Chowanie kabli - sposoby

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chowanie/maskowanie kabli - sufit itp. Sposoby.

Widzę, że sporo osób boryka się z zamaskowaniem okablowania, szczególnie tego sufitowego.
Dziwne, że nikt nie wspomina o płaskich kablach.

Link do całości, ale wrzucam również fotki dla leniwych.
https://sewelldirect.com/learning-center/hide-speaker-wire-with-sewell-ghost-wire

Fotki:
Naturalnie tym sposobem można pociągnąć sufitem/ścianą.

01-Cable_sm.jpg


02-PeelBack_sm.jpg


03-CutExcess_sm.jpg


04-BareConductors_sm.jpg


05-FoldConductor_sm.jpg


06-Connect-Terminal_sm.jpg


07-TightenGhostwire_sm.jpg


08-InsertSpeakerWire_sm.jpg


09-TightenSpeakerCable_sm.jpg


10-WipeSurface_sm.jpg


11-ApplyAdhesive_sm.jpg


12-GhostwireCorners_sm.jpg


13-EndOfAdhesive_sm.jpg


14-AttachTerminal_sm.jpg


15-MountTerminalBlock_sm.jpg


16-Baseboards_sm.jpg


17-PreppingPaint_sm.jpg


18-TapeProtection_sm.jpg


19-PaintGhostwire_sm.jpg


21a-connectReceiver_sm.jpg


21b-ConnectSpeaker_sm.jpg


22a-FinalReceiver_sm.jpg


22b-Final%20Room_sm.jpg
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Pomysł bardzo dobry tylko jak do tego ustosunkować hajendowe kable, które ciagniemy od amplitunera, następnie wykonujemy połączenie z taśma kablem i dalej do kolumny. Na dodatek nie którzy mają specjalne gniazda połączeniowe w ścianie od których wychodzi kolejny kabel który idzie do ampli. Jak zliczyć te wszystkie połączenia to czy to nie wpłynie na jakość dźwięku i samego połączenia. .?
Ja dlatego u siebie nie mam żadnego przejścia tylko każda kolumna bezpośrednio do końcówki lub ampli... Jedno co trzeba przeznac to estetyka w kbalach i nic nie na wierzchu..... ;-)
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A czy te hejendowe kable maja racje bytu dla surround I atmosowych w kinie..... watpie. (Zreszta kazdy ma inne zdanie, nie ruszajmy tego tematu, skupmy sie tylko na metodach montowania/chowania kabli)

U mnie zona sie nie zgodzila na kino w salonie, gdybym mial predzej powyzsze zdjecia to moze by zmienila zdanie. Bo mam dokladnie takie same listwy I ten sam problem. No ale..... teraz mam prywatna odskocznie na poddaszu wiec git.

Takie kable sa ogolnie dostepne?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o sufitowe, ja bym ich nie dawał na fronty czy też surroundy, bo nie muszę.
Sam mam wszystko w całości, ale u mnie było wszystko przeprowadzone od A do Z, a nie każdy moze sobie na to pozwolić.
Wspominali o tych płaskich kablach bodajże na avforum.
Te które ciągniemy z sufitowych też nie są najwyższych lotów i jeżeli nie ma różnic, to rozwiązanie z płaskimi wręcz idealne - oczywiście dla tych co nie chcą lub nie mają możliwości innego montażu.

Może warto porównać z typowymi które ciągniemy zazwyczaj z sufitu.
Jeżeli nie ma różnic, to rozwiązanie uważam za idealne.
 

DrWredman

Active member
Pytanie, czy nie zacznie się to gdzieś odklejać, albo czy podczas sprzątania ktoś odkurzaczem nie uszkodzi.
W pewnych indywidualnych rozwiązaniach może to mieć sens.
Ja (podobnie jak wielu z was) jestem zwolennikiem bezpośredniego połączenia bez żadnych lutowań i dodatkowych gniazd.

Bipo, wklej tu swój patent bo jest dobry.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja prd...

Tak czy inaczej, jak ktoś się skusi, to niech porówna do typowego kabla - czyli tego które stosujemy na sufitowe i co ważne, porównanie na sufitowych głośnikach.
Ciekawy jestem, czy są różnice, bo jeżeli nie ma to mamy świetną alternatywę.

Z płaskich, ale z zupełnie innej bajki mamy Nordosta
http://blinkhighend.com/shop/cables...r-cables/nordost-leif-red-dawn-speaker-cable/
Czy też Blue REV2
279382-nordost_blue_heaven_rev_ii_biwire_speaker_cables_15m.jpg


A jak już jesteśmy przy kablach i montażu, to:
http://www.crutchfield.com/S-iY2Y9Sp7vpC/learn/learningcenter/home/inwall_wiring.html
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nordost specjalizuje się w tego typie kabli ... mój kumpel ma dokładnie takie same kable jak te:

Nordost LS Red Dawn Głośnikowy 2 x 2,5m / Banan Przewody - Top Hi-Fi & Video Design

Jak dla mnie są fajne w połączeniu z jego zestawem... aczkolwiek ja jestem tradycjonalistą i kable głośnikowe dla mnie muszą być że tak powiem standardowe :) ale już IC mam właśnie nordosta i też mam Red dawna i jest płaski jak na razie nie mam zastrzeżeń.. dla tych co nigdy nie widzieli takich kabli to wtyk w tych kablach jest inny niż w tradycyjnych ponieważ w Nordostach się chowa trzpień do środka "dżeka" w takim kablu. Bardzo fajne rozwiązanie i mega mocno się trzyma kabel. Oczywiście mam na myśli IC.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Też miałem, ale uszy szczypały ;)
Świetny patent, dokładnie taki sam jak przelotka okienna do kabla antenowego dla zapominalskich ;)

big_82-85682.jpg


Zastanawiam się czy szerokość tego "kabla", a raczej taśmy jest taka sporoa, by objętością zbliżyć się do kabla np. 2.5 mm2?
Na stronie producenta widzę też inne ciekawe rozwiązania, np. kabel 4x


Bipo, może poproś admina by przeniósł Twoje wpisy z pomysłem na kable na suficie? ;)
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Też miałem, ale uszy szczypały ;)
Świetny patent, dokładnie taki sam jak przelotka okienna do kabla antenowego dla zapominalskich ;)



Zastanawiam się czy szerokość tego "kabla", a raczej taśmy jest taka sporoa, by objętością zbliżyć się do kabla np. 2.5 mm2?
Na stronie producenta widzę też inne ciekawe rozwiązania, np. kabel 4x


Bipo, może poproś admina by przeniósł Twoje wpisy z pomysłem na kable na suficie? ;)

Taśma i owszem. Ale nie przewodnik ;)
Używam ich od jakiegoś czasu żeby wprowadzić sygnał z anteny (3 kable).

A co do tych płaskich taśm. Bardzo mi się podoba pomysł. Chętnie bym przetestował..bo tęsknie za Atmosem ;)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wszystkie patenty maskowania/chowania itd... kabli wrzucajmy do tego wątku aby było łatwiej znaleźć.. ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To Admin może przeniesie.

Takie tematy powinny być podwieszone, jak wiele innych które zginęły i powstają niepotrzebne nowe wątki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry