Chcę złożyć komputer do HDTV

EricCartman

New member
Samsung 32M61B

Witam ponownie,
obudowy LASCALA można nabyć w np.:

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=2946
http://www.cooling.pl/index.php?cPath=107_133

A co do dalszej budowy komputera do HDTV po woli czuję się wyczerpany. Płyty główne z 430/6150 jak donosi plotkarski "The Inquirer" miały problem z kopiowaniem dużych plików (co okazało się rzeczywiście plotką, zresztą jak będą w u nas w kraju to się okaże). Następnie Creativ ogłosił, że karty X-Fi nie działają poprawnie pod nForce4 (chyba 430 też do tej rodziny należy), nie obejdzie się bez flash'owania płyty, w innym przypadku Creative wymienia karty z nowym firmware. Teraz do tego karty z ATI z funkcją Avivo też wyglądają zachęcająco. W 2 kwartale 2006 czeka nas nowa podstawka M2 od AMD. Może naciski na Technisat w spawie SS2 też przyniosą skutek i wreszcie wyjdzie nowy rev. może E albo inna wersja kompatybilna z PCI2.3.

Na razie, I'm out.
 

andsie

New member
Witam
Dziękuję za informacje. Ewentualnie w rachubę wchodzi model LC-10. Jest to obudowa bez pilota, ale można zastosować mysz bezprzewodową. Posiadam podzespoły komputerowe i nie zamierzam ich zmieniać.

Proszę o krótki komentarz o tej odbudowie i czy warto w nią inwestować?.

Z poważaniem Andrzej S.
 

tuptus55

New member
Panasonic 32LX500

Mam obudowę LC10M z pilotem i wyświetlaczem.
Pilot i oprogramowanie do niego pozwala sterować wszystkimi funkcjami PC, jest bibloteka predefiniowanych ustawień do najbardziej popularnych aplikacji multimedialnych (winamp, windvd i inne) do ProgDVB musiałem sobie zrobić. W pilocie jest joy, który służy do sterowania kursorem zamiast myszki. Trochę trzeba się przyzwyczaić aby tym sterować. Uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż klawiatura i myszka bezprzewodowa jaką miałem wcześniej ze względu na zajmowaie mniej miejsca niż klawiatura z mychą.
Wyświetlacz fluorescencyjny jest raczej bajerem upodobniającym tą obudowę do pozostałego sprzętu audio wideo jaki mamy w domu. Choć np. podczas odgrywania muzyki winampem może pokazywać takie same dane jak winamp (eqalizer, tagi ID3).
Co jest na wyświetlaczu zależy od nas. Może być prognoza pogody pobierana z netu albo newsy. Dla mnie to jest gadżet.
Co do samej obudowy to jest ciasna i jak chcesz wyciszyć kompa to musisz zainwestować w chłodzenie wodne. Bo cichobieżne wiatraki Akasa sterowane z automatycznych regulatorów obrotów sterowanych temperaturę po 20 minutach rozkręcają się do maksymalych prędkości (Płyta Asus P4P800 Deluxe, Celeron 2.93GHz (nie kręcony), 1GB RAM, Winfast 6600GT, SkyStar1, SoundBlaster Audigy2 ZS Platinium, HDD i DVD. Obudowa ładnie się komponuje z pozostałym sprzętem audio wideo. Czy warto inwestować w tą obudowę? Hmm... nie wiem. Ja zaiwestowałem. Bo liczy się dla mnie wygląd tego "mebla"
 

andsie

New member
Dzięki za informacje.
Dla mnie też liczy się wygłąd. Posiadam płytę główna: Ausa P4P800-VM ( microATX), procesor Pentium IV 2,8 Ghz, z pasywnym chłodzeniem, grafika Gigabyte GeForce 6600 256 MB DDR z pasywnym chłodzeniem Zalmana, 512 DDR RAM, Dysk twardy 160 GB, nagrywarka DVD i karta SkyStar 2, zasilacz Aero Power 350 W. Zamierzam jeszcze dokupić jeden twardy dysk na system, oraz karatę muzyczną z wyjściem cyfrowym. Obecnie posiadam obudowę przystosowana do microATX i aby zmieścić w niej kartę musiałem wyciąć otwór na pasywne chłodzenie, a zasilacz mam na zewnątrz, bo się nie mieścił w obudowie. Oryginalny miał 200 W i był za słaby. Twierdzisz, że obudowa jest ciasna. W tej sytuacji nie wiem czy to wszystko pomieści się. Jeszcze jedno, sterowanie jest na wyposażeniu obudowy, czy dokupiłeś osobno. Proszę o komentarz.
Z góry b. dziękuję
Pozdrawiam Andrzej S.
 

tuptus55

New member
Napisałem, że jest ciasna ale wszystko się mieści. Jak wrócę ze świąt to zrobię zdjęcie zawartości mojego kompa.
TU jest fajny artykuł na temat tej obudowy. Piszący ten artykuł też nie umiał wpasować chłodzenia Silverstone. Z cała odpowiedzialnością twierdzę, że pasuje i mogę zrobić zdjęcie w swoim kompie. I nie trzeba nic piłować. Tylko użyć głowy i wkrętaka krzyżowego. To prawda nie jest łatwo go wpasować bo trzeba rozebrać wzmocnienie łączące tył z przodem i usztywniające górę obudowy. Ale napewno się da.
Pilot i wyświetlacz jest w komplecie z obudową
Ja kupowałem tu KLIK i kupiłem chłodzenie KLIK .
 

hacktheworld

New member
Jaki LCD, czy LG LCD 32LP1R to dobry wybor ? A moze Plazma ?

Co do procka to zdecydowanie polecam A64 - jest o niebo szybszy w te klocki niż mój były P4, do tego jakaś płytka główna typu DFI lan Party lub coś z segmentu Abita, ramik - minimum 2x 512 MB oczywiście puszczone w dualu (osobiście polecam pamiatki Twin Mos'a). Co do grafiki choć posiadam ATI - rozglądaj się za GeForce'm 6600 w górę, ATI jest czasami nawet lepsze, ale skoro jesteś początkujący to lepiej nie rób sobie z nim problemu bo ciężko znależć stery na których HD płynnie chodzi. Co do SS2, HDD itd - patrz wyżej :)
 
Do góry