CES 2012 Panasonic plazma

majki84

New member
TEż się czaiłem na g30 w 50" a tu proszę, nowości.

W związku z tym pytanie czy spieszyć się i do końca stycznia kupić sobie 50" G30 (za ok. 3500 zł), bo jest promocja, że panasonic daje 5 lat gwarancji, czy poczekać aż wejdą nowe serie i te G30 stanieją, a promocje może przedłużą albo dadzą inną? A może nie zawracać sobie głowy gwarancją i kupić tv kiedy będzie się chciało? POdjerzewam, że U50 będzie na podobnym lub gorszym poziomie jak G30, bo panas widocznie stawia na 3D i na tym się skupia (cała gama tv na 2012 to 3D oprócz jednego modelu).

A może U50 będzie tańszy niż G30 a obraz podobny? Czy coś na temat jakości obrazu w U50 da się powiedzieć po specyfikacji tech. Lepszy czy gorszy od G30?

Co byście doradzili? TV do kawalerki, odległość od TV ok 3,5m, do cyfrowej kablówki UPC + podpięty PC do oglądania filmów HD i grania.
 

grzegorz1981

New member
W związku z tym pytanie czy spieszyć się i do końca stycznia kupić sobie 50" G30 (za ok. 3500 zł), bo jest promocja, że panasonic daje 5 lat gwarancji, czy poczekać aż wejdą nowe serie i te G30 stanieją, a promocje może przedłużą albo dadzą inną?
Osobiście bym poczekał, tym bardziej, że U50 będzie najniższą serią która będzie na pewno tania, a może warto będzie się skusić na któryś z wyższych modeli np. ST50 który też może być w dość atrakcyjnej cenie.
 

bartmeces

Member
Osobiście bym poczekał, tym bardziej, że U50 będzie najniższą serią która będzie na pewno tania, a może warto będzie się skusić na któryś z wyższych modeli np. ST50 który też może być w dość atrakcyjnej cenie.


Witam.Też się wacham juz miałem kupic 50G30 za 3550,wiec może poczekać.Chciałem kupić do 31.01 a teraz już sam nie wiem co robić.
 

blady73

New member
też się czaję na 50G30 i chyba przy nim zostanę. Z serii 2012 na pewno nie dadzą nic w tej cenie o takiej jakości. Pewnie 1-2 tysie trzeba będzie dopłacić, bo to nowość :) Ja osobiście nie chcę 3D a za zaoszczędzone 2000 pójdę z lepszą połową do kina na jakieś 50 filmów 3D na naprawdę dużym ekranie :) Pewnie w domu więcej niż 50 filmów 3D bym nie oglądnął. Pozdrawiam
 

artoneq

New member
TEż się czaiłem na g30 w 50" a tu proszę, nowości.

W związku z tym pytanie czy spieszyć się i do końca stycznia kupić sobie 50" G30 (za ok. 3500 zł), bo jest promocja, że panasonic daje 5 lat gwarancji, czy poczekać aż wejdą nowe serie i te G30 stanieją, a promocje może przedłużą albo dadzą inną? A może nie zawracać sobie głowy gwarancją i kupić tv kiedy będzie się chciało? POdjerzewam, że U50 będzie na podobnym lub gorszym poziomie jak G30, bo panas widocznie stawia na 3D i na tym się skupia (cała gama tv na 2012 to 3D oprócz jednego modelu).

A może U50 będzie tańszy niż G30 a obraz podobny? Czy coś na temat jakości obrazu w U50 da się powiedzieć po specyfikacji tech. Lepszy czy gorszy od G30?

Co byście doradzili? TV do kawalerki, odległość od TV ok 3,5m, do cyfrowej kablówki UPC + podpięty PC do oglądania filmów HD i grania.

Poczekałbym przynajmniej do marca, teoretycznie powinien to być dołek wartości euro (około 4,2 zł) przed Euro2012. W lipcu euro może być bardzo drogie (4,6-4,8 zł) jak spekulanci będą realizować zyski, podejrzewam że VT50 w wersji 55 cali przekroczy barierę 10tys. zł - celuję raczej w 11-12tysięcy. Takie są przewidywania rynku co do poziomu euro/złoty. Polityka potrafi jednak tak zagmatwać sprawę że wszystko może ulec diametralnej zmianie.

Gdybym liczył każdą złotówkę bym albo poczekał do marca na kupno starego modelu albo kupił nowy model w końcówce sierpnia/lub we wrześniu.
 

GORB

New member
Trzeba pamiętać, że w tym roku jest Euro i Olimpiada w Londynie. Promocji na TV będzie więc od groma, poczynając od maja. Niestety nie ma 100% pewności, ze ceny będą niższe niż teraz. Nie wiadomo co bedzie się dzialo z kursem PLN...
 

k_mike

New member
Pozwoliłem sobie zajrzeć na obecną ofertę produktów (seria 30) na oficjalnej stronie Panasonica i BestBuy w USA. Wydaje mi się, że mam dosyć pozytywne informację dla przyszłych kupców, a które to nie zostały wspomniane w tym wątku wcześniej. Mianowicie w USA serie VT30 i GT30 występują w rozmiarach 50-65", ST30 42-65", a seria G30 nie istnieje. Jedyna różnica w serii 50, to tyle, że zrezygnowano z "małych" modeli ST50. Nie jestem znawcą tematu, ale patrząc na powyższe przytoczone dane pozwala mi to twierdzić, że rozmiary europejskich modeli będą analogiczne do obecnej serii i możliwie, że dostaniemy serie G50. Prosiłbym o poprawę moich sądów jeśli się mylę co do poprzedniej serii ;). Orientuje się ktoś kiedy będzie prezentacja nowych modeli na europejskiej konferencji Panasonica?
 

k_mike

New member
To może zrobie takie małe zestawienie, dla jasności:

SERIA 30-------US-------EU-------SERIA 50-------US
---VT-----------50-65----42-65---------VT---------50-65
---GT-----------50-65----42-50---------GT---------50-65
---G-------------brak-----42-50---------G-----------brak
---ST-----------42-65----42-50---------ST---------50-65

Jak widać seria 30 w europie ma mniejsze rozmiary niż w USA i dodatkowo jedną serie wiecej (G). Mam nadzieję, że sytuacja się powtórzy i dostaniemy G50 i rozmiary 42 i 46 :).
 
Do góry