Chromecast czy Android TV Box

gzyrzdow

New member
Witam.
Zastanawiam się nad kupnem Chromecast do swojego TV.
Pomyślałem jednak, że teraz do oglądania filmów muszę używać swojego PC, który pobiera sporo prądu i jednak coś tam hałasuje w tle, więc może to ugryźć inaczej.
Czy są TV Boxy w przystępnych cenach ~250zł, które mają w sobie chromecast (odbiornik), będą w stanie wypuścić z siebie dźwięk w Dolby Atmos i odczytać pliki h265 4k@30/60fps?
 

kszyhu

New member
Posiadam od 2 lat. Boxa, mecool m8s pro L.
Dużo YouTube, też w 4k, filmy przez playera, ostatnio nowego terminatora w 4k, bez problemu. oglądam również filmy prosto z serwisów typu ekino, zalukaj w przeglądarce Chrome, bez zarzutu. Nie wiem jaki dźwięk wypuszcza po HDMI, nie wnikałem bo mam aby Yamahę w stereo, a większość czasu i tak słucham z głośników w tv.
Nie jest to jakichś demon, ale nie zawiodł mnie praktycznie nigdy. Jedyny minus w YT przy niektórych 4k z solidnym bitrate potrafi rozjeżdżać się dźwięk z obrazem. Ale to często zdarza mi się tak naprawdę na jednym kanale. Przesyłanie obrazu z tel do tv działa, choć to wg mnie zbędna rzecz, kiedy mamy podpięty internet po kablu LAN, ja tak mam. I wszystko się robi z poziomu boxa. Jest po prostu wygodniej.
 

Kurakaodr

Member
Witam.
Czy są TV Boxy w przystępnych cenach ~250zł, które mają w sobie chromecast (odbiornik), będą w stanie wypuścić z siebie dźwięk w Dolby Atmos i odczytać pliki h265 4k@30/60fps?

X96 MAX Plus 4GB/64GB Amlogic S905X3 Android 9

7db857944139277d.jpg
 
Do góry