Chce kupic G20, ale...

Techno200

New member
Chce kupic G20 46 lub 50 cali. Czytam ze w testach G20 zdbywa wyroznienia za jakosc obrazu, ale ile razy jestem w MM i ogladam TV to G20 wychodzi jakos blado. Kolor bialy jest jakis taki szary, kolory sa jak by przytlumione, jasnosc jest niska. W dodatku na jasnych obrazach widze migotanie obrazu. I teraz pytanie, czy to wina ustawien, moze swiatla jarzeniowego , hmm sam nie wiem. W dodatku jak ogldalem z bliska G15 to widzialem takie mrowinie obrazu, gdzie ta czystosc obrazu? LCD jakos wyglada przyjemniej, przynajmniej dla mnie. Czy to wszystko moze byc przez obserwacj w sklepie i swiatlo jarzeniowki i neonow ????
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w domu jest inny system oświetlenia i inna jakość desygnowanego sygnału.
Ale prawdopodobnie jesteś zwolennikiem obrazu jakości lcd . Skoro w sklepie Ci odpowiada to w domu pewnie też. Jeśli masz jakiekolwiek obawy poproś o prezentacje w domu. Tam nikt lepiej od Ciebie nie wybierze.
Podaj proszę więcej warunków jakie masz w domu ?
 

Lendziu

New member
Nie odbierałbym jakości prezentowanego materiału na poszczególnych TV jako wyznacznik.
Wielokrotnie widziałem np. 42u10e, który przeważnie świecił dobrze, lecz raz trafiłem na wyświetlane kiepskie materiały reklamowe w MediaExpert (smużenie na całego i nie radzenie sobie z czerwono/żółtymi planszami) i się oburzyłem, bo przecież pamiętam ten TV z innych sklepów i wiem, że lepiej sobie radzi.

Często w marketach obraz wyświetlany jest z niby HD przerobionego do SD, często są problemy w stykach, dodatkowo sam piszesz, że nie wiesz, jakby świecił ten TV przy innych ustawieniach obrazu, a to bardzo ważne..

Znajdź sobie inny sklep, gdzie jeszcze raz pooglądasz dany model TV.
 

Techno200

New member
W plasmach najbardziej niepokoi mnie migotanie, choc np na plasmach samsungach nic nie widzialem.

a to moje warunki:

akie masz warunki - pokój 11,0 x 4,0
Preferowana wielkość matrycy – 46"-50"
Preferowane marki - Panasonic, Sony, Sharp, Toshiba, Samsung
Jaki sygnał – telewizja N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – od 3 do 3,5
Jakie urządzenia do podłączenia - blu-ray dvd, laptop, może wkrótce PS 3
Jaka klasa cenowa – max 5 tys, w porywach 5,5
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczor- noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – duze naslonecznie, okna od wschodu, poludnia i zachodu, telewizor na ścianie północnej, naprzeciwko okna
Ile osób zasiada przed telewizorem – 2-3
Jaki masz ulubiony program – filmy, programy przyrodnicze, teledyski
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy świetle (ale nieduże natężenie) i przy wylaczonym, pol na pol
Ma stać czy wisieć - wisieć
 

don111

Banned
co do migotania - zależy od źródła sygnału, jak podepniesz komputer z niskim odświeżaniem karty to będzie je widać
na playerach HD, dvd czy tv nic takiego raczej nie zauważysz

szaro bure kolory na plaźmie - wydają się takie w sklepie na tle jasno ustawionych LCD, żadna plazma tak mocno nie "zaświeci" a w sklepie patrząc przy ostrym świetle przez krótki czas zawsze ten najmocniej świecący z najbardziej jaskrawymi kolorami tv podoba się najbardziej

mrowienie - każda plazma tak już "ma" z bliska, ale w domu nie oglądasz tv z mniej niż 1m, tak jak w sklepie prawda ? ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to do takich warunków brałbym na prezentację :
Sharp 46 LE 705
Panasonica 46G20
JVC 47DV1
 

mataman

New member
Bez reklam
problem polega na tym że 90% uzytkowników jak zobaczy tv po kalibracji to się skrzywi i tyle.
 
Do góry