chcę kupić TV, potzrebuję porady, proszę o pomoc

gruby_ck

New member
Więc sprawa wygląda tak. Czytałem już forum wiele razy i czym dłużej czytam tym większy mętlik :) jak każdy chyba:)
Chcę kupić do domu jakiś telewizorek i nastawiam się na 40-42"
Powinno wystaczyć
Odległość od ekranu będzie wynosiła w zależności od miejsca siedzenia od 3 do 4 metrów.
Pokój nie jest jakoś specjalnie nasłoneczniony więc może w sumei być LCD albo plazma
Jako źródło odbioru narazie posaidam DVD(narazie bez HDMI ale już zamierzam kupić Pioneera DV-400), oraz Cyfrę +, narazie bez HDMI, ale pewnei też w niedługim czasie się to zmieni. Czaem do telewizorka będzie podłączany komputer ale nie będzie to priorytet.
Mam na oku model Toshiby 42z3030 za 6199zł
Samsung F86 ale już trochę drożej bo 6600zł
Ostatnio w głowę weszła mi plazma Panasa 42PY70P za 5400zł
Coraz więcej czytam na forum że jeśli zamierzam kupić TV 42" to nie warto brać FULL HD no ale i tak większość tych porządnych TV są Full HD. Przynajmniej te co wymieniłem. Może nie warto przepłacać i polecicie dobry TV z HD Ready skoro wystarczy.
Czy oglądania w przysżłości pewnie obrazu z cyfry hd albo n-tv przez HDMI, oraz przy używaniu w przyszłości PS3 jako odtwarzacza Blu Ray np te telewizorki wystarczą bez problemu na kilka latek. Coś z tym panasem piszecie że nie ma jakiegoś tryby 1080p/24
Proszę o poradę . Byłbym mega wdzięczny bo już kiszę się z wyborem prawie miesiąc.
Aha i czy to prawda że jeśli liczy się na obniżki jakieś lepsze cen to tzreba byłoby czekać do przyszłej jesieni>??
Pozdrawiam wszystkich gorąco
 
Do góry