Ceny TV w 2018

Melafir

New member
Witam,

Chciałbym skorzystać z pomocy osób które siedzą w tej branży już parę lat i conieco wiedzą.

Aktualnie jestem na etapie zamiany TV na lepszy. Czy na początku roku 2018 ceny będą znacząco niższe? Za bardzo nie wierzę w bożonarodzeniowe promocje i chciałbym zasięgnąć opini jak kształtowały się do tej pory ceny TV w przeciągu roku.

Zdaję sobie sprawę że generalnie dany TV będzie tanieć, bo najzwyczajniej będzie się starzeć. Pytanie tylko czy lepiej czekać na początek roku czy raczej ceny będą jedynie nieznacznie mniejsze.

Przyglądam się 55XE9005 (aktualna cena 5500zł) oraz 55mu8002 (5000zł)

Pozdrawiam.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam,

Chciałbym skorzystać z pomocy osób które siedzą w tej branży już parę lat i conieco wiedzą.

Aktualnie jestem na etapie zamiany TV na lepszy. Czy na początku roku 2018 ceny będą znacząco niższe? Za bardzo nie wierzę w bożonarodzeniowe promocje i chciałbym zasięgnąć opini jak kształtowały się do tej pory ceny TV w przeciągu roku.

Zdaję sobie sprawę że generalnie dany TV będzie tanieć, bo najzwyczajniej będzie się starzeć. Pytanie tylko czy lepiej czekać na początek roku czy raczej ceny będą jedynie nieznacznie mniejsze.

Przyglądam się 55XE9005 (aktualna cena 5500zł) oraz 55mu8002 (5000zł)

Pozdrawiam.


Najniższe ceny to juz były - może będzie w styczniu w Saturnie rabat 15% , ale pewnikiem podniosą cenę katalogową ,więc wyjdzie na jedno i to samo .
Co chcesz zaoszczędzić ? 100-200 zł ? Nie licz na obniżki rzędu 1000 zł
Jak wchodziły do sprzedaży te modele to kosztowały 8 tyś , ile byś chciał by cena jeszcze spadła ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zmiany cen jak zmiany modeli luty/ marzec.
O ile jeszcze będą dostępne, bo atrakcyjne modele szybko się rozchodzą.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie jest tak jak piszesz, bo czasem czekanie z kupnem wychodzi niezdecydowane gorzej niż by się kupiło ten sam towar wcześniej.. Kto da gwarancję, że np w lutym 2018 r. jeszcze będą nówki sztuki tv z tego roku..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież Oledy są właśnie w specjalnej promocji olimpijskiej - blisko tej ceny.
Ale jest też Philips z QD 55PUS8602 w rewelacyjnej cenie.
 

babarek

Member
Panowie przecież zawsze po Nowym Roku sprzęt tanieje?

Na targach prezentowane są nowe modele które pojawią się wiosną w sklepach a magazyny trzeba wyczyścić z tego co się nie sprzedało w odchodzącym roku.
 

KamilaKornet

New member
Moim zdaniem nie warto teraz wydawac 5.5k na LCD .Lepiej poczekać 2 miechy i kupić oleda za 6K

Oledy to ządna rewelacja ze wzgledu na zafarby oraz powidoki i plamy sa po kilku dniach zwracane do sklepu...pogadaj z pracownikami salonów rtv to usłyszysz rewelacje na ten temat..w zadnym szanujacym sie tego nikt nie poleca...mzoe za 2 lata ta taechnologia wygra i sie sprawdzi...zapomnik o tvn 24 i słynnym logo zapomnij o ps4 zapomnij o jasnsoci i kontrascie wysokim czyli włąsnych upodobaniach...i tyle...w necie też filmów nie brakuje na temat ich super jakosci...czerń owszem ale jakim kosztem.
 

JanVid

New member
... z tej całej dyskusji wynika że, fabryki RTV wyprodukowały jakąś tam planowaną liczbę aktualnych modeli a teraz pracownicy leżą na workach i czekają kiedy przystąpią do produkcji nowych ??? ...... a my mamy jedynie się spieszyć z zakupem bo ich zabraknie na półkach i w magazynach ??? :) )))
Właśnie jest wprost przeciwnie tłuką masowo je nadal i co najmniej będą to robić do końca I kw. przyszłego roku, więc bez obaw i "podkręcania bączka" dla każdego starczy i to nie koniecznie w tej wyższej tegorocznej cenie :) )))
 

Mangus112

New member
Na CES 2018 większość firm pokaże swoje serie na 2018. Jeśli będzie klapa to pewnie nie oczekujemy zmian ceny. Jednak jak zaoferują coś ciekawego... Obecny marketing Samsunga - QLED, quantum dot itd nie sprawdził się za bardzo. Sezon 2017 TV jest jakiś nijaki, już ok. miesiąca szukam TV i nic. Żaden mnie nie zachwycił, a już ceną nieźle żongluje. Co ciekawe w 2014 -za 120hz, 10bit, 3D, ips z lokalnym przygaszaniem, webos trzeba było zapłacić 2-2.5k...
 

nomnom

New member
Na CES 2018 większość firm pokaże swoje serie na 2018. Jeśli będzie klapa to pewnie nie oczekujemy zmian ceny. Jednak jak zaoferują coś ciekawego... Obecny marketing Samsunga - QLED, quantum dot itd nie sprawdził się za bardzo. Sezon 2017 TV jest jakiś nijaki, już ok. miesiąca szukam TV i nic. Żaden mnie nie zachwycił, a już ceną nieźle żongluje. Co ciekawe w 2014 -za 120hz, 10bit, 3D, ips z lokalnym przygaszaniem, webos trzeba było zapłacić 2-2.5k...

Chyba dolarów
 

Mangus112

New member
Chyba dolarów

Chodziło o złoty i średnią półkę LG, dokładnie model 47LB671V. Na przełomie grudzień/styczeń dałem za niego 2100 w 2014/15 roku. Ogólnie jestem zadowolony kontrast na IPS 1400:1 więc źle nie jest.
@KIKI
Myślę, że max do 4.2-4,3k. Obecnie schodzę z ceny bo tak jak wspomniałem seria 2017 TV producentów nie zachwyca i nie mam zamiaru dawać za nie majątku.
Obecnie głównie skupiam się 55MU7002/55XE8505 lub półkę niżej 55MU6402 (o ile to VA) i 55XE7005.
Dodam tylko, że TCL jakoś mi nie podchodzi i ogólnie android TV.
Ogólnie zmieniłbym na coś innego z VA matrycą. Chociaż z uwagi na zadowolenie i przyzwyczajenie do webos, w grę wchodzi jeszcze LG 55SJ800/810 ale to już ponad mój budżet.
 

Mangus112

New member
Jesli zalezy Ci na jakosci obrazu to ponizej 7002 nie schodz w samsungu

Dzięki za radę. A powiedz co myślisz o 50MU6102 - podobno VA i kontrast na poziomie 4500:1, smart TV, 4K i 0 HDR lub model 65". Obecnie zainteresowany jestem OLEDem, ale po 1 ceny są wysokie. Po drugie wg rtings.com robią aktualnie roczny test wypalenia OLED b6 i wychodzi ze po 8 tygodniu widać już ślady wypalenia. Ja wiem, że niby seria 2017 jest lepsza....
 
Do góry