Chrzanione błyszczące ramki :[

be_er

New member
Witam Forumowiczów!

Poratujcie!
To już, qrna, szans nie ma na kupno ładnego telewizora?
Na początku był Samsung - każden jeden TV z tym napisem lśnił jak psu... bimbały ;)
A teraz to już chyba każdy producent poszedł w tę stronę!
Czy to takie "fajne", "ładne", "szpanerskie"... żeby TV błyszczało, odbijając wszystko w obudowie?!
Serio pytam - jakoś nie łapię tego 'tryndu'... :(
Podpowiedzcie, pliiizzz, jaki model 32calowego TV można jeszcze dziś kupić, biorąc pod uwagę fakt, że oprócz porządnego wyświetlania obrazu, musi też elegancko wyglądać? Przy czym elegancko = jest czarny, matowy, ma jak najmniejszej szerokości ramkę (przede wszystkim po bokach, bez sztucznego poszerzania). I nic mu nie błyszczy!

(PS.: ;) Oczywiście wiem, że wszystko jest kwestią gustu. I że wielu z Was ma błyszczące TV i uważacie je za OK. Rozumiem to. Ale post ten traktujcie serio - po prostu mnie się to nie podoba i już. I dlatego nie mogę sobie niczego wybrać :[. Pozostaje niemal tylko SONY, który cenowo zidiociał...)
 

jtd

New member
Bez reklam
To pozostaje ci tylko kupic telewizor z ramka blyszczaca i samemu ja zmatowic szorstka sciereczka lub papierem sciernym.
 

Quad

New member
jtd napisał:
To pozostaje ci tylko kupic telewizor z ramka blyszczaca i samemu ja zmatowic szorstka sciereczka lub papierem sciernym.
Jak to bedzie wyglądało? Watpie aby udalo sie to rowno zmatowic?
Juz predzej moze jakies naklejki zastosowac. Przynajmniej pozniej bedzie mozna proces odwrocic, bo po uzyciu papieru sciernego to juz bedzie pozamatiane
 

smoke

New member
Błyszcząca ramka to jeszcze nic. Widziałem TV z ramką szerokości około 3 cm wykonaną z lustra. Nie zwróciłem uwagi niestety na firmę. Kto takie coś wymyślił ? Tak samo biały, świecący się Samsung.:fool:
 

ortax360

New member
Witam

Z dobrych lcd zostaje tylko SONY z matową ramką np: 32v2500, 32d3000.

Moda PANOWIE: lakier fortepianowy ble : :D chociaz mi osobiscie to nie przeszkadza :D

pozdrawiam .
 

be_er

New member
jtd napisał:
To pozostaje ci tylko kupic telewizor z ramka blyszczaca i samemu ja zmatowic szorstka sciereczka lub papierem sciernym.


Hehehe ;)

A tak na serio:
wybierając spośród Panasonica i Sony (bo chyba tylko ci dwaj producenci mają jeszcze matowe obudowy), którego wybralibyście? (32'')
Czy jednak nie da się robić podziału na producentów i trzeba się posługiwac konkretnymi modelami do porównań?
 

ortax360

New member
Panasonic 32lx70(100hz) vs Sony 32v2500 vs Sony 32d3000(100hz) , wszystkie matowe ramki .

Wybieram D3000 :) . jako 2 - LX70 .

Pozdrawiam
 

be_er

New member
ortax360 napisał:
Panasonic 32lx70(100hz) vs Sony 32v2500 vs Sony 32d3000(100hz) , wszystkie matowe ramki .

Wybieram D3000 :) . jako 2 - LX70 .

Auć...
Cena Soniego trochę przeraża...
Ale ten Panasonic... kto wie, kto wie... :)
Muszę go w sklepie jakimś obejrzeć, bo tutaj:
http://www.ceneo.pl/524873s
wygląda jakoś tak, jakby miał srebrną podstawkę :confused:
A to by go dyskwalifikowało niestety...
 

marecki6

New member
Bez reklam
wydaje mi sie ze odbijanie swiatla przez rame jest spowodowane kiepskim jej rozmieszczenem/umieszczeniem tzn. u mnie w jvc 32g80 jest tez front blyszczacy a reszta matowa ale front jest tak zamontowany ze nie odbija swiatla a za to pieknie i elegancko wyglada.... matowe obudowy ma tez toshiba ( przynajmniej kazda toska jaka ogladalem miala mat )
 

pigabriel

New member
Witam
Ja też miałem wątpliwości co do tych błyszczących ramek ale się przekonałem. Mam w domu stare meble i nowoczesny sprzęt przy nich wygląda świetnie. TV Samsunga powieszone na ścianie wcale nie rzuca się w oczy i nie razi świecącą ramką. . pzdr.
 

be_er

New member
marecki6 napisał:
<...> a za to pieknie i elegancko wyglada.

:)
Wszystko to kwestia gustu - to, co dla Ciebie jest eleganckie, mnie się po prostu nie podoba. Ot co :)
Elegancję widzę w prostocie - stąd też upór w temacie znalezienia matowej obudowy.

Pzdr
 

be_er

New member
pigabriel napisał:
Mam w domu stare meble i nowoczesny sprzęt przy nich wygląda świetnie.

Ja urządziłem salon raczej nowocześnie. Ale surowo. Meble bez udziwnień (forte sellene), żadnych zbędnych zaokrągleń, wszystko kanciate :) Podoba mi się taki styl. I za diabła nie będzie w takim wnętrzu porządnie wyglądała błyszcząca bryła TV.

Pozdrawiam
 

czago

Banned
be_er, zgadzam się z Tobą w 100%.
Też mam ten problem. Pocieszam się tym, że przynajmniej jak na razie ekrany nie są błyszczące, tak jak w plazmach i nowych notbookach - ale być może tylko do czasu..
 

Ogr

New member
Bez reklam
hahaha a ja myślałem ze to ja jestem dziwny, mam samsunga serii n ,z ta obleśna ramą i trzymam sie z daleka od czyszczenia tego czegoś bo mam wrazenie ze to syzyfowa praca ,żona przejeła tę rolę :grin: posiadam tez MIRAi 42 i w tym modelu obudowa to cos fajnego!!! cały tv jest super .
p.s samsung wpadł w paranoje i teraz zaczął robić nawet telefony z takiego badziewia.
 
Do góry