Chłodzenie amplitunera (rx-v371)

och666

New member
Mam pytanie. Jak wygląda sprawa chłodzenia w amplitunerach ? chodzi mi o to że kupiłem sobie stolik RTV i wsunalem w niego amplituner yamaha rx-v371 tylko ze gorna polka idealnei do niego przylega.. a wiem ze u gory tak jak z boku sa kratki wentylacyjne. Czy tak moze zostac? czy powinienem to zmienic bo amplituer moze sie zagrzac ? i czy jest mozliwosc np demontazu nóżek zeby był ciut niższy ??
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
najważniejsze żeby góra miała sporo przestrzeni bo tam uchodzi najwięcej emitowanego ciepła z zakryta górą może się ugotować. Mój ma 4 cm luzu u Góry i 8cm po bokach i z tyłu mam otwór w płycie
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W instrukcji masz wyraznie ze tak nie wolno. Elektronika ma to do siebie ze nie lubi takiej sauny. Gdzie to cieplo ma uciekac, na boki?
Przynajmniej mimimum powinienes zachowac, juz nie koniecznie zgodnie z instrukcja ale tak na zdrowy rozsadek. Jakas cyrkulacja powinna byc.
Zapewne nic sie nie stanie, ale lepiej dmuchac na zimne.
Sprawdz od spodu, pewnie nozki sa na wkretach.
Sa fajne urzadzenia chlodzace do sprzetu audio ktore stawia sie na sprzecie, ale i tak powinno byc troche miejsca.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Urzadzenie zwie sie Antec, ludzie generalnie chwala (na zagranicznych forach), mozna tez zastosowac oczywiscie inne metody na chlodzenie w szafce. Mozna zastosowac wlasne DIY, lub dedykowane do szafek chlodzenie. Sa takie zestawy i strony temu poswiecone.
Ponizej foto jak to wyglada wizualnie postawione na ampli (foto z sieci), film z Youtuba i link do amazona:
Filmik: Keep Your Home Theater Cool - YouTube
Amazon: Amazon.com: Antec Low Profile AV Component Cooler for Media PC Home Theater Products: Electronics


cooler.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zawsze taniej wyjdzie polewać wodą;-) A tak na poważnie to nie wciskałbym tak ampli na styk. Jakieś minimalne chłodzenie musi być.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u siebie jak słucham tak dłużej muzyki w miarę głośno to czuć ciepełko, planuje wyciągnąć go z tej półki i postawić na stoliku tam gdzie teraz centralny jest a centralny podwieszę pod tv i będzie na wolnej przestrzeni
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A masz normalnie podłączone czy w bi-ampingu? Bi-amping odciąża trochę ampli i się mało co grzeje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
tak mam bi amping zrobiony no i trochę mniej się grzeje i albo to placebo albo faktycznie trochę polepszyło brzmienie
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tylko minimalną różnicę zauważyłem w paśmie średnio-wysokim, bo jakość i moc basu jest taka sama jak przy standardowym podłączeniu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie trochę jak by bas się pełniejszy zrobił ale to może przyczyna wygrzewania się hehe i pasmo srednio-wysoke delikatnie się poprawiło to zauważyłem od razu najbardziej to słychać we FLAC. Te ampli to i tak wyciągnę z tej półki na pewno będzie mu lepiej na wolnej przestrzeni
 
Do góry