CES 2012 Panasonic plazma

grzegorz1981

New member
W Las Vegas zaczęły się dziś targi elektroniki użytkowej dlatego pozwoliłem sobie założyć temat w którym możecie wpisywać wszystkie informacje na temat nowych modeli plazm Panasonica na rok 2012.
 

grzegorz1981

New member
No dobra, ale ktos zauwazyl brak serii G?
Czyzby bzyczace G30 bylo ostatnie?
Tak jak napisałem w innym temacie: "Przydałby się jeszcze model S50 albo G50. A tak jeśli ktoś będzie chciał kupić plazmę z przynajmniej 3 HDMI, z powłoką antyrefleksyjną (U50 raczej nie będzie miał) w 42" to.... nie ma takiego"
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Wygląda na to, że wszędzie wciskają to nieszczęsne 3D, więc chyba będzie tylko GT50.

Ma to swoje zalety, jeżeli 3d jest wszędzie to znaczy, że wszystkie matryce mają już ulepszony "szybszy" fosfor i lepiej sprawdzą się w ruchu. A pozostała implementacja 3d realizowane jest i tak praktycznie w sofcie, jedynie nadajnik do okularów aktywnych jest dodatkowym sprzętem. Dzięki 3d zyskało więc i 2d.
 

GORB

New member
Ma to swoje zalety, jeżeli 3d jest wszędzie to znaczy, że wszystkie matryce mają już ulepszony "szybszy" fosfor i lepiej sprawdzą się w ruchu. A pozostała implementacja 3d realizowane jest i tak praktycznie w sofcie, jedynie nadajnik do okularów aktywnych jest dodatkowym sprzętem. Dzięki 3d zyskało więc i 2d.

Ciekawe tylko jak będą wyglądały ceny, bo na dzień dzisiejszy, to jednak każą sobie dopłacać za to 3D. Teraz jeszcze mam wybór - nie chcę 3D, to mogę kupić tańsze G30. Pożywiom uwidim...
 

heniek017

New member
Biorąc pod uwagę cenę to wybrał bym model ST, ten sam panel różnic w obrazie dla zwykłego śmiertelnika nie ma wiec... A fakt ze Panasonic rezygnuje z modeli średnich to raczej dobra decyzja.
 

don111

Banned
o ceny nie trzeba się martwić, patrząc na to - co wejdzie w tym roku do sprzedaży (OLED, może prawdziwy LED) oraz patrząc na przewidywaną poprawę jakości u tańszej konkurencji :)
 

fluid

Banned
A ja juz mysle nad zakupem modelu vt50 - nakręciłem się max ! przez zamieszanie zwiazane ze świetami bożego... szcześliwie udało mi sie uniknąć zakupu vt30 ki :d , "szczęśliwie " bo jak widać Panasonic wprowadził kilka nowinek tehchnicznych :d teraz jedynie czekam na jakis konkretny test no i licze ze wersja 55" vt50 nie przekroczy 12 tys . :)
 

Lotnik85

New member
Panowie mam pytanie - w związku z tym, że wchodzi model 50, czy istnieje realna szansa by w niedalekiej przyszłości spadły ceny modeli 30. Interesuje mnie model 50g30, mniej więcej kiedy i o ile może spaść jego cena. Wiem, że ciężko jest dać jednoznaczną odpowiedź na moje pytanie, ale biorąc pod uwagę że wypowiadają się specjaliści i osoby sprzedające tv, mam nadzieję, że chociaż w przybliżeniu otrzymam odpowiedź na moje pytanie. :?: Z góry dziękuję.
 

fluid

Banned
Lotnik85 - daj sobie spokój z G30 ( sam posiadam ten model ... tv jest ok , super obraz itp )ale to juz przeszlosc ... Panasonic wprowadzil na rynek nowa game plazm charalteryzujaca sie znaczacym postepem w stosunku do odbiornikow z roku ubieglego min. technologia Infinite Black Ultra z aż 24 576 poziomami gradientu oraz możliwością całkowitego wygaszania pojedynczych pikseli (nie do konca wiem co to ozn. :p ale to cos nowego he he ).sterowanie sub-polowe 2500 Hz , same newsy ktore w moim przypadku przystopowaly zakup serii vt30 i mocno zainspirowaly do kupna vt50 , teraz czekam tylko na testy porownawcze i pojawienie sie owego modelu na naszym rynku co pewnie nie nastapi wczsniej niz z koncem marca ...ehhh , a co do Twojego pytania ...hmmm, sledze rynek od dluzszego czasu i na tej podts moge powiedzic Ci ze cena g30 spadnie max 500 zl na przelomie 6 miesiecy ;) choc moge sie myslic bo to tylko moje osobiste przemyslenia, spekulacje ;)
 

fluid

Banned
Dorzuce jeszcze 2,3 slowa co do g30 , jestes zainteresowany jego kupnem dlatego pewnie zaden watek na temat tej plazmy nie jest Ci obcy -jesli juz zdecydujesz sie konkretnie na jego zakup to nie wahaj sie! nie sugeruj negatywnymi opiniami jednostek na temat BUCZENIA o ktorym czytales pewnie nie raz na tym forum . moj tv pracuje w zupelnej ciszy :)dlatego irytuja mnie max wypowiedzi ze model g30 buuuuczyy ......G30 nie buczy !!! jest cichutki ! poprostu norma jest ze na tysiac , 10 tys trafi sie taki jeden trefny ktory buczy,skrzypi i trzeba miec zwyczajnie pecha aby na taki buczacy trafic ...
 

keszelski

New member
W jakich rozmiarach będą GT50 i VT50? tj. w szczególności czy będzie 46 cali dla serii VT? (czy tradycyjnie panasonic nie przewiduje tego rozmiaru dla najwyższego modelu)
 

fluid

Banned
to nie jest kwestia wyczulenia ! albo cos pracuje w zupelnej ciszy i jest Tip Top , bez zarzutu albo zwyczajnie bzyczy' buczy co mozna wyczuc bez dodatkowego zmyslu. co do jednostek - sorry ale z tego co sie orjentuje to ten problem buczenia odnosil sie do ułamku % wlascicieli wiec Raczej to jednostki a napewno nie połowa !! i o jakie buczenie kaman ? skwierczenie czym charakteryzuje sie plazma czy mowa o pracy wentylatorow ? .... tak czy siak w moim przypadku zupelna cisza. stojaca obok ps3 ka pracuje glosniej . tyle w temacie
 

Lotnik85

New member
Dzięki Panowie za odpowiedź. Nie mam za dużo kasy aby kupić coś z serii 50:sad:, więc mój zakup to 50 G 30. Pozdrawiam serdecznie.
Po zakupie podzielę się wrażeniami, Andrzej.
 
Do góry