chcę odwieźć kolege od zakupu LED, pomocy!

vinci77

New member
Dzień dobry wszystkim. Słuchajcie mam taki temat: kolega kupuje TV i upatrzył Sony KDL50W656ASAEP - cokolwiek to znaczy.. TV LED. Chciałbym go namówić na plazmę. Jak to wychodzi w takim bezpośrednim porównaniu np z Panasem P50ST60? Wydaje mi się że należałoby zapłacić więcej za LED żeby uzyskać podobną jakość obrazu niż za plazmę, te TV są chyba w porównywalnej cenie, czyli ok. 3700. Jakie sa wady i zalety obu tych telewizorów?
 

digitalus

Banned
Witam
Zaleta plazmy st60 to otrzymujesz telewizor z oryginalnym panelem producenta czyli panasonic.W plazmach sa zawsze oryginalne panele producenta telewzora.W przypadku plazm panasonica matryca japonska bo panasonic ma obecnie tylko jedna fabryke paneli plazmowych.Znajduje sie w japonii.
W ST60 jest bardzo dobry poziom czerni
Contrast.jpg


pdp-panas_nhshwww.jpg

7517d1348755212t-hej-10.jpg




W przypadku lcd jest inaczej,matryce roznych producentow.Takie telewizory w przeszlosci zaliczane byly do "skladakow" obecnie nazywa sie to globalizacja:)
 
Ostatnia edycja:

vinci77

New member
Dzięki digitalus. Pamiętam ten wykres bardzo dobrze z innego Twojego postu, bo na jego podstawie zdecydowalem sie na moją plazmę :) Co z kątami widzenia? Czy tu LED bedzie taki sam jak plazma? Co z jasnością ekranu? Czy wieczorem LED daje po oczach jak LCD? Czy LED podkręca cukierkowo-pastelowo kolory jak w tanich LCD? Co do kolorów i ich głębi wynika mi to wprost z głębi i czerni. Zużycie prądu też jestem w stanie argumentować. Chcialbym konkretnie do siebie te dwa modele przylożyć. Który jest lepszy i dlaczego?
 

bady87

Member
Dzień dobry wszystkim. Słuchajcie mam taki temat: kolega kupuje TV i upatrzył Sony KDL50W656ASAEP - cokolwiek to znaczy.. TV LED. Chciałbym go namówić na plazmę. Jak to wychodzi w takim bezpośrednim porównaniu np z Panasem P50ST60? Wydaje mi się że należałoby zapłacić więcej za LED żeby uzyskać podobną jakość obrazu niż za plazmę, te TV są chyba w porównywalnej cenie, czyli ok. 3700. Jakie sa wady i zalety obu tych telewizorów?

Ja miałem porównanie do plazmy g-30 philipsa 6007 i właśnie go sprzedałem i kupuje st60 55cal.Taką jakość obrazu może dorównać może jakiś led za 10,000 może:grin:
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlaczego chcesz kolege uszczesliwiac na sile? Skoro wybral sobie LEDa bo np. bardziej podoba mu sie obraz, bierze pod uwage pobor pradu czy mozliwosc ogladania w pelnym swietle to czemu na sile chcesz mu wcisnac plazme? Ja np. nie lubie obrazu plazmy, jest dla mnie zbyt miekki i bez "wyrazu" a pozatym plazma sprawdza sie najlepiej w ciemnym pokoju, najlepiej wieczorem. Za dnia jest kiepsko no i pobor pradu, jesli ktos sporo ogalda to rachunek bedzie odpowiedni. LED wcale nie razi po oczach, wystarczy odp. ustawic podswietlenie. Obecne LEDy sa juz na tyle dopracowane ze po odpowiedniej kalibracji uzyskujemy naturalny obraz, to nie stare LCD na ktorych obraz byl fatalny.
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niech poprosi o prezentacje modeli w swoim domu i sam najlepiej oceni co jest dla niego we własnych warunkach.
 

prezy

New member
Bez reklam
Koledzy mają 100% racji. Nie da się jednoznacznie określić która technologia pod wszystkimi względami jest zdecydowanie lepsza.
Niejeden użytkownik tego forum żałował swojej decyzji.
Wydaje się najbardziej sensowne porównanie tych dwóch konkretnych modeli podczas działania w różnych warunkach i przy różnych źródłach sygnału.
Wtedy z pewnością przyszły użytkownik będzie zadowolony i w pełni świadomy swojej decyzji, a to jest przecież najważniejsze.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego chcesz kolege uszczesliwiac na sile? Skoro wybral sobie LEDa bo np. bardziej podoba mu sie obraz, bierze pod uwage pobor pradu czy mozliwosc ogladania w pelnym swietle to czemu na sile chcesz mu wcisnac plazme? Ja np. nie lubie obrazu plazmy, jest dla mnie zbyt miekki i bez "wyrazu" a pozatym plazma sprawdza sie najlepiej w ciemnym pokoju, najlepiej wieczorem. Za dnia jest kiepsko no i pobor pradu, jesli ktos sporo ogalda to rachunek bedzie odpowiedni. LED wcale nie razi po oczach, wystarczy odp. ustawic podswietlenie. Obecne LEDy sa juz na tyle dopracowane ze po odpowiedniej kalibracji uzyskujemy naturalny obraz, to nie stare LCD na ktorych obraz byl fatalny.

Tez tego nie rozumiem. Jeden wybierze plazme, drugi lcd.
Dla kolegi najlepsza bedzie prezentacja. Postawi dwa tv obok siebie i sam zdecyduje. To ma sie podobac jednej konkretnej osobie, a nie obcym na forum.
 

vinci77

New member
Zrobię mu prezentację w domu na swoim ST60, najlepiej oceni. To jest totalna załamka, idziesz do sklepu (market), stoi mnóstwo telewizorów. Porównujesz obrazy. Wszystkie LCD i LED Samsunga i LG stoja na wypasionych stoiskach, podkręcone obrazy demo piekne; podchodze do ZT panasonica i co widzę? Ciemność, szarość, nikt sie tym nie interesuje. Zero ustawień, zero kalibracji, zero czegokolwiek - bardzo słabe wrażenie. Obraz zszarzały, zdławiony, i kilka klas niższy niz w prezentowanym obok badziewiu. I dziwić się że plazma przegrała. Ile osób wejdzie na forum albo poczyta recenzję sprzetu? Tylko zapaleńcy.
 

tdoman

New member
Dzień dobry wszystkim. Słuchajcie mam taki temat: kolega kupuje TV i upatrzył Sony KDL50W656ASAEP - cokolwiek to znaczy.. TV LED. Chciałbym go namówić na plazmę. Jak to wychodzi w takim bezpośrednim porównaniu np z Panasem P50ST60? Wydaje mi się że należałoby zapłacić więcej za LED żeby uzyskać podobną jakość obrazu niż za plazmę, te TV są chyba w porównywalnej cenie, czyli ok. 3700. Jakie sa wady i zalety obu tych telewizorów?

Wybierałem dokładnie między tymi dwoma modelami - prawie przez miesiąc. Ostatecznie trafiła do mnie wczoraj plazma Panasonica. Spędziłem w Saturnie 3 x po 2 godziny ;-)

Ostatecznie zadecydowała jednak - dla mnie najważniejsza - jakość obrazu, ale to tak jak koledzy już wcześniej pisali jest subiektywne. Mnie bardziej pasuje obraz z plazmy a decyzję podjąłem oglądając transmisję meczu piłkarskiego - na tym Sony nie udało mi się uzyskać takiego obrazu jak na plazmie (chodzi o smużenie piłki, ostrość linii, itp.) - ale być może to po prostu brak umiejętności.

Ten Sony ma dużo zalet: fajna matryca, niski pobór mocy, wieszak w komplecie - zawsze to minimum 100 zeta w kieszeni, nie płacisz za 3d które uważam za zbędny bajer. Teraz dają na niego 5 lat gwarancji w Sony Center co też ma swoją wartość.

Jednak u mnie wygrał Panas i po jednym wieczorze oglądania nie żałuję. Jest ogień, obraz dokładnie taki jaki chciałem - nawet na ustawieniach fabrycznych.
 

tdoman

New member
@tdoman: masz podpiętą konsolę do st60?

jeszcze nie - w sobotę meble składamy i dopiero będę podpinał cały szpej - PS3 mam, ale ja jestem mało miarodajny co do opinii na temat uciążliwości input lagu na przykład, bo gram tylko z córką w przygodówki Lego i Fifę offline

td
 

prezy

New member
Bez reklam
Wszystkie LCD i LED Samsunga i LG stoja na wypasionych stoiskach, podkręcone obrazy demo piekne; podchodze do ZT panasonica i co widzę? Ciemność, szarość, nikt sie tym nie interesuje.
Przygotuj sobie materiał chociaż na USB, poproś sprzedawcę o prezentacje, podepnijcie NTC, może jakiegoś BD i wszystko jasne. Wiele razy tak robię, niektórzy już mnie rozpoznają z daleka i nawet pytają czy mam jakiś nowy materiał do testów. Zdarza się tak, że spędzam tam 1,5 h i nie wiem kiedy to minęło.
Naprawdę są wśród sprzedawców mili i życzliwi ludzie - może warto spróbować.
 

B.D.

New member
Bierz leda. Uniwersalny, jasny obraz, żywe kolory, elegancki i cienki, mały pobór prądu. Bierz leda. Aha sprawdź tylko podświetlenie. Clouding jest bardzo powszechny i denerwujący. Plamy i smugi. No i latarki w rogach. I zmniejsz troche kontrast aby obraz nie był przejaskrawiony. I wiesz co? Najlepiej jakbyś siedział na wprost bo kolory blakną jak patrzysz pod kątem a czarny zaczyna świecic i robi się granatowy... Hmm... Wiesz co ? Może weź plazmę :)
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Jedyny sposób aby przekonać kogokolwiek o wyższości PDP nad LCD w kwestii obrazu to odpowiednio zaprezentować obydwa TV, w sklepie jest to niemożliwe no chyba ze przygasić można światło albo maja specjalne pomieszczenie do prezentacji. Tylko odpowiednia prezentacja pozwoli klientowi wybrać lepsza dla niego technologie. A w standardowym markecie LCD zawsze będzie prezentował się atrakcyjniej bo po prostu potrafi jaśniej zaświecić. A jak TV jaśniej świeci to przecież musi być lepszy, prawda ? :D
 

Jasob

Member
Bierz leda. Uniwersalny, jasny obraz, żywe kolory, elegancki i cienki, mały pobór prądu. Bierz leda. Aha sprawdź tylko podświetlenie. Clouding jest bardzo powszechny i denerwujący. Plamy i smugi. No i latarki w rogach. I zmniejsz troche kontrast aby obraz nie był przejaskrawiony. I wiesz co? Najlepiej jakbyś siedział na wprost bo kolory blakną jak patrzysz pod kątem a czarny zaczyna świecic i robi się granatowy... Hmm... Wiesz co ? Może weź plazmę :)
To jest tekst dla wszystkich niezdecydowanych.
Brawo.
 
Do góry