po wymianie drugiej matrycy wygląda tak. Plus prawdopodobnie z rogu wychodzi klej z warstwy antyrefleksyjnej. Miesiąc-dwa i zgłaszam druga rękojme i biorę zwrot gotówki.
Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
Technik był tydzień po wymianie I bardzo niezadowolony chyba , że już trzeci raz musiał się fatygować. Stwierdził, że to w roku czyli ten klej to nic takiego a matryca świeci równo... dziwne skoro ostatnie 2 wizyty i dwie wymiany tyczyły się takich samych objawow

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Nie byłbym dla niego miły, delikatnie rzecz ujmując. Ma być tak, jak przed naprawą. Koniec i kropka. Żadnych śladów ingerencji w konstrukcję, pozostałości po montażu czy nierównomierne zabawienie ekranu.
Prześlij to do sony, niech mają świadomość sytuacji. Wzywaj dziada raz jeszcze i niech usuwa ten bajzel. Stanowczo ale grzecznie. Każdy serwis wystawi Ci ekspertyzę spapranej naprawy jak coś
 

Pihexur

Member
Nie byłbym dla niego miły, delikatnie rzecz ujmując. Ma być tak, jak przed naprawą. Koniec i kropka. Żadnych śladów ingerencji w konstrukcję, pozostałości po montażu czy nierównomierne zabawienie ekranu.
Prześlij to do sony, niech mają świadomość sytuacji. Wzywaj dziada raz jeszcze i niech usuwa ten bajzel. Stanowczo ale grzecznie. Każdy serwis wystawi Ci ekspertyzę spapranej naprawy jak coś
Defekt ten sam od dwóch naprawach plus doszedł ten wychodzący klej a oni taki kit wciskają

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
6e61bae8f4357f10d9df8e7cb8d1f97d.jpg
 

Pihexur

Member
Ten klej faktycznie wygląda słabo !
Śmiechu warta ta diagnoza. Śladowa ilość kleju nie wpływa na jakość obrazu. Czyli również dobrze mogłaby być popękana ramka i też nie wpływa na jakość obrazu.. odwołałem się już do samsunga. Wielki fachowiec, niezadowolony ze musiał przyjechać i robić parę zdjęć

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Gregor66

New member
Kupiłem w końcu TV. Po kilkuletnim użytkowaniu projektora nie spodziewałem się efektu, który mi bardzo przeszkadza.Pisałem wcześniej, że mam pokój zaciemniony, ale chciałem skorzystać z dobrodziejstwa telewizora. Odbijam sie w TV ja, kanapa okno i wszystko dookoła. Wystarczy troche ciemniesza scena. Dzisiaj dzień pochmurny, a tu taki zonk.
Czy to normalne? Czy są telewizory z matrycą "nieodbijającą", a jeśli tak to jakie?
 

Pihexur

Member
Kupiłem w końcu TV. Po kilkuletnim użytkowaniu projektora nie spodziewałem się efektu, który mi bardzo przeszkadza.Pisałem wcześniej, że mam pokój zaciemniony, ale chciałem skorzystać z dobrodziejstwa telewizora. Odbijam sie w TV ja, kanapa okno i wszystko dookoła. Wystarczy troche ciemniesza scena. Dzisiaj dzień pochmurny, a tu taki zonk.
Czy to normalne? Czy są telewizory z matrycą "nieodbijającą", a jeśli tak to jakie?
Nie ma takich . Nawet nie napisałem co kupiłeś. Ja mam tv z powłoką że mnie antyrefleksyjna i też to nie jest tak, że się nic nie odbija

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

SDman

Banned
Kupiłem w końcu TV. Po kilkuletnim użytkowaniu projektora nie spodziewałem się efektu, który mi bardzo przeszkadza.Pisałem wcześniej, że mam pokój zaciemniony, ale chciałem skorzystać z dobrodziejstwa telewizora. Odbijam sie w TV ja, kanapa okno i wszystko dookoła. Wystarczy troche ciemniesza scena. Dzisiaj dzień pochmurny, a tu taki zonk.
Czy to normalne? Czy są telewizory z matrycą "nieodbijającą", a jeśli tak to jakie?
Były modele Samsunga z roku 2019 i bodajże wcześniejsze również.
https://www.youtube.com/watch?v=Jaub5QkIk2o&t=35s

Zgapiłem się i nie kupiłem Q80R czy by został po PDP nie wiem ale może zaskarbiłby sobie moją przychylność brakiem odbić co prawda patrząc tylko na wprost.
OLED`y to już całkiem "czarne lustro" w domu prawie można się ogolić ;)
 

Gregor66

New member
Kupiłem 75un85003la. Czyli wychodzi na to że do TV też trzeba zaciemniać. Zamienił stryjek siekierkę na kijek ;). Mam nadzieje że więcej negatywów nie znajdę.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
No ale czego się spodziewałeś kupując TV z prawie najniższej półki?
I to jeszcze zdecydowanie nie polecanego SAMSUNGA.
 

Gregor66

New member
No ale czego się spodziewałeś kupując TV z prawie najniższej półki?
I to jeszcze zdecydowanie nie polecanego SAMSUNGA.

Panie Znafco, to jest LG.
Zadałem konkretne pytanie, chcesz błysnąć to odpowiedz na pytanie.
Ja twojego pytania nie rozumiem. Znaczy że powienem sie spodziewać lustrzanej matrycy?!
 

ralotm

New member
Panie Znafco, to jest LG.
Zadałem konkretne pytanie, chcesz błysnąć to odpowiedz na pytanie.
Ja twojego pytania nie rozumiem. Znaczy że powienem sie spodziewać lustrzanej matrycy?!


Miałem go i na prawdę nie wiem czemu jest polecany na forum, chyba za obsługę. Obraz lipa, jeszcze clauding taki, że sie oglądać nie dało.
https://ibb.co/vVvQgXb


Będziesz go wieszał ? bo u mnie clouding wyszedł dopiero po zawieszeniu. Na szczescie oddalem
 

Gregor66

New member
Chciałem wieszać, na razie stoi. Nie mam żadnego doświadczenia z TV. Od czegoś musiałem zacząć, jeszcze mnie zniechęca dostęp do usb. Na co zamieniłeś?
 
Do góry