CI+ i multimedia

flappyduck

New member
No to patologia. Co na to urząd ochrony konkurencji ? Brak przestrzegania transferu, brak czasami sygnału w nocy. Wywalanie komunikatu "nieoczekiwana zmiana sieci" ? Dzięki za info.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
No to patologia. Co na to urząd ochrony konkurencji ? Brak przestrzegania transferu, brak czasami sygnału w nocy. Wywalanie komunikatu "nieoczekiwana zmiana sieci" ? Dzięki za info.

Co ty bredzisz? Nie ma chyba wśród ogolnopolskich dostarczycieli kablowki nikogo, kto byłby tak hejtowany jak mm. Jeśli masz problemy z UPC to wezwij serwis, zmień router albo okablowanie. Żadna kablówka w Polsce nie daje tyle co oni. Wczoraj oglądałem skoki na smartfonie, w mieszkaniu gdzie nie ma internetu i kablówki. Smark połączył się z siecią upc wi-free a reszty dopełnił horizon go. Jako że nie dałem rady wrócić do domu przed 20 to zdalnie przez aplikację ustawiłem nagrywanie filmu. Kto inny daje ci takie możliwości?
 

flappyduck

New member
U mnie nie ma po prostu wyboru. Tylko te dwie. No i ta niespodzianka.. To że Ty nie miałeś takich akcji to gratuluje. Ja miałem aż za wiele. A po co mi horizon jak mam tv android/smart ? To im się pali grunt pod nogami, bo mało komu potrzebne obecnie nagrywanie/aplikacje w zbędnym urządzeniu na kurz.
 

strzala

Member
No i Tobie ufam UPC bye bye

Jaki masz konkretnie model i z którego roku?
Ja mam 46PFL8007K z 2012 roku, zatem raczej wyższy model, chociaż można go już określić wiekowym. Znajdował się on na liście kompatybilnych z modułami Multimedii urządzeń, a Multimedia stosuje co najmniej 4 różne moduły Conax 4 różnych producentów. Mnie się trafiły akurat dwa(mam multiroom) Neotion Conax DVB-CI(CAS7). Przyszedł technik od nich i próbował to zainstalować w moim Philipsie. Włożył pierwszy, pojawił się normalny dźwięk, a na całym ekranie tylko zielona pikseloza. Próbowaliśmy coś tam ustawiać, ale to nic nie dało. Przy drugim module zielona pikseoloza była już tylko na dolnej połówce ekranu, a górny był rozkodowywany w miarę normalnie. Zostawiłem ostatecznie te niedziałające moduły i później próbowałem coś tam jeszcze sam kombinować, dociskać w slocie telewizora itp. i trochę to jeszcze poprawiło dekodowanie, ale nie było rewelacji. Na szczęście Multimedia nie paruje karty z modułem, więc kupiłem na znanym portalu ogłoszeń lokalnych jakiś używany, stary moduł Conax Smit za 40zł, przełożyłem kartę i na nim działa już prawie dobrze. Prawie, ponieważ czasami potrafi pojawić się jeszcze drobna pikseloza, a szczególnie przez chwilę po włączeniu telewizora ze stanu uśpienia, tak jakby coś tam potrzebowało się "rozgrzać". Tak że jak widać nie ma rewelacji jeśli chodzi o współpracę Philipsów z modułami CI, a już nawet nie myślę co będzie jak zajdzie potrzeba przejścia na CI+(perspektywa przejęcia Multimedii przez UPC).


Ale po co?
UPC właśnie kupuje MM.
No chyba że teraz masz niższą cenę.

To przejęcie może potrwać ze 2 lata, bo na razie sprawa utknęła w UOKiKu.


Co ty bredzisz? Nie ma chyba wśród ogolnopolskich dostarczycieli kablowki nikogo, kto byłby tak hejtowany jak mm. Jeśli masz problemy z UPC to wezwij serwis, zmień router albo okablowanie. Żadna kablówka w Polsce nie daje tyle co oni. Wczoraj oglądałem skoki na smartfonie, w mieszkaniu gdzie nie ma internetu i kablówki. Smark połączył się z siecią upc wi-free a reszty dopełnił horizon go. Jako że nie dałem rady wrócić do domu przed 20 to zdalnie przez aplikację ustawiłem nagrywanie filmu. Kto inny daje ci takie możliwości?

To prawda, Multimedia jest hejtowana, ale trzeba znać dokładne przyczyny. Działają w ok. 2000 miejscowościach, przejmowali wiele niewielkich sieci lokalnych. To spowodowało, że są ogromne różnice w jakości infrastruktury i co za tym idzie oferta nie jest wszędzie jednorodna. Tzn. są miejscowości mające liczbę kanałów okrojoną nawet o połowę w porównaniu do standardowej oferty Multimedii, a opłaty abonamentowe są takie jak wszędzie. Też bym się wkurzył, gdyby to na mnie trafiło. Dotyczy to głównie mniejszych miejscowości, gdzie nie ma konkurencji i Multimedia jest jedynym operatorem, więc jest hejt. Po przejęciu będzie hejtowane UPC, bo nie sądzę, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki nagle zainwestują miliony złotych i wszędzie szybko infrastruktura będzie taka sama. Akurat nie dotyczy to Warszawy, bo jest jedną z kilku miejscowości, gdzie oferta jest lepsza od standardowej(kilkanaście kanałów HD więcej).

No tak, żadna kablówka w Polsce nie daje tyle co UPC i za tak wiele co UPC. O tym zapomniałeś wspomnieć. Na pewno sytuacja się nie poprawi, jeśli będą przejmować główną konkurencję.
Byłeś dużym szczęściarzem, że znalazłeś się w mieszkaniu mieszczącym się w budynku, gdzie akurat jest UPC i mogłeś obejrzeć te skoki przez Horizon Go. To teraz napisz jak można to zrobić tam gdzie w pobliżu nie ma UPC, bo Horiozn Go działa chyba tylko w obrębie macierzystej sieci internetowej?
Słyszałeś o Multimedia Go? Tam też jest kilka programów ograniczonych do sieci Multimedia, ale nie dotyczy to żadnego sportowego. Zatem mając na przykład Orange w komórce mogę sobie spokojnie gdziekolwiek mam dostęp do internetu oglądać takie kanały jak Eleveny, Eurosporty, Polsaty Sport czy Sportklub. Odpowiedz sobie sam, która z tych usług jest lepsza pod tym względem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry